CDR.cz - Vybráno z IT

Audio/video

Iphone Vlastni

Kutil si vyrobil vlastní iPhone 6s! Součástky sehnal za pár dolarů v Číně

Za poslední den proletělo internetem nové virální video, které zobrazuje autora YouTube kanálu Strange Parts, jak si vytvořil vlastní iPhone 6s ze součástek zakoupených na trzích v Číně. Stálo ho...
DIIT
Firefox OS

Definitivní konec: Firefox OS pro smartphony skončí s verzí 2.6

Jak víme už nějakou dobu, tak se nyní stalo. Mozilla oznámila termín definitivního konce Firefox OS pro smartphony. Poslední verzí se stane letošní 2.6 a nejpozději do začátku roku 2017 svět...
DIIT
Sigma 200-500 (c) JuzaPhoto - http://www.juzaphoto.com/article.php?l=en&article=64

Rekapitulace: nejen digitální foto a video v roce 2015

Od megapixelů až po H.265. Od těžkých objektivů až po pidičočky smartphonů. Takový byl letošní rok ve fotografii a videu.
DIIT
Avidemux Perex

Test: Avidemux 2.6.10 s podporou x265

Soumrak nad jednoduchými GUI programy pro zpracování videa nastal již dávno. VirtualDub se prakticky nevyvíjí, Avidemux tu a tam něco změní, poslední pořádnou novinkou byla právě podpora H.265.
DIIT
HEVC, H.265

Důležité: Android 5.0 podporuje UltraHD i H.265

Co by mělo zaznít o novém Androidu explicitně, je podpora ve video oblasti. Systém totiž kromě spousty jiných novinek umí to nejnovější co existuje.
DIIT

Plnohodnotný Blu-ray 4K přijde až za rok, využije 100GB disky

Teprve na závěr roku 2015 plánuje Blu-ray asociace uvedení formátu pro 4k Blu-ray v život. Je to příliš pozdě, nebo to přeci jen ještě bude mít smysl?

U televize s úsměvem: Smile TV můžete sledovat jenom s pusou od ucha k uchu :)

Také máte dost věčně otrávených obličejů u sledování televize? Na Smile TV bez úsměvu vůbec nic neuvidíte, reaguje totiž na výraz obličeje a vyznává obecně pozitivní přístup k životu.
DIIT
Praha žižkov vysílač

České Radiokomunikace už týden testují v Praze pozemní vysílání v UltraHD

Cílem zkušebního provozu je ověření technických aspektů pro budoucí DVB-T2 vysílání v rozlišení 3840×2160. Testovací video pro vysílání dodala Česká televize.
DIIT
Sigma 200-500 (c) JuzaPhoto - http://www.juzaphoto.com/article.php?l=en&article=64

12 zastavení s digitální fotografií a videem v roce 2013

Dnešní rekapitulaci uplynulého roku věnujeme oblastem, které hrají stále nepostradatelnější roli v našich životech, zejména díky digitální revoluci z přelomu století. Jaký byl rok 2013 v oblasti...
DIIT
Linux logo 2014

Linux v roce 2013: bude 2014 rokem open-source?

Rok se s rokem sešel a tak tu máme další rekapitulaci dění v open-source světě s důrazem na Linux. Dnes to bude takové trochu speciální, jelikož Linux nám penetroval další trhy.
police-technology

Německá policie vyvíjí aplikaci pro identifikaci neonacistického hudebního...

Aktivita německé policie je opět vidět i v oblasti vývoje softwaru. V Sasku již mají prototyp systému pro identifikaci závadného hudebního obsahu.
surround-sound

[Úvaha] Jaká bude nahrávaná hudba v roce 2050?

John La Grou, zakladatel několika vývojových firem v oblasti audiotechniky a držitel několika patentů nám představil jeho vizi budoucnosti hudby pro několik příštích desetiletí.
DIIT
Panasonic FZ200 - P1050304_telo

Test Panasonic Lumix DMC-FZ200: unikátní ultrazoom s f/2.8 objektivem

Po kompaktu s velkým čipem se dnes podíváme blíže na ultrazoom sic s čipem velikosti standardní, ale zato parádní konstatní světelností objektivu f/2.8 skrze celý rozsah ohnisek 25 až 600 mm. To je...
DIIT
Panasonic LX7 - _IGP3446_lx7_perex

Test Panasonic Lumix LX7: jaký je kompakt s f/1.4 objektivem a cenou zrcadlovky?

Dnes se po delší době podíváme zase na jeden zajímavý fotoaparát. Panasonic je svými profi kompakty řady LX známý a LX7 dostal do vínku několik vskutku příjemných vlastností. Bude to ale stačit,...
DIIT
Android 4.1 Jelly Bean logo, techtv101

Adobe odstřihne Flash pro Android

Definitivní tečku za svým působením na platformě Android dělá, alespoň co se týče Flash Playeru, společnost Adobe. Pro Android nyní končí Flash Player, firma se hodlá nadále soustředit na PC Flash...

Stránky