CDR.cz - Vybráno z IT

Známe datum vydání Death Stranding, 9minutové video konečně poodkrylo příběh

Death Stranding je důkazem, že zábavní průmysl nemusí na svá díla lákat tím, že na ně vysype všechny informace napěchované v jednom bombastickém traileru. Této hře stačí pouze jméno herní ikony, Hideo Kojima, hvězdné obsazení a atmosférický střih. A davy jásají.

Jedna z nejočekávanějších her letošního roku, Death Stranding, roky mystifikovala trailery, které téma hry držely hezky pod pokličkou, ale přesto svým precizním střihem, nádhernou grafikou a slibnými očekáváními dokázaly přilákat pozornost milionů hráčů. Včera si titul konečně přichystal upoutávku, která jde trochu více k věci. A přesto by hráči opět mohli citovat Sokrata: „Vím, že nic nevím,“ protože stále je většina hry opředena velkým tajemstvím.


Upoutávka skloubila kinematografické cutscény s herními pasážemi, ve kterých můžeme pozorovat chystané mechaniky, pohyb napříč otevřeným světem a nehostinnými překážkami, a v neposlední řadě soubojový systém. Vypíchnout musíme nápaditý způsob zdolávání útesů pomocí libovolně rozkládacích žebříků a záchytné lano.

Vše podtrhuje hororová atmosféra, ve které hrají roli nemrtví vojáků z první světové války, umírající zvěř a lidská embrya, sloužící jako most mezi dvěma světy. Svoji roli na zpracování jistě nesou i zvučná jména herců, jakými jsou Norman ReedusMads Mikkelsen, Troy Baker a Guillermo del Toro.

Tématem, nebo alespoň jedním z nich, by měla být sociální izolace, kdy se města a společnost rozpadla. Sam Porter se pokouší lidstvu navrátit jeho podobu, vazby a spojit dříve rozdělené. Velkou pomocí by měli být ostatní hráči po celém světě, a téma hry by se tak mělo prolnout i do reality.

Death Stranding bylo odhaleno poprvé již před 3 lety na tehdejší E3 2016, a míru pozornosti si tedy stihl titul udržel již třetím rokem. V roli kreativního režiséra stojí herní ikona Hideo Kojima, který herní komunitě v minulosti nadělil například sérii Metal Gear Solid. Death Stranding nicméně již nevychází ve spolupráci s Konami, nýbrž pod taktovkou nové společnosti Kojima Productions.

Death Stranding vychází 8. listopadu 2019 exkluzivně pro Playstation 4. 

Diskuse ke článku Známe datum vydání Death Stranding, 9minutové video konečně poodkrylo příběh

Žádné komentáře.