CDR.cz - Vybráno z IT

Diskuse k Nabijte telefon chůzí. Na nápadu 15letého chlapce vydělává někdo jiný

Hlavně si říkám, že jakýkoliv nepřirozený mezičlánek mezi nohou a botou musí nohy minimálně namáhat, pokud ne přímo ničit.

+1
-8
-1
Je komentář přínosný?

Tak jako teoreticky by nemusel, staci splnit nekolik predpokladu: 1) podiva se na to ortoped. Principialne takova vlozka bude tlumit otresy, to nemusi vadit, ale musi to mit spravny tvar. 2) Nesmi to byt moc tezke. 3) bota bude upravena tak, aby tam ta vlozka pasovala. Kdyz to narves do normalni boty, tak bude spatna poloha nohy v bote, coz muze vadit dost. 4) A samozrejme, musis mit na kazde noze jeden. Predstava, ze na jedne noze nebude nic a na druhe tohle je samozrejme totalne mimo.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tak nějaká vložka plasticky absorbující otřesy tam musí být tak jako tak. Za normálních okolností se tato mechanická energie mění pouze na ztrátové teplo. V principu však nevidím problém ve využití této energie, aniž by se změnil hmatový a ergonomický vjem.

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

A komupak to „ukrad“ ťaman? O různých systémech nabíjení pohybem těla jsem četl už před více jak dekádou v Abc, od té doby několikrát všude jinde a minimálně jedny vložky tam taky byly…takže dost tendenční začátek, nebyl ani první, ani poslední, koho to napadlo. Ono totiž - ó světe div se - může lidi na různých místech v různou dobu napadnout tatáž (nebo velmi podobná) věc, to je, co?

+1
+21
-1
Je komentář přínosný?

A taky se to dost často stávalo a stává, se všemi možnými objevy.

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Hlavně Cimrman měl na to dost velkou smůlu :) Vždycky ho někdo předběhl.

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Tentokrát souhlasím, taky jsem na podobné nápady narazil několikrát a poprvé snad někdy na konci 80tých let... Nehledě na to, že nápad ukrást nejde, to je obvyklý omyl. Patentově chránit totiž jde jen technické provedení nikoli myšlenku vzorec a podobně... A ukrást jde jen autorství, tj pokud například bych například vydával něčí text písně za vlastní místo toho abych ji jen zaspíval a řekl že aqutorem je ten a ten člověk... Stačí se jen podívat do minulosti jak vždy jedna firma přišla s nějakým řešením a nedlouho po ní přišla jiná s podobným řešením, kdy stačilo jeden tvar (válec) nahradit jiným (kužel) přičemž funkce zůstala stejná atd.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

MIT, publikováno v IEEE Micro v roce 2001, piezzoelektrické měniče: http://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/summary?doi=10.1.1.93.7389

Redaktor by si měl osvojit aktivitu v zámoří zvanou jako "fact checking".

A to vůbec nemluvím o tom, že tahle "produktifikovaná" podrážka využívá zjevně mnohem účinnější mechanické generátory, takže je to jako obviňovat výrobce spalovacího motoru z krádeže patentu na elektromotor. A dokonce i to *jejich* R&D je zřejmě starší než klukova piezzopodrážka. ;-)

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

Mě by zajímalo, jak si firma představuje, že z iPhonu vyndám baterku a připnu ji na botu??? Nové iPhony nejsou rozdělávací a spousta dalších telefonů (třeba moje HTC One) taky nemá vyjmutelnou baterii.

+1
-8
-1
Je komentář přínosný?

Asi kabelem v nohavici? Z boty do nohavice by to možná šlo indukcí, aby to nepřekáželo.

+1
-8
-1
Je komentář přínosný?

Já že v článku je napsáno toto: "Baterii můžete mít upevněnou na vrchní straně boty nebo na kotníku. Nabitý akumulátor poté vrátíte zpátky do vašeho zařízení."
Mít telefon na botě by se mi moc nechtělo. Řekl bych, že u země se bude dost prášit a při chůzi za deště, vysokou trávou, blátem, atd. by mu to asi taky moc nesvědčilo :)

+1
-11
-1
Je komentář přínosný?

No a mi inteligentni mame solarne nabijene LiPoFe clanky a nebo nahradni baterky ...

Na tenhle nesmysl s botou muzu rict jen 555 ...

+1
-8
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.