CDR.cz - Vybráno z IT

Právo

Evropská komise zatajila studii označující pirátství za neškodné, ba i prospěšné

Evropská komise dva roky držela pod pokličkou 300-stránkovou studii, která se věnuje vlivu ilegálních stažení na tržby různých médií, od videoher, přes hudební interprety, filmy až po e-booky. Před...
nepřehlédněte
Piratebay

The Pirate Bay využívala procesory uživatelů k těžbě kryptoměn

Návštěvnící The Pirate Bay v posledních dnech zaznamenali nárůst využití svých CPU během prohlížení torrentové sítě. Jednalo se o skrytý nástroj k těžbě kryptoměny.
Gif Texas Uvodni 2

Texaský soud uznal GIF obrázky jako vražednou zbraň

V americkém Texasu proběhl soud, který projednával případ Johna Rayne Rivella. Mladík údajně zaslal jinému uživateli blikající GIF s úmyslem vyvolat v něm epileptický záchvat. Soudem byl shledán...
DIIT

Facebook již cenzuruje sdílení nepravdivých zpráv

Před pár týdny Facebook ohlásil omezení reklamy webům s tzv. nepravdivými zprávami. Ač tehdy tvrdil, že do sdílení těchto zpráv mezi uživateli zasahovat nebude, dopadlo to nakonec jinak.
nepřehlédněte
Hacker Dopaden

Česká policie ve spolupráci s FBI zatkla v Praze ruského hackera. Moskva zuří

Na žádost soudu jednoho z amerických států zadrželi před dvěma týdny čeští policisté na území města Prahy hledaného 29 letého ruského hackera. O jeho osudu rozhodne soud.
nepřehlédněte
Tesla S

Elektromobil Tesla jel po dálnici bez řidiče, ten zapnul autopilota a přesedl si

Elektromobily Tesla dostaly díky "upgradu" funkci, která až doposud zněla jako hudba budoucnosti - autopilota. I přes varování firmy se však najdou tací, kteří jí využívají přesně tak,...
DIIT

Evropská komise se možná chystá zakázat webové odkazy jak je známe

Podle europoslankyně za německé piráty Julie Redy se Evropská komise chystá zakázat neomezené odkazování na konkrétní webové stránky, tedy hyperlink a základní webový princip tak jak jej známe.
403787-new-zealand-parliament-bans-software-patents

Nový Zéland zakázal softwarové patenty, budou následovat další státy?

Odvážný krok novozélandských zákonodárců v oblasti patentové ochrany stojí za povšimnutí. Přesto však existuje klička, jak jej obejít. Má tato norma smysl?
model_s___

Téma: Britská vláda chce pokutovat řidiče s Google Glass

Myslíte si, že Google Glass řidičům mohou jízdu usnadnit? Ministerstvo dopravy Spojeného království je jiného názoru. Žádné rozptylování, bezpečnost je na prvním místě. Budou následovat další státy?
what_is_cd

Soudní spor se společností Corel: Aneb když někomu vadí vaše jméno

Nesmyslné tahanice a soudní spory o patenty nás již nepřekvapují. Výrobci se zkrátka snaží ochránit svůj píseček nejrůznějšími způsoby, případně "bojují" proti konkurenci vším, co mají....
DIIT
EU vypalovačka

Evropská komise podezřívá 13 výrobců vypalovaček z kartelu

Výrobci vypalovaček to nemají lehké. Oni to mají velice těžké. Zájem o vypalování je v porovnání se situací před několika lety téměř na bodu mrazu a teď je ještě uhání Evropská komise kvůli kartelu…
DIIT
Samsung Galaxy Tab 10.1

Soud: Apple se bude po šest měsíců omlouvat Samsungu

Soud, který proběhl ve Velké Británii, zřejmě bude mít mnohem dalekosáhlejší následky, než se zprvu zdálo. Apple se nejen dozvěděl, že iPad není originální, ale ještě se bude muset Samsungu omluvit.
LulzSec

Hackeři z LulzSec jdou za mříže, lídr je zradil (2)

V březnu 2012 šokovalo celý svět zjištění, že nejvyšší člen hackerské skupiny LulzSec spolupracoval více než půl roku s FBI. Jak to celé bylo a proč podrazil své věrné?
LulzSec article

Hackeři z LulzSec jdou za mříže, lídr je zradil (1)

Hackerská skupina LulzSec se stala známá pro dlouhou sérii počítačových útoků, které provedla během léta 2011. Co je LulzSec a jak je nakonec vládní agentury dostaly na kolena?
DIIT
Rapidshare logo

RapidShare musí zavést aktivní cenzuru, nařídil soud v Německu

Podle rozhodnutí vyššího regionálního soudu v Hamburku musí RapidShare monitorovat obsah nahrávaných souborů a ty, které porušují něčí autorská práva, vůbec nesmí pustit na web…

Stránky