Má minipočítač v počítačové myši šanci na úspěch?
Schovat plnohodnotný počítač do periférie není unikátním nápadem. Rychlým pohledem do historie můžeme vzpomenout třeba na legendární osmibit Commodore 64, který má i dnes řadu nepřímých následovníků, ovšem vybavených už 64bitovými procesory, kterým kontrují DDR3 paměti v řádu jednotek GB. (Přeci jenom když člověk utrhne notebooku obrazovku, tak co zbude, že?! :))
Polský startup Mouse Box kombinuje formát počítačové periférie a popularity minipočítačů. Aktuálně rekognoskuje terén a sleduje potenciální reakce veřejnosti na svůj nápad. Ty jsou popravdě řečeno velmi rozpačité.
Vývojáři uvádí, že disponují funkčním prototypem, ale z dostupných materiálů čtenář zjistí, že půlka podstatných záležitostí je nedořešená – respektive řečí autorů „ve vývoji“. V tomto směru je myšlena především speciální podložka pro bezdrátové nabíjení a podpora pro bezdrátový přenos obrazu bez nutnosti propojovat fyzicky myšáka s obrazovkou.
Z hlediska hardwarové specifikace by myška měla být osazena čtyřjádrovým ARMovým procesorem s taktem 1,4 Ghz a 128GB flash úložištěm. Z konektivity by pak měla být k dispozici dvojice USB 3.0 portů a micro HDMI port, připojení k internetu pak bude reprezentovat 802.11b/g/n WiFi.
Zapojením myši do počítače získá uživatel samozřejmě konvenční dvoutlačítkovou myš se scrollovacím kolečkem. Jakmile se však k myši připojí klávesnice a nějaké zobrazovadlo, začne se myška chovat jako samostatný počítač včetně samozřejmě zachování vlastnosti myši jako takové.
S uživateli sdílíme z dalších názorů skepsi ohledně potenciálního zahřívání, reálné použitelné výdrže na baterii a mechanického opotřebení tlačítek myši, které v podstatě udělají ze zařízení jen slabší minipočítač v netradičním obalu.
Jaký máte názor vy? Zaujal vás nápad našich sousedů?