CDR.cz - Vybráno z IT

Diskuse k Jsou SMS po smrti? Jak šel čas s mobilními zprávami a kam zmizelo jejich kouzlo

Nepouzivam smrtphone, tudiz vyuzivam sms i nadale.

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

A čo overovacie SMS napríklad z banky, alebo platba nejakej služby SMSkou ?

+1
+6
-1
Je komentář přínosný?

To je vývojem, tehdy to byla žhavá novinka třeba jako polyfonní vyzvánění nebo možnost si změnit barvy jako u skvělých přístrojů od Panasoniku - tehdy jich měl tuším pět a byl to luxus proti monochronnímu zobrazení. No a dnes koho zajímají melodie vyzvánění stejně jako zmíněné SMS když jsou pod 500,- českých neomezené volací tarify...
I ten mobilní internet se tehdy i na dnes prašivém GPRS hýbal, náročnost stránek byla jinde, dnes mobilní net při přepnutí na EDGE prakticky stojí, zbyly jen vzpomínky pamětníků a pro dnešní generaci 10-19 je to vzdálená retro historie "starých fotrů"...

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

SMS jsou užitečné i dnes.
1. ne každý má 24h na mobilu internet.
2. fungují na jejich základě některé služby (například si tím zaplatím parkování či lístek na šalinu/tramvaj)
3. když nemůžu mluvit nebo dotyžný zrovna nemá čas pošlu mu sms zprávu s tím že to má každý narozdíl od jiných "chatovacíchů služeb...

Jinak pamatuju doby kde mladí psali sms na numeriké klávesnici mobilu palcem a utratili měsíčně i 3000kč jen za jejich posílání (v té době byla výplata tak 9 000kč).

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

Kouzlo SMS nezmizelo, je to stale relativne spolehlivy prostredek prenosu zprav a hlavne nezavisly na internetu nebo cloudu!
Jen zmizelo to fanaticke sdelovani pocitu a spousta utracenych penez mladeze, kteri se presunuli do socialnich siti.

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

SMSky především přijímám (protože mi je někdo posílá), posílám velmi výjimečně a za poslední snad dekádu si nepamatuju, že bych využíval něco tak obskurního, jako jsou platby SMSkou.
Dneska už mě s**e i ten vacap, kdejakej trotl přes to posílá jakože vtipné věci apod. Nemám na to náladu, mažu to téměř obratem po přijetí a nejradši bych byl, kdyby se to dalo smazat bez přečtení, aby odesílateli nepřišla vůbec informace, že jsem to otevřel. Jeden čas jsem měl některé lidi i v blacklistu. Hrozně se divili, vždyť přeci posílali samé vtipné a ňunískové věci, tak co se čílím?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

"za poslední snad dekádu si nepamatuju, že bych využíval něco tak obskurního, jako jsou platby SMSkou"
Tak tohle by mi hrozilo jen kdybych bydlel ve městě a všude jezdil MHD. Stačí že chci zaplatit za parkování v "modré zoně" (třeba když jdo k lékaři) či koupit lístek na šalinu/tramvaj a obojí se nejsnadněji udělá posláním sms zprávy byť to udělá automaticky aplikace v mobilu...

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

sms stale používám :) ale stejně nebojte jednou si slunce řekne trochu více si pšouknu :) a jaké byly telefony a počíteče :))))) EMP je svině :))))))))))

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Mam je zdarma, takže je neřeším a sem tam nějakou pošlu. Přeci jen ne každému v profesní rovině chci psát třeba přes Whatsup ... nicméně stále přes SMS chodí potvrzovací a ověřovací kódy. Takže SMS po smrti podle mne nejsou. Pouze může být výhodnější místo SMS použít nějakého kecálka přes data, kde nejste omezeni jen tím textem.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.