Nový iPhone by měl umět "seberegeneraci"
V samotném patentu jsou pak zmínky o mnoha způsobech automatizované údržby telefonu.
Zde je výčet pár ze zmíněných funkcí:
- Diagnostika displeje (odstranění vadných pixelů)
- Korekce čočky fotoaparátu
- Testování kvality signálu
- Odstranění vniklé kapaliny v reproduktorech
- Funkčnost Bluetoothu, WiFi, odesílání SMS atp.
Telefon by pak měl sám poznat, kdy jej nepoužíváte a spustit sám tuto automatizovanou diagnostiku.
Otázkou je, jak to bude reálně fungovat. Co když telefon usoudí, že onen stav "není používán" je například v průběhu konference, protože uživatel na něj delší dobu nesáhl? Asi bude nemile překvapen, až telefon vytáhne a zjistí, že na něm běží diagnostika displeje, která asi nezabere pouhých 5 minut.
Na druhou stranu, pokud si uživatel bude moci zvolit, kdy se tyto diagnostiky budou provádět (ideálně když spíme), tak by to mohla být přínosná věc. Zde však přichází další otázka, zda naopak častými diagnostikami nebude telefon zbytečně zatěžován a tím se sníží jeho konečná životnost. Snad bude mít Apple vše dobře domyšlené.
Jak již bylo řečeno, automatizovaná diagnostika by podle všeho měla probíhat v době nečinnosti, takže s největší pravděpodobností přes noc, kdy bude telefon na napájení (funkčně podobně tedy jako automatická záloha na iCloud). Určitou zajímavou odlišností by měla být funkce "odstranění vzniklé kapaliny". Zde má telefon poznat, kdy se nachází v hlučném prostředí, a pak s největší pravděpodobností pomocí zvukových vln kapalinu dostat ven.
Pokud bude automatizovaná diagnostika fungovat tak, aby neomezovala samotného uživatele či ideálně v čase, který si uživatel určí sám, mohlo by se jednat ve výsledku o dobrého pomocníka.
1, 2, 3, samotný patent