CDR.cz - Vybráno z IT

Diskuse k Bear Inspector bude hlídat ajťáky, aby se na Home Office neflákali

Manažéři zapomněli na jeden přírodní fakt, že jsme lidi a ne stroje.
Byl jsem svědkem podobného "měření" v návaznosti na odměny; do roka velká část schopných i déle pracujících odešla jinam. Jo a ještě za sebou zanechali aplikaci, která toto "měření" dokázala solidně ojebat ;-)

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

taky bych to tak viděl :) jen se divím že do roka odešly :) ja bych praci tipnul hned do 14 dnu :))))

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Aplikace na aplikaci :-D

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Jo, něco podobného se stalo v Enronu. Zavedený systém exaktního hodnocení, který automaticky vyhazoval lidi, pokud nebyli dost efektivní. Za tři roky firma šla do kopru, Bush prodal akcie a nechal zbourat pár paneláků, aby vyšetřovací komise měly práci jinde.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pokud manager potřebuje pro bonusové ohodnocení lídí takové budíky tak nemá ve firmě co pohledávat. Manager má mát s týmem kontakt denně. Množství kvalitního kódu je jen jedna metrika z X důležitých. Hlídá to množství bugů a regresí ? Co když dev tráví hodně času debuggu cizího kódu ? Ten je méněcenný ?
Libor Bauer: Jsem rád, že nejsem jediný negativista.
PS: Na kvalitu kódu tu je Veracode a PR. Na kontakt s týmem tu jsou denní standy a one on one.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

To má smyslu asi jako křídla na praseti. Pokud neděláte třeba webovky tak je to dost nepoužitelné, jak chcete zhodnotit komit? Někdo dělá 20 komitů deně a někdo jeden pořádný.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Z vlastní zkušenosti mohu dodat, že je také rozdíl v kvalitě komitu. Někteří programátoři nasekají opravdu klidně 20 komitů za den, ale pak se ukáže, že více jak půlka z nich je nepoužitelných. Naproti tomu někdo pracuje na opravdu složitém bugu, který zabere třeba dva dny, ale jedná se o kvalitní kus kódu, který se může hned mergnout s mastrem. Počet komitů nebo množství napsaných řádků v kódu by tedy neměl být určitě měřítkem pro hodnocení. I když se s tímto přístupem dá setkat i bez Bear Inspectora u některých vývojářských firem, kde IT manager je spíše obchoďák než programátor.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Taky nam loni na PC davali něco podobného. Ale od Safetica. Jelikož jsem dělal v konstrukci a pro předvývoj tak jsem hodně věcí kreslil a vymýšlel na papíru, než se to zpracovalo do modelu či powerpointu. Takže moje statistiky vypadali asi vesele. Hromada času bez pohybu myši, či stisku klávesnice. O času stráveném na internetu při hledání inspirace nemluvě.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pitchovina pro lidi co neumí vést a motivovat ostatní lidi

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Coding Bear si to asi poplietol s pásovou výrobou topánok.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Jeden nevelký commit může klidně zabrat víc času než 10 větších commitů, takže měřit můžou, ale výsledkem budou zavádějící hovadiny. Nicméně věřím tomu, že některé zazmrdované korporáty po tom skočí.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Pěkné jak se to posouvá...
- Nejprve byly firmy rády, že lidi můžou alespoň trochu pracovat z domu
- Teď už je potřeba to "trochu" měřit a popohánět lidi bičíkem

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.