CDR.cz - Vybráno z IT

Známe cenu a datum vydání Playstation 5, ukázalo se i RPG ze světa Harry Pottera

Po odhalení cen a data vydání nové generace Xboxů bylo jasné, že na sebe PlayStation 5 nenechá dlouho čekat. Na téměř hodinovém showcase ale oznámili a ukázali dokonce ještě více, než jsme mohli vůbec doufat.

Teprve před týdnem unikly informace o chystaném menším Xboxu a cenách obou variant, a tak se Microsoft rozhodl nenechat nic víc náhodě a radši všechny informace uvedl na pravou míru. Dozvěděli jsme se o existenci o mnoho menšího, výkonnostně slabšího a plně digitálního Xbox Series S, který se v Česku při startu bude prodávat za příjemných 7 999 Kč.

Nejvíce očekávaný je ale jistojistě jeho větší bráška, jehož design a specifikace nám byly odhaleny již před pár měsíci a nyní jsme se dozvěděli i cenu startující na 13 499 Kč. Obě tyto verze mají vyjít 10. listopadu a nejspíše se rovnou dostanou do celého světa.

Na tyto informace záhy reagovalo i Sony, které naplánovalo na středu téměř hodinový showcase, kde jsme se měli dozvědět stejné informace, namísto toho se nám ale PlayStation vytasil i s několika novými trailery, včetně bombastické třešničky na dortu. Kromě prvního traileru, který byl zachycen na PC odpovídajícím PS5 specifikacím, se všechny trailery ukázaly přímo z konzole.

Na závěr prezentace jsme se dočkali i oznámení nové ceny, která je nepřekvapivě shodná s tou za Xbox Series X. All-digital verze PS5 však bude stát o 100 eur více než Xbox Series S, jelikož se ale nejedná o výkonnostně slabší verzi, chybí zde pouze přehrávač disků. Datum vydání je naplánováno na 12. listopadu pro pár vybraných států, do Česka a dalších zemí světa se však dostane až 19. listopadu. 

Dočkali jsme se nových herních záběrů z Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, které nás uvedly do příběhu chystaného pokračování. Rok po skončení předchozí části s Peterem Parkerem se ocitáme v newyorském Harlemu, kde zuří válka mezi korporátem Roxxon a známým komiksovým kriminálníkem vystupujícím pod pseudonymem Tinkerer.

Následovalo oznámení Final Fantasy XVI, jež se rovnou pochlubilo exkluzivitou pro PS5 a PC. Velké pozdvižení vyvolal i dechberoucí trailer na RPG s otevřeným světem zasazené do Harry Potter universa v 19. století. Neméně působivá byla i ukázka z osmého číslovaného dílu Resident Evil s podnázvem Village. Dočkáme se také nového dílu Five Nights at Freddy’s a gameplayem se pochlubila i plošinovka Oddworld: Soulstorm, akční řežba Deathloop a velmi očekávané Demon Souls. Za zmínku stojí i nové scény z Call of Duty: Black Ops Cold War, oznámení speciální edice Devil May Cry 5 v upgradovaném kabátku s novými možnostmi hraní a vydání Fortnite na PS5 hned při datu vydání.

Mnoho fanoušků potěšila i nová funkcionalita PlayStation Plus s podnázvem Collection, jež nám umožní v rámci naprosto stejného předplatného přistoupit ke kolekci největších klasik z PS4. Balíček obsahuje například legendární God of War, Detroit: Become Human, Uncharted 4: A Thief’s End nebo The Last of Us: Remastered.

Po tomto oznámení jsme se dočkali ještě jednoho ohromného překvapení v podobě oznámení dalšího dílu God of War, nejspíše s podnázvem Ragnarök. Titul se sice ukázal jen v podobě ledového loga s ikonickou hudbou a rokem vydání stanoveným na 2021, ale to naprosto stačilo k ohromnému pozdvižení – takto zásadní titul jsme totiž takhle brzo nečekali.

Zmíníme ještě, že v první vlně prodejů bude počet konzolí nejspíše značně omezen, kdo tak nechce čekat přibližně čtvrt roku na další várku, měl by každým dnem očekávat spuštění předobjednávek.

Diskuse ke článku Známe cenu a datum vydání Playstation 5, ukázalo se i RPG ze světa Harry Pottera

Pondělí, 21 Září 2020 - 02:35 | pegast | Nemal, lebo ziadny iny clanok o Xbox Series X po...
Pondělí, 21 Září 2020 - 02:29 | pegast | ...a kazdy den ina cena, lebo iny kurz :D :D :D
Pátek, 18 Září 2020 - 18:41 | Jan Smetana | Kdo by nechtel prepocitavat ceny, tak: 500 usd -...
Pátek, 18 Září 2020 - 08:20 | Kert | Což js Sony ke cti. Ale MS to zase poťapal a jo,...
Čtvrtek, 17 Září 2020 - 19:32 | Kardano | Staci citat a dozviete sa, ze NIE JE silnejsia a...
Čtvrtek, 17 Září 2020 - 18:39 | Kert | Mě by zajímalo, kolik ještě TFLOPS bude...

Zobrazit diskusi