Rolovací OLED TV od LG je dalším dobrým střípkem ve vývoji ohebných displejů
LG stánek s rolovacím OLED displejem však nebyl mezi běžnými stánky a nebyl ani dostupný všem návštěvníkům. Stánek se nacházel v uzavřených prostorách, kam si LG zval pouze vybrané novináře. Všude byly cedulky nefotit, ale i tak nakonec LG dovolilo udělat pár fotek. Co by to jinak bylo za představení bez pořádné fotodokumentace. :)
Na ukázku zde sloužil 0,18mm tenký 18" OLED displej s HD rozlišením 1200 x 810 pixelů. Jelikož LG ještě nemá bezdrátově napájený modul, sloužil tento pouze k demonstraci. Dá se plně srolovat až do průměru 3 cm, více by již mohlo displej poškodit, stejně jako úplné přehnutí. Také se dá zatím rolovat pouze jedním směrem, což není vyloženě omezení, každopádně než půjde tento displej do prodeje, mělo by být jedno, na jakou stranu ho budete rolovat.
LG zatím vychytává všechny mouchy, návštěvníci stánku si totiž mohli na druhém spuštěném displeji všimnout několika mrtvých pixelů, ke kterým nejspíš došlo častým ohýbáním nebo špatnou manipulací. I když byly ukázkové displeje pouze 18", LG se chce zaměřit spíše na 55 a více palcové televizory s rozlišením 4k a více.
Proč vůbec dělat televize, které se dají rolovat? LG chce skoncovat s uzpůsobením obývacího pokoje podle velké televize, která zabírá zbytečně spoustu místa. Co spíš takhle mít televizi jeden den na jedné stěně, druhý den zase na druhé?! Pokud byste se na televizi nedívali, můžete jí srolovat jako promítací plátno a strčit v tubě někam do kouta. Dále to připravuje větší flexibilitu pro budoucí telefony či klasické televize, které budou díky tomuto displeji moci mít takřka neomezený stupeň zahnutí.
Co však bere LG jako výzvu, je možnost bezdrátového nabíjení a použití toho displeje jako interaktivních novin budoucnosti. Jak již bylo řečeno, tento displej "zatím" nelze přehnout (bez poškození) stejně jako papír (noviny), tak že to jistě výzva svým způsobem určitě je. Na druhou stranu, kdo určuje, jak budou vypadat noviny budoucnosti?