CDR.cz - Vybráno z IT

Diskuse k Epson představil Ink Tank: Vzal si příklad z komunity a okopíroval „pirátské“ doplňování tiskových kazet

- lidove receno - nenatahnou me na inkoustu, natahnou me uz pri koupi tiskarny :-)
- ne dekuji, nechci

+1
-12
-1
Je komentář přínosný?

Pri koupi tiskarny? Ty vis jaka je vyrobni cena tiskarny??

+1
-9
-1
Je komentář přínosný?

- urcite neni vetsi nez tech 50 US$, za kterou ji prodava konkurence
- snad si nemyslite, ze ji prodavaji se ztratou, aby SNAD vydelali na
sve predrazenem inkoustu ?! :-)

+1
-63
-1
Je komentář přínosný?

Ktera konkurencni tiskarna s velkokapacitnimi zasobniky stoji $50?

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

- kde mluvim o velkokapacitni ink. tiskarne?
- mluvim o obyc. ink. wifi multifunkci bratru za 1500,- s dani od Canon/Epson
- autorem zminovana EPSON L355, A4 s wifi neni za 4500, ALE za 5900,-
- takze Epson si za tu "fíčuru" necha zaplatit 4x vice hned pri koupi :-)

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

Levne tiskarny jsou a vzdy byly dotovane z prodeje originalniho inkoustu. Mas nejaky argument, ze tomu tak neni a nebylo nebo jen placas nesmysly? 7 let jsem pracoval v autorizovanem servisnim stredisku EPSON.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

- mno nevim co za zazraky skryva multifunkce Epson :-)
- ted jsem otevrel Canon tady vedle na stole, pod scannerem vevnitr neni
skoro nic - velka prazdna plastova krabice
- neverim, ze toto nic nedokazi kluci v Cine slepit za 50-60 USD$/kus v Xset-tisicove
serii :-)
- btw o tom, ze jsem pracoval pro Epson se radeji moc nesirte.. :-)

ÚSPORNÉ TAKTIKY VÝROBCŮ INKOUSTOVÝCH NÁPLNÍ!

Britský deník Guardian upozorňuje na způsob, jakým výrobci inkoustových náplní tahají peníze z kapes zákazníků.Článek upozorňuje na stále se zvyšující částky, které musí spotřebitelé ze svých kapes za náplně vytáhnout. Konkrétně se zabývá stížnostmi týkajícími se zejména značkových náplní, ze kterých mizí inkoust až příliš rychle.

V článku jsou zkoumány dvě kazety Epson – barevná náplň T032 distribuována v roce 2002 a T089 distribuována v roce 2008 a ukázalo se, že množství inkoustu v náplních se snížilo z původních 16ml na pouhých 3,5ml díky velikosti zásobníku inkoustu.

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

Nevim, jestli jsou v Guardianu tak hloupi, ze srovnavaji HI-END tiskarnu z roku 2002 a LOW-END tiskarnu z roku 2008, kazda z nich stala ve sve dobe uplne jine penize.

C80 (rok 2002) byla spickova tiskarna a pokud me pamet neklame stala pres 5000,- vc. DPH
SX100 (rok 2008) je mrcha s pidi naplnema, ktera stoji tech 1000,- vc. DPH

Kdyby chteli srovnavat srovnatelne, tak tu napln z SX100 srovnaji s naplni z C20SX/UX, coz je srovnatelna rada, ale to by uz nebyl tak senza titulek, ze.

Takze jste jen krasne potvrdil moji tezi, ktera tvrdi, ze male-levne tiskarny jsou dotovane naplnema.

A to ze jsem servisoval pro EPSON (ne V EPSONu, ale PRO EPSON), za to se stydet nemusim. Odvedena prace, ktera po me zustala, hovori za vse...

+1
-12
-1
Je komentář přínosný?

Je tam ještě jeden problém — a to otevřený systém. V okamžiku, kdy má inkoust volnou hladinu, oxiduje a započne proces degradace inkoustu v celém jeho objemu a pak může vznikat nejen sediment, ale také může dojít i k biologické degradaci (řasy, plísně a bakterie)…
Jako mnohem praktičtější se mi jeví řešení, kdy se na hadičky napojí velká cartridge do větších tikáren. Tam je inkoust vakuově uzavřen v pytlíku bez přístupu vzduchu. No a cenově to vyjde podobně (ne-li dokonce ještě lépe).

+1
-4
-1
Je komentář přínosný?

No ted jen otazka, ktera soucasna tiskarna to nabizi ? ... samozrejme za podobnou cenu, to ze ma plotter velke zasobniky vim .... ale problem je ten, ze to by se mi nerentovalo a dokonce ani profi A3 co tiskne ve stejne kvalite (A4 se v dobe, kdy jsem to checkoval nevyrabela)
.... sranda ale byla, ze naklady bez porizeni tiskarny jsou ty same, jako si to zajit vytisknout na nejlepsim plotteru v okoli ;-)))

No ja bych se degradace inkoustu nebal, mam jiz 10let rotring (na technicke kresleni) a porad OK cerny ;-)) ... tohle neni profi reseni, takze nejake presnosti barev a podobne blbosti, zde nikdo resit nebude.

Ba co vice, uz jsem lil do tiskarny obycejny skolni inkoust ... byl mnohem lepsi, nez to, co mi dal lexmark predtim ... ano byla to ta tiskarna, co byla gratis a ja koupil USB kabel + cartridge za 80kc ;-))) .... a mimochodem, ten inkoust jsem mel jeste ze ZS ... takze taky tak 20 let stary modry ;-)))

No nevim jaky inkoust maji profi tiskarny, tim jen tisknu u jinych, ale ve strojirenstvi je inkoust jedovaty a zadna plisen nema sanci, cesky dokonce velmi dobre lepil, proto jsem jej nepouzival ;-)) ... jednu lahvicku jsem mel dokonce po otci (toho ceskeho smejdu) a ta byla v bratru minimalne 30let stara ... a byla uplne stejne blba, jako to, co si koupili mi spoluzaci.

Jinak cerny inkoust je vyrobne levna zalezitost, drahou se stava az tehdy, kdyz chci verne barvy a kdyz pozaduji trvanlivost .... ale to pak netisknu na chemicky agresivni material, ale na baryt a jedine epson, ktery hned doda vrstvu pryskyrice, popr. laminace ... krom toho, ze ma kvalitni pigmenty, vetsi trisky, takze 1/3 neni ucpana a stale barvy, nebot konkurence tiskla ukazky a ty bledly primo pred ocima ;-))

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Já bych se degradace inkoustu bál, protože už jsem to několikrát viděl na vlastní oči a na vlastní mikroskop u několika kunčoftů, kteří se divili, proč jim to najednou netiskne. Paradoxně nejvíc náchylná na to byla černá… Rotringa bych sem netahal, to je přece jiná technologie!
Lexmark má termální hlavu. Zrovna do termální hlavy bych byl dost opatrný lít cokoliv. Jakmile se inkoust začne na termočlánku připalovat, začne hlava nevratně odcházet (to už se nevyčistí)…
A co se týče jedovatosti inkoustu — bavíme se o vodní bázi, ne? Jakmile je kontaminován, začne žít vlastním životem takřka bez ohledu na obsah konzervantů a ochranných chemikálií. Doufám že je Vám známo, jak se řasám daří ve vyvolávacích automatech na fotky a filmy? A že tam je zatraceně silná chémie! :-)
Inkoust je stále stejně drahý/levný bez ohledu na to, jak chci přesné barvy. Mně osobně je lhostejné, co je to za inkoust, jsem schopen si precizně zkalibrovat cokoliv, co má něco společného s barvou vůbec…

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

6.500 neni za tiskarnu, co vytiskne barvu za 12h a CB za 6h vubec spatna cena, to je genialne levne ;-)))

... ted jen doufam, ze to nebude SW tiskarna, ale hus HW, co pujde nacpat do CUPSu ;-))

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

WOW ted na tu tiskarnu koukam a je to CMYK+2 .... za tu cenu je to zadarmo ;-)))

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

http://www.fotografovani.cz/recenze/recenze---fototiskarny/epson-l800-v-...

zde jsem nasel recenzi, ale utor tak nejak nemluvi pravdu, ze leze stahnout linuxovy ovladac ;-))) nejde a na US strankach zase vubec tuhle tiskarnu nezna, nekde jsem nasel odkaz na UK stranky, kde ji sice taky neznaji, ale ten, kde mel byt driver je nefunkcni ... tak bud dopisi, nebo bue stacit dat CUPS sablonu z MacOS ;-)) ... zalezi, co je to zac ... pokud by to byla PS/PDF ... tak by nebyl problem zadny ....

jdu hledat, jak se ta tiskarna skutecne jmenuje v USA ;-)))

+1
-9
-1
Je komentář přínosný?

No jenže můj zásadní problém s inkoustovýma tiskárnama ala epson, nebyl s doplňováním inkoustu, ale se zasycháním hlav, a nová pak stála třeba 1600...

+1
-16
-1
Je komentář přínosný?

tvuj problem byl v neoriginalnich naplnich... S originalni naplni mi ani jedna EPSONka nezaschla treba ani po pul roce. A pokud vypadla nejaka tryska, stacilo 1x zacistit a nechat po cisteni chvili odstat.

+1
-5
-1
Je komentář přínosný?

Není pravda, vše byly originály a nepomohlo nic...

+1
-11
-1
Je komentář přínosný?

zasychání hlav při spolarickém tisku není jen doména Epsonu, kvůli občasnému tisku na A3 nebo baner jsem provozoval hp cp1700 a taky hp bij2800 (originální oddělené zásobníky s pytlíky barev bez volné hladiny), ze začátku v pohodě ve fotokvalitě, ale po několika měsících spolarického (ne)tisknutí začaly problémy, takže v presentovatelné podobě použitelná jen na čárovou grafiku. u kolegů, kteří tisknou na zmiňované tiskárny v kanclu pravidelně desítky stran týdně/denně si stěžují spíš na cenu originálních ingoustů

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Zasychají všechny tiskárny bez ohledu na výrobce! Canon, Epson, HP… Stačí mít v místnosti větší sucho, průvan či špinavý gumový rantl na cappingstation a zaschne jakákoliv hlava…

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

No ale to přece není nijak v rozporu s tím co jsem napsal...

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Ovšem.
Já jen rozepsal důvody, proč inkoustové tiskárny z principu jsou náchylné na zasychání…

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

Hlava jde vycistit isopropylem ;-))
ale ty nazvy jsou maso ... divne je, ze v eschopech je, na strakach epsonu jen nekde, pak existuje verze s klasickymi naplnemi
v JP: Epson EP-302
v USA: zase jinak ;-))) ... zajimave, ze tu nasi maji v Malaysii ;-))

fakt peklo tohle pojmenovani, vsude jinak

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

add isopropylen - jaký je vhodný postup čištění? používám ho na optiku nebo elektroniku, ale pro tiskové hlavy mi přišel příliš rychle se odpařující.

+1
-7
-1
Je komentář přínosný?

Staci casto jen namocit, popr. namocit do lihu a jen na konec vycistit isopropylem.
Pokud si koupime plechovku, ne spary, jde nalit treba 1cm a v tom nechat jen tu cat, kde je hlava ... to se jen tak rychle nevypari

+1
-8
-1
Je komentář přínosný?

Koncentrovanou IPA? Cože? To v žádném případě, je to poměrně silné a docela agresivní rozpouštědlo a hlavně — rychle schne, příliš odmašťuje a je pak problém zaplnit kapiláry inkoustem bez zavzdušnění (pokud pominu riziko u některých typů inkoustu, kdy začne reagovat s IPA a vytváří drobné nerozpustné sraženiny). Pokud nemáte k disposici speciální ředidlo pro inkoust na vodní bázi, tak v nouzi pomůže následující čistící směs: 200 ml destilované (a nebo alespoň demineralizované) vody, malou kapičku (doslova na špičce špendlíku) JARu, 3–5 ml IPA (a nebo obyčejného lihu) a 2–3 ml glycerínu. Nejlepší účinnost je při teplotě 30–40°C…
Pokud už vyděláte hlavu (hodně štěstí při zpětné montáži a adjustaci bez přístupu k servisním testovacím módům tiskárny!) a chcete ji nechat odmočit, pak následujícím způsobem: Vezmete kousek textilie (žádná bavlna a pod, co pouští chlupy!!!), nejlépe polyester či nylon a ten dáte na dno misky a teprve na tuto textílii opatrně položíte hlavu. Zalijete čistícím roztokem tak, aby od spodku hlavy byla hladina jen do té výše, aby se nenamočila elektronika hlavy. Při zpětné montáži vlhké elektroniky by totiž došlo nejen k odpálení samotné hlavy, ale (podle typu tiskárny) i sliderboardu, či motherboardu…
Lze hlavu i propláchnout. Kdo s tím nemá zkušenosti, nechť to raději nedělá, je to totiž poměrně snadný způsob, jak hlavu spolehlivě odpravit a poslat do křemíkového nebe…
A už vůbec nezkoušejte ultrazvukové čističky, tou zlikvidujete hlavu během vteřiny!!!

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

tahle směs vypadá použitelněji, na co je tam ta textilie?
naposledy jsem použil odmočení 12h v 1cm čistícím roztoku Cocodrile + odsátí ingoustu, oplach a osušení kontaktů
zajímavá je metoda vystavení hlavy proudu páry cca 1min - spohlivě změkčí zaschlý inkoust + dtto
vlhké kontakty (ne mokré, ale třeba jen trochu znečištěné) naštěstí u bij2800 vedou naštěstí jen k požadavku výměny hlavy
ultrazvuk jsem na zaschlé hlavy hp11 zalité v 1cm destilce taky zkoušel, nezničil jsem je, ale ani si nijak nepomohl
výše uvedené důvody ViktoraN : "špinavý gumový rantl na cappingstation " mne přivádí na myšlenku, že problém rychlého zasychání nemusí být jen ve hlavách

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

No, bavíme se tu o epsoní technologii, takže jsem to myslel tak, že ultrazvuková čistička spolehlivě odpálí epsoní hlavu (některé zkušenosti jsou docela draze získané — některé typy epsoních hlav totiž stojí až 40k Kč). Termální hlava to může přežít… (ale vzhledem k rozměrům trysek a inkoustových kapilár nemůže UZ čistička být účinná)
Textilie (stačí 1 vrstva) tam musí být ze dvou důvodů. Lepší pronikání čistící kapaliny do trysek a hlavně nepoškození citlivého spodku hlavy o dno nádobky.
Na tu páru pozor, nesmí být tlaková, jinak se vmete sediment do kapilár a pak je problém.
Dalším důvodem zasychání tiskových hlav (respektive ve skutečnosti výpadku trysek) není jen ten špinavý rantl na capině, ale i špinavý wiper. Tyhle malé tiskárny (bez ohledu na výrobce) se velmi rády automaticky pročišťují (bez zásahu uživatele). Pokud je wiper (lízátko) špinavý, místo aby hlavu otřel do čista, jen ji „zakytuje“ bordelem z usazenin, co má na sobě… a ejhle — „tiskárna opět zaschla“! Pro názornou představu — proč si člověk na toaletě neuchovává toaletní papír k opakovanému použití, ale stále si odtrhává nový a nový? :-) Proto je zapotřebí i wiper udržovat v čistotě (i když u těhle plivatek je mizerně dostupný).
Některé zásady a pravidla údržby z velkých průmyslových tiskáren platí i pro ty malé (stejně to funguje a na stejném principu, akorát v malém). Tisková hlava musí být čistá (mám na mysli náběžnou a zadní hranu ve směru otírání wiperem), čistý wiper a čistá capina. Zamezit průvanu, prudkým změnám teplot (nedávat tiskárnu k topení, ani ju nenechat vymrznout) a dodržet relativní vlhkost vzduchu v rozmezí 40–47 % (což je mimochodem optimální i pro nás).

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

dobra rada, u tehle tiskarny je celkem dobre ta cistici a odkladaci poska dostupna, vubec je v te tiskarne dost mista, pokusne jsem ji koupil a libi se mi, jeste ladim barvy a drivery pro linux, ted jeste zjistim, zda mam sablonu do cupsu pro CMYK nebo CMYK+2 ... ale i AdobeRGB tiskne vybledle, ale driver ma moznost zvysit saturaci a svetlost ... dat saturaci na 20% a svetlost dle fotky, bezne tmave, co na plotteru vypadaji skvele je zde dobre zvysit o na +10 ... bavim se o epson driveru do linuxu, konkretne jsem prozatim zvolil model T50.

Jeste zkusim Gutenprint coz se vice podoba RIP programum, pravda na amaterske bazi, vsak tahle tiskarna je taky pro nas amatery ;-))

+1
-11
-1
Je komentář přínosný?

A v rusku je jeji predchudce T50 ... ;-)))

+1
-16
-1
Je komentář přínosný?

Před pár dny jsem ji zprovozňoval v menší firmě.
- pořád je to "jen" inkoustovka, bál bych se zasychání, odkapávání a následného hromadění ztuhlé barvy někde v místě odstřiku
- každá tuba s barvou má svůj unikátní kód, který zadáváte předtím než je inkoust akceptován
- tiskne poměrně pomalu
- na obyč papír se základním nastavením TRAGEDIE, papír vlký, zprohýbaný, barva vpitá, nevýrazná
- s upravením nastavení na lepší tisk barev -> ještě pomalejší tisk, barva o malinko výraznější (v porovnání s běžnou laserovkou výrazně horší kvalita)
- tisk na fotografický papír, pomalá, ale kvalita tisku konečně lepší než barevná laserovka

A teď k hlavnímu trháku, k cenám.
Barevná 12Kč? A to při jakém% pokrytí barvou?
Pokud chcete rozumnou kvalitu, připočtěte si rovnou cenu fotografického papíru.

+1
-7
-1
Je komentář přínosný?

ne 12kc, 12 hlairu ;-)) pri malem, kombinace textu a grafiky, je to nejaka testovaci normostrana, asi by sla najit na netu ... fotka bude mnohem drazsi ... no ale kdyby byla 10x drazsi, tak 1.2kc ... i za 6 by to byla bomba.

Jasne, matny fotopapir neco stoji, ale je to levnejsi nez LAB (FujiFrontier) ... s Polotterem se to samozrejme neda srovnat ... pak je otazka stalost, zda to treba nelaminovat, nekdo pak jen lakuje ....

+1
-5
-1
Je komentář přínosný?

Teda u tiskáren za takovou cenu bych předpokládal duplex.

+1
-6
-1
Je komentář přínosný?

u inkoustovky? si zkus potisknout beznou A4 z obou stran inkoustem s vyssim pokrytim

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Duplex no preblemo, vytisknout, uschnout, otocit, vlozit ;-)))
... ale k cemu na fotkach duplex ;-)

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Tak ted nechapu .. tenhle tank mam davno ve sve EPSON tiskarne, ktera prisla na trh snad pred vice nez rokem. Unika mi tady neco ?

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Tak moje zkusenosti pod linuxem ....

tiskarna se nepusti, dokud nedate windows XP/w7 etc. ... na w2003 se sice driver nainstaluje a tiskla by, ale netiskne proto, ze blika oranzova dioda inkoustu (kapka)

Dal jsem to tedy do XP, pak teprve na me vyskocila tabulka se SN pro inkousty a az pote se tiskarna uvolila precerpat ty inkousty ;-)) ... na W3k to asi chtelo pripojeni na net, tak nevyskocila.

Pote co tiskarnu rozjedete a pockate 20min, nez prestane blikat, jsem testnul driver do linuxu od epsonu pro T50/60 a nastavil T50 ... voleb je dost, vcetne vsech papiru, bar. profilu od epsonu, pak uz jen dat saturaci na +20 (nebo 30) a svetlost na +10 ... samozrejme ze pres CUPS ... budu badat dale ;-))

ale jinak to tiskne pekne, davam nejlepsi kvalitu a pouzivam foto papiry, mala gramaz by prosakla, takze zadny kancl papuir, ale bud foto, nebo neco hrubsiho (ted pouzivam gramaz 180g v matu)

+1
-9
-1
Je komentář přínosný?

Tak jsem porovnaval Linux vs Windows .... na Windows je treba to vice doladit, bud je vystup neco mezi linuxu bez nastaveni a realem, nebo se zapne vylepseni a pak to zaostri a saturuje, ale podle me trochu moc ...
Na linuxu je to sice default blede, ale lze v driveru pro cups (od epsonu pro T50/60) nastavit detailne saturaci, svetlost i dalsi hodnoty, coz uz je zbytecne.

Co se rychlosti tyce, tak ta je v defaultu stejna v obou OS.

Ale zkousel jsem to nechat prezvykat sw: PhotoPrint, ktery danou fotku upravi primo pro rozliseni tiskarny a rozmer a tam to tisklo silene pomalu, nebot fotku mlzil ve vice vrstvach a trva to opravdu dlouho ... tak 20min ... ale rekl jsem mu, ze chci nejvetsi kvalitu, tak jsem ji dostal ;-) ... i to celkem dlouho interpoloval.

+1
-7
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.