CDR.cz - Vybráno z IT

Diskuse k Admirál Kuzněcov se po rozsáhlých opravách vrátí zpět na moře. Dostane i upgrade

Tragikomedie zcela v duchu debaklu S57 a T14 pokračuje.
V reálu je spíš pravděpodobné že se dočkáme tohoto scénáře.
2022 Rusko oznámilo že Kuzněcov dostane podle plánů další značně vylepšené turbínu.
2024 Slíbené nové ,,zázračné,, zbraně
2026 Konečně došlo na léta slibovaný nátěr.
2028 Dochází k odlupování nového nátěru v důsledku sabotáže ,,proradného západu,,
2030 Kuzněcov odvlečen k významné ,,finální,, opravě.
2032 Rusko krachuje a Kuzněcov je prodán do šrotu :)))

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

V čem je S57 a T14 debakl?

S ohledem na to, co už za ty poslední 3 roky nu Kuzněcovovi vyměnili, tak se vrátí na 100%. Možná to nebude 2022, ale 2023 už určitě.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

V čem je S57 a T14 debakl?

S ohledem na to, co už za ty poslední 3 roky nu Kuzněcovovi vyměnili, tak se vrátí na 100%. Možná to nebude 2022, ale 2023 už určitě.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Kolik T14 už ruská armáda má v provozu? Furt jenom 14?

https://cdr.cz/clanek/ruska-armada-ziska-letos-12-tanku-t-14-armata-mnoh...

SU57 je na tom podobně, vyrobeno 12 kusů, podle toho co se píše na wikipedii.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

To ovšem není debakl těch strojů, to je debakl Ruska jako takového, že nemá prachy na to, je vyrábět.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

ze 100 dodaných Armat je typu T-14 u bojových útvarů 24 nebo 22 u bojových útvarů a 14 u testovacích útvarů. Ano, sice to není to co si původně malovali, ale je to ryzí ekonomická nutnost. Jestliže T-14 stojí dvakrát tolik co T-90M, který včak dosahuje minimálně 70% bojové hodnoty T-14, tak je ekonomika nákupu T-14 jasná. O to více, že T-90M je stále jeden z nejlepších, ne-li nejlepší tank současnosti (vyjma T-14 samozřejmě). Ještě více se ekonomická nevýhodnost akcentuje když si vezmeme, že za cenu T-14 lze přestavět 5 tanků T-72 na standard B3, který dosahuje nejméně 50% bojové hodnoty T-14.

Pokud chceme kritizovat Rusko za pomalé zavádění nejpokrokovějšího (a pro Rusko nejdražšího) tanku na světě, pak se musíme podívat, kolik nových Abramsů a Leopardů Američané a Němci zavedli. To číslo má totiž znaménko mínus.

Dtto u SU-57. Mají 4 sériové stroje a to navíc jen se "starými" motory. To není žádná hitparáda, ani v kontextu redukované objednávky z loňského roku. Ovšem, jestliže jeden stojí kolem 5 miliard rublů a to není v "plné palbě" (vyjma motorů absentuje některé senzorická pole) a Su-35 miliardy 2, tak není moc o čem. Zejména když Su-35 s přehledem rozseká v bojové efektivitě běžné letadla NATO včetně F-35 na kaši. Dvaapůlkrát efektivnější a výkonnější Su-57 prostě není a nikdy nebude. O faktu, že na mise typu Sýrie je vyloženě nevhodný pak ani nemluvě.

Ostatně i v SSA už obnovují výrobu (pro sebe) nejen F-15ek, ale dokonce už analyzují možnost obnovit výrobu F-16ek. Protože přestože je F-35 výborné letadlo (když funguje), tak jeho celková výhodnost a výkonnost není taková, aby nahradila výše jmenované bezezbytku.

Obecně navíc škodí ruské zbrojní pověsti způsob prezentace nákupů a vývoje zbraní. V SSA to funguje tak, že se vyhlásí zbrojní program, kdy je zafinancován vývoj a zároveň i nákup nějakého minimálního množství zbraní. Tedy i v případě, že zbraň je vyloženě nevhodná a nebo nesplňuje požadavky, tak se obvykle zavede, typickým příkladem je třída ponorek Seawolf. V Rusku to funguje jinak. Pokud vůbec Rusko zbrojní program zafinancuje, zafinancuje pouze a výhradně vývoj. Po vyvinutí a přijetí zbraně do výzbroje, musí dodavatel na své náklady zavést sériovou výrobu a Ruská armáda si pak objedná kolik chce a obvykle za naprosté minimum. Proto je taky drtivá většina zbrojařů v technickém bankrotu. Sice je RUská vláda nenechá potopit, ale zdravá taková firma taky zrovna není. Právě proto většina nadnesených "objednávek" hlásí výrobci, ovšem reálně podepsané kontrakty jsou zlomkové.

Nicméně vyhlášení typu 2400 Armat do roku 2020 to nebylo ani prohlášení vlády, ani armády a dokonce ani výrobce. To bylo nepochopení překladatele z bukvic do angličtiny.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Na takovou šnušku pitomostí nemá ani cenu reagovat,takže jenom ve zkratce.
T14 nemá slibovaný kanon,pohon,elektroniku.Vše je trapně rusky zpackané.Bojový stroj to rozhodně není,spíše velmi raná verze demostrátoru a velmi pravděpodobně ukázka cesty která nikam nevede.
Tank s kapslí pro posádku v korbě není žádná novinka z prostého důvodu že podobný koncept se zkoušel v USA v 80 letech.A ukázalo se že je to na nic.Takže T14 ROZHODNĚ není ani nejpokrokovější a pokud chceš vidět pokročilý tank tak je to buď Black Panther nebo Merkava mk4.Případně to co příjde po M1A3.
SU57 nemá avioniku,motory,není ani náhodou Stealth a je snýtovaný jak za krála Klacka I:)
Su35 možná tak na propagandě na Sputniku někoho rozseká ale v reálu nemá ani na poslední F15.O tom že stojí proti F35 či F22 bude vědět chudáček Ivan až v době kdy bude sestřelený vrak :) Srovnávat koncepčně 40 let staré Sučko s F35 či Raptorem :)))
Možná je na čase smířit se s tím že ekonomický trpaslík Rusko prostě logicky zaostává naprosto ve všem.Ono se ukazuje že neumí postavit ani konkurenceschopný letecký motor pro civilní letadla,cokoliv od velikosti Fregaty je fatální problém a oprava Kuzněcova bude další ruský debakl ostatně jako vždy...
Ovšem co očekávat od země která je Banánová diktatura s HDP na osobu někde kolem zemí Afriky:)))

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Citim zatvrzeleho hltace armadnich novin. Jinak je fajn, ze jsi ty svoje cancy popsal hned na zacatku jako snusku pitomosti. Ctenar hned vi, co bude nasledovat a je na ty zhovadilosti pripraven :-)

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Víš. Narozdíl od Tvého příspěvku Tvůj předřečník měl konkrétní argumentaci. Ty jsi teď předvedl jen argumentaci ad hominem.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Ono přebírání tupé ruské propagandy není argumentace.
Ona fakta jsou prostá.
https://www.armadninoviny.cz/ruska-armada-ziska-pouze-16-tanku-t-14-arma...
https://www.armadninoviny.cz/nazor-tank-t-14-armata-jako-dokonaly-nastro...
A k zasmání nad ruskými ,,střelci,,
https://defence-blog.com/news/army/russian-new-t-80bvm-tanks-couldnt-hit...
Su57 je to samé v bledě modrém.
https://www.armadninoviny.cz/plan-vyroby-ruskych-letadel-su-30sm2-su-35s...

Rusko je prostě technologický a finančně v háji,a při pohledu na upadající ruskou ekonomiku lépe rozhodně nebude...

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Nikoliv,ovšem konstatování prostého faktu o směšném ruském vývoji zázračných zbraní se pár proruským jedincům nelíbí,to ovšem nemění nic faktu že Rus je v háji.
I když alespoň robotiku má špičkovou :)))
https://otechnice.cz/rusove-predstavili-hi-tech-robota-byl-to-clovek-v-k...

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Bezva nesmysly....
T14 bojovy stroj je, vyrazne pokrokovy, ladit ho budou dalsich 10 let.
To, ze nekdo dalsi zkousel stejny koncept neznamena, ze je to spatne a to ze to zkouseli pred ctyriceti lety nic neznamena.
Zkonstruovat prvni letadlo trvalo par tisic let.
STEALTH ani nahodou neni jediny mozny pristup k modernimu letadlu, ciste stealth ma velmi mizerne letove charakteristiky. Vetsinou se aplikuji pouze nektere principy.
To ze Rusaci vzdycky usili z h... bic neni zadne tajemstvi... takovy Mig25 byl znytovany jak z Kolbenky a stejne jim to fungovalo...
F-22 je epic fail a F-35 se jeste ukaze - pravdepodobne dojde k velkemu cutu v objednavkach a budou se modernizovat/vyrabet starsi letadla s prvky stealth, ne celou koncepci.
Kuznetsov je z nouze ctnost a stejne ho vlastne nepotrebuji. Rusaci maji nejlepsi letadlovku na svete a to je ta jejich zeme.
No, a to ze Rusko je jeden velky bordel, bida atd o tom zadna. Spis je zazrak, ze jeste neco dokazi vyvinout.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

V čem KONKRETNĚ je T14 pokrokový pěkně prosím? Ne,opravdu není.Bezvěžová koncepce tanku či koncepce kdy je věži automat se běžně zvažovala celá 80 léta v USA a ale i švédové měli pár strojů podobné konstrukce.Pokud se chceme bavit o revoluci tak je to turbina u M1Ax,jeho koncepce pancíře a možná i evoluční kanon.T14 je trapná beta verze tanku kterou nechtějí ani Rusové.Deset let ho možná budou ladit na těch pár funkčních kusech a potom opět zcela v duchu Ruska z toho NIC nebude.
Samozřejmě že Stealth je jediný možná evoluce + kooperace s robotickým dronem,to je budoucnost a evoluce.F35 a F22 toto umí či umět bude,Rus ještě dlouhé desetiletí ne.
https://www.idnes.cz/technet/vojenstvi/dron-ats-airpower-teaming-system....
F22 je takové selhání že Japonci staví novou verzi a je to letadlo experty brané jako naprostý TOP stíhaček:) Co by Rus dal za takové selhání:) Místo F35 má 40 let staré Sučko:))) A ano Su57 je pořád jenom evoluce SU 35 což je pořád jenom o mnoho starší Su27...
Ono jak vypadá ruská technika v praxi se nedávno opět ukázalo:)
https://tv.idnes.cz/zahranicni/rusko-fregata-valecna-lod-strela-nepovede...

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Bude, je to predstupen pro dalkove rizeny/automaticky tank.
Na zaklade ceho tvrdite, ze nic nebude? Zrovna pro Rusko jsou tanky dulezite.

Jedina mozna evoluce je Stealth? Fakt? Ja bych spis rekl, ze to je rizeni na zaklade umele inteligence, vynechani pilotu. Potom muze dojit ke zlevneni konstrukce.
Top stihacek to sice je, ale k cemu to bude, kdyz za cenu jednoho si muzu poridit deset velmi slusnych stroju? Myslite, ze je Raptor vsechny sestreli? Nebo ze bojovou hodnotu bude mit vyssi?

Cena Su 35 je velmi zajimava i pro chude Rusy
https://www.armadninoviny.cz/dalsi-viceucelove-stihacky-su-35s-pro-ruske...

BTW ctyri Raptory uz havarovaly, dva piloti mrtvi

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Ne nebude.Rusku je pidi hráč v oblasti Umělé inteligence.Nemá lidi,finance ani průmysl na něco podobného...Rusko v nejlepším opět zmodernizuje T90 což je sama o sobě koncepce stará mnoho let ovšem otázka je kam dál T90 posouvat...
Takový Izrael je mnohem dále než Rus a opravdu něco má,ne ruské báje a pověsti.
https://tech.instory.cz/568-izrael-predstavil-tank-merkava-vybaveny-umel...
A hádej kdo opět bude mít zisk a vývoje v Izraeli? No USA.Ostatně M1A3 bude mít skoro jistě APS Trophy.A když jsem u toho M1A3,tak má vypadat modernizace,ne tu tragikomedii které předvádí Rusko.

https://www.armadninoviny.cz/m1a3-abrams-jak-bude-vypadat-nova-generace....
Ovšem to je jenom důsledek že Rusko je ekonomický trpaslík řadící se mezi země Třetího světa a USA Velmoc.

Ano neviditelnost,tedy spíše obtížná detekovatelnost je jeden z předpokladů nových letadel.Nejen u letadel ale i u lodí atd.Ovšem toto umí POUZE Amerika a má slušný náskok i před kopírkou Čínou.Rusko opravdu není soupeř...A přesně z toho důvodu opět asi zavedou klasické F15 která vyklepe kohokoliv myslitelného včetně Ivana a jeho muzeálních rachotin:)
Ono nejde o to že Raptor /F35 sestřelí deset letadel ale o to že těch deset letadel nebude mít ani ponětí že tam ta F35/F22 je...A F22/35 zatím klidně předá údaje o cílech třeba oněm F15...
Slouží lehce pod 200 kusů Raptorů,na to jaké revoluční ero to je je to překvapivě malý počet.Ono smrťáky měla i taková F16 a přitom to je dnes jeden z nejrozšířenější typ...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tohleto je vase zbozne prani... v Rusku je hodne lidi, co delaji IT na spickove urovni , protoze je to pro ne sance se mit lip. Koneckoncu USA obvinuji Rusko z nekolika kybernetickych utoku.

USA spenduje obrovske castky na klasickou valku, ovsem pristi valka nebude technologicka ale informacni a pak je muze napadnout klidne i treba Ghana... to je o lidech.

Konkretne cela koncepce STEALTH ma opravdu velke problemy kvuli nesmirnym nakladum, jak dokazuje napriklad vyvoj torpedoborce Zumwalt , a ukazuje, že se to i pro ne stava neufinancovatelne.... je to slepa vyvojova vetev, naklady jsou tak obrovske, ze vyhody v boji neprevazi ani nahodou.

Je uplne jedno, jestli o te F22jce budou hned vedet nebo ne, ona se prozradi sama jakmile zacne aktivni cinnost.
To jiste vite, ze STEALTH konci, jakmile jenom zapnete radar.... pasivni ceske radary (Tamara) na tom byly postavene a pak vam ten slavny letoun sunda i obycejny pesak s protiletadlovym kompletem.

To, ze USA prisli o 2% F22 v neoperacnim nasazeni, je dost bida, nemyslite?

Chapu vase nadseni pro spickovou technologii, ale valky se vyhravaji jinak, a to jednoduchou prevahou a to je o cem pisu.... 10 SU 35 zasahne vice cilu, splni vice ukolu nez jeden F22

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tak ono je trochu něco jiného napadnout nemocnici v ČR, a něco jiného dělat špičkovou úroveň IT...Kdo je špičkový v IT. již není v Rusku.Kdo mohl dááávno z Ruska zdrhl.V Rusku se zajisté daří Kremlem placeným farmách šířící ruské lži a propagandu ale tím to končí. I ty ,,farmy,, ovšem končí když je vymažou Amící:)))
https://www.reflex.cz/clanek/zajimavosti/106604/kam-se-podeli-anonymous.htm
On někdo ještě věří tomu nesmyslu že Tamara či Věra zachytí Stealth? Opravdu ne....Ono je velký rozdíl zachytit,zaměřit a sestřelit.
Stealth tak masivně ,,končí,, že všechny nové lodě mají větší či menší charakteristiky Stealth a všechna moderní letadla taktéž.Protože končí staví Japonci křízence F22 a F35...Proto se o Stealth snaží Čína.
Bída je spíše to když JEDINÁ skoro letadlová loď Ruska někam dopluje,cestou vyhoří kotelna a při dvou dnech letových operací příjde o dvě letadla:)))
Nebo se Ruská loď málem potopí vlastní řízenou střelou:)))
F22 prostě byla naprostá revoluce.A každá revoluční technologie se rodí v bolestech.To platí a platit bude.To že počty někdy vyhrávají vědí i USA a proto nakoupí poslední F15,což je více jak pádná odpověď na Su-xx.Ostatně F15 má na pěkných pár zářezu sestřelů ruských strojů...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Verim tomu, ze jste mlady a nezkuseny... otherwise jste mimoradne hloupy troll.

Nejsem obhajce Ruska, nejsem obhajce Ciny, nejsem obhajce USA.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Koukám, že Vám došly argumenty, tak jen urážíte.

A ad nejsem obhájce Ruska: tak proč tady šíříte přesně stejné lži, které šíří Ruská propaganda? Např. o tom, jak hrozí, že F-35 bude vyrobeno jen pár, přičemž je to nejrychleji (počet kusů/rok) vyráběné letadlo dneška a typů dnes provozovaných stíhačů, kterých bylo vyrobeno více, už moc není...

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

proc tady siris stejne nesmysly jako americka propaganda? nedostatek nazoru?

krasny pripad internetoveho trolla:
- nejdriv vylozi svoje "nazory"
- kdo nesouhlasi tomu nerozumi
- kdo argumentuje, je lhar
- a zacne lhat sam

uz me fakt nebavis

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Americká propaganda:))) Může za to že Rusáček je v háji s ekonomikou na úrovni afrických zemí a HDP na osobu plácají se na krásném 50-60 místě:)
Stejně tak může západ za to že ruské projekty jsou debakl za debaklem:)))

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

A o tom se bavi kdo? Vratte se k tematu!

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Téma je to že Rus nemá i přes to že dává velmi pravděpodobně 4% rozpočtu na armádu ani lidi,ani technologie ani finance a ruské ,,zbraně odvety,, je nekonečný debakl...Ovšem zcela logický.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

V tomjle se shodnem

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

"- kdo nesouhlasi tomu nerozumi"
Tím jako myslíš např. když někdo v odpověď napíše, cituji:
"Verim tomu, ze jste mlady a nezkuseny... otherwise jste mimoradne hloupy troll."
?

Moje odpověď byla na Tento Tvůj příspěvěk. Jinak že to, co tady píšeš jsou lži, viz jinde.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pan je demagog a jfo nesouhlasi je lhar

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Hezky dokumentuješ kvalitu svého názoru, že ho ničím lepším než urážkama neumíš podložit.

A jestli Ti to navíc uleví na nervech, tak to je win-win strategie, tak jen tak dál....

PS: To naštve, když proti Tobě někdo použije Tvá vlastní slova, chápu :-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ty je nepozivas, ty je prekrucujes a vykladas nesmysly.
Tohle dokaze jen clovek s mimoradnymi problemy.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Můžeš tedy prosím vysvětlit, jak jsi myslel, cituji:
"Verim tomu, ze jste mlady a nezkuseny... otherwise jste mimoradne hloupy troll."
Chceš tvrdit, že překrucuju Tvá slova, když tvrdím, že jsi na názor projevený Davidem, kde se do Tebe nijak nenavážel, si ho začal urážet a obviňovat z toho, že je troll?

A chceš tvrdit, že překrucuji, když tvrdím, že to, když o někom tvrdíš, že je mladý a nezkušený, že tím tvrdíš, že tomu nerozumí?
A že tedy první příspěvek v threadu, na který se hodí Tvá vlastní slova:
"kdo nesouhlasi tomu nerozumi"
je ten Tvůj?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Prekrucujes fakta, kterymi jsem argumentoval, zaroven tvrdis neco, co jsem nikdy nerekl.

Celkove tvuj projev je velmi nevyzraly, kdy vidis veci pouze z jednoho uhlu pohledu, to je pripad tvoji adorace americke armady.

Zaroven jsi zacal tvrdit, ze jsem lhar, doporucoval bych trosku normalni slovnik.

Nejsi ochotny prijmout cizi argumenty a premyslet, chyba hochu.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

"Prekrucujes fakta"
Víš - když slušný člověk druhého z takové věci obviní, tak to doloží.
Ty ovšem opakovaně místo argumentů používáš urážky.

"Zaroven jsi zacal tvrdit, ze jsem lhar,"
Ne, říkal jsem, že šíříš lži. To je rozdíl, šířit lži lze i nevědomě. A i to jsem natvrdo napsal teprv poté, co Ti došly argumenty a tak jsi místo toho začal druhé urážet. A když si pročteš své poslední příspěvky, tak fakt nechápu, že máš ještě tu drzost druhého obviňovat ze špatného slovníku, když sám se tu projevuješ (sorry) jako nevymáchanej dlaždič.

"Nejsi ochotny prijmout cizi argumenty"
Víš, to bys nejdřív musel nějaké argumenty napsat. Vždy, když jsi nějaké napsal, tak jsem Ti je vyvrátil - a jediné, na co jsi se na to pravidelně zmohl bylo primitivní urážení. I v tomto Tvém primitivně arogantním postu, kde si najednou hraješ "na (rádoby) slušnáka" (jako by ty Tvé urážky v předchozích postech tu nevisely....) jsou jen další urážky, ale argumenty žádné.

"adorace americke armady."
Ty sis nevšiml, že F-35 je nebo bude ve výzbroji více než deseti států? A že je mají (objednané) ve výzbroji i státy přímo ohrožené válečným konfliktem, jako např. Jižní Korea či Izrael. Tak jakápak adorace jedné armády?
Tadle Tvoje výtka krásně ukazuje, že je to klasické: "podle sebe soudím tebe" - ty tu nesnášíš cokoli amerického a tak to pomlouváš, a když se Ti Tvé argumenty rozsypali, tak jsi se začal do ostatních navážet jak malej vzteklej kluk.

"kdy vidis veci pouze z jednoho uhlu pohledu"
Víš, já tvrdím to, co doložím. To, že popírám nepravdy ničím nepodložená tvrzení a překrucování reality není "jeden úhel pohledu".
Ok, tvrdíš, že je F-35 drahá. Tak to dolož. Dolož, že existuje podstatně levnější stíhací letoun v podobné výkonnostní kategorii (výkon motoru/MTOW).

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Prosim admina, aby tuto diskusi uzavrel, smazsl. Dekuji

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

* Ad Armata: pokud mám nový tank s bojovou efektivitou 1/0.7 starého tanku, ale stojí dvojnásobek. Pak to je prostě fail. Pokud nový bojový prostředek nedodá lepší poměr cena/výkon, není důvod ho vyrábět.

Navíc - vzhledem k problematice vojskových zkoušek Armaty fakt nevím, kde na základě čeho tvrdíš, že to je 1/0.7. To je čistě vycucané z prstu: pokud tak proruský člověk (viz nesmysly u letadel) tvrdí toto, tak pravděpodobně realitu bude, že jsou max srovnatelné. Vcelku pochopitelně, protože situational awareness v Armatě je tristní.

====

Ohledně letadel, tak je to jeden velký blábol: Např.
- "Dtto u SU-57. Mají 4 sériové stroje a to navíc jen se "starými" motory."
Sériové stroje co vím byly vyrobeny dva, z toho jeden spadnul. Pak se rozhodli, že předělají celou vztlakovou mechanizaci, takže vlastně sériový není žádný.
- "Zejména když Su-35 s přehledem rozseká v bojové efektivitě běžné letadla NATO včetně F-35 na kaši."
Sorry, ale to je totální kravina. Su-35 má podstatně horší avioniku než mnoho západních strojů, nemá ani AESA radar. Běžné rakety ve výzbroji Su-35 jsou furt R-27 které jsou podstatně horší než AMRAAM-D, těch pár R-77 co Rusko má jsou zas horší než Meteory. Co se týče BVR, tak F-35 na Su-35 střílí po Su-35 v době, kdy Su-35 o F-35 ještě dávno neví atd...

===

"Pokud vůbec Rusko zbrojní program zafinancuje, zafinancuje pouze a výhradně vývoj. Po vyvinutí a přijetí zbraně do výzbroje, musí dodavatel na své náklady zavést sériovou výrobu "
Tolik teorie. Praxe je, že peníze, které Rusko dává domácím zbrojařům, jentaktak stačí pokrýt výrobu, a na vývoj peníze nezbývaj. Mig už na to dojel a defakto zkrachoval. Ostatní se jakžtakž držej, ale na výsledcích jejich novejch zbrojních projektů je to prostě vidět.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

F-22 a F-35 jsou z hlediska efektivity totalni faily, kdy obrovske naklady na vyvoj a vyrobu nejsou ani zdaleka vyvazeny vyssi bojovou hodnotou.
V pripade F-35 se doufa, ze ho nepotka osud F-22, kterych bylo vyrobeno par a pri jejich cene plus nakladum na provoz, zazemi atd nejsou prakticky pouzitelne.
To je demonstrovano pristupem ke starsim typum, kdy jsou modernizovany pro nove vyuziti, protoze jsou stale vice nez dostatecne.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

A to o té bojové hodnotě tvrdíte na základě čeho? Neuvedl jsi jediný argument.
Já tvrdím, že je to naopak a argument mám: výsledky na RedFlagu, ke měl kill:loss ration
15:1. Chceš tvrdit, že F-35 stojí 15x tolik, co F-16?

"V pripade F-35 se doufa, ze ho nepotka osud F-22, kterych bylo vyrobeno par"
Tak tady prostě a jednoznačně lžeš. F-35 bylo dosud vyrobeno přes 500 kusů a další výroba jde rychlostí cca 100 kusů za rok. Po srovnání, Su-35 bylo vyrobeno cca 100, EFT cca 600, Su-57 12, Gripenů 300 atd....

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Az v real fightu killne 15 planu, dej vedet.

A nelzi, psal jsem o vyrobe f22, placas

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

"Az v real fightu killne 15 planu, dej vedet."
Víš - já jsem své tvrzení podložil alespoň nějakým argumentem. Ty jsi své tvrzení o bojové efektivitě F-35 nepodložil ničím. Takže když já plácám, co děláš Ty?

"A nelzi, psal jsem o vyrobe f22, placas"
V jedné větě lhát a obviňovat druhého ze lži, to je dobrej výkon. Psal jsi:
"V pripade F-35 se doufa, ze ho nepotka osud F-22"
Což je prostě evidentní lež. F-35 se zatím vyrábí podstatně rychlejším tempem než kterékoli jiné letadlo, a vyrobených je jich už tolik, že jen málokterého typu je více. Tedy Tvoje údajná obava je prostě vylhaná.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

tomu se rika nazor, lhari

Thats Logic! :)

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

As of April 2010, the United States intends to buy a total of 2,443 aircraft for an estimated US$323 billion, making the sale part of the most expensive defense program in US history.[24]

In September 2010, American purchase plans came under review over the rapidly escalating development and production costs of the aircraft. Initial estimates of US$50 million per aircraft had increased to at least US$92 million, with some US estimates indicating US$135 million. The US Undersecretary of Defence, Ashton Carter, issued a memo in September 2010 requiring proposals on how to drive program costs down, stating "The Department is scrubbing costs with the aim of identifying unneeded cost and rewarding its elimination over time." In response, Lockheed Martin has indicated that it is on "the path to achieving an average unit cost of about $60 million".[25]

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Pokud těma citacema chceš doložit to, že je ten program drahej, tak se Ti to hodně nepovedlo. Cena za jednu stíhačku mezi 90milionama a 135milionama není nic extra. F-16 nestojí o moc méně (viz např. tendr na Slovensko). A taková cena za moderní letadlo není ani náhodou nic výjimečného, viz např. za kolik Rakousko kupovalo EFT Tranche 1, přepočteno na dnešní dolary za znatelně dráž.

Navíc cituješ evidentně z wiki, kde jsou dost starý údaje, dneska je cena už jen $80mil.
https://www.airforcemag.com/steady-f-35-price-reductions-likely-at-an-end/
Holt jsi evidentně "wiki-odborník".

Co se týče ceny za celej program, tak nákup 2400 moderních stíhaček - to je obnova např. patnáctinásobku stíhacího letectva Velké Británie. Jak se taková věc prosím dá udělat levně?
Zkus vyčíslit jinej podobnej program STEJNOU METODIKOU a zjistíš, že to vzhledem k rozsahu není ta cena zas tak výjimečná. Zjisti si, kolik např. Evropa utratila za EFT.....

===

Jenže ty jsi původně tvrdil, že F-35 hrozí totéž, co F-22: tedy malé objemy prodejů a z toho plynoucí vysoká kusová cena. Tedy buďto teď mluvíš offtopic, anebo neumíš anglicky. Nic takového z dané citace neplyne. A naopak z mého odkazu výše vyplývá, že se zatím kusová cena daří snižovat, a to pod úroveň za kteoru se prodávají jiné stíhačky alespoň trochu srovnatelného výkonu (EFT, F-15EX apod.).

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

A ty citujes odkud?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ty neumíš rozkliknout link?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

A k
"Nicméně vyhlášení typu 2400 Armat do roku 2020 to nebylo ani prohlášení vlády, ani armády a dokonce ani výrobce. To bylo nepochopení překladatele z bukvic do angličtiny."
Ty Ruské výmluvy jsou fakt neuvěřitelné. Jasně, i Rusové samy mají problém s překladem bukvic. A teď tu o Karkulce. Viz např.:
https://3dnews.ru/920226
Vymlouváte se jak malé děti....

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Kolik bylo puvodne avizovano F-22? 750 ks, realita? Vyrobeno necelych 200 ks, tomu ja rikam epic fail.

Naklady rozpocitane na jednotlive kusy? 400 milionu USD... na financovani toho kramu nema ani USA.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

"Kolik bylo puvodne avizovano F-22? 750 ks, realita? Vyrobeno necelych 200 ks"
Tady také lžeš. Nikoli ve faktech, ale v tom, co z toho vyvozuješ. Protože Výoba F-22 byla zastavena nikoli proto, že by to byla špatná letadla, ale protože skončila studená válka, a USAF začalo šetřit - řekli si, že tak výkonné stroje prostě nepotřebují, že i ty 200 co mají, tak jsou schopny překonat jakékoli jiné letectvo.

A to platí defakto dodnes: neexistuje stroj, který by v AtA BVR souboji se mohl F-22 postavit. Opět toto jde doložit např. výsledky red flagů.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

lzes: rekl jsem ze jsou draha, tak netvrd co jsem nerekl

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

1) Ano, psal jsi, že jsou drahá. Což je lež. Protože současná cena, 80mil dolarů za stíhačku, je oproti strojům v podobné váhové a výkonové kategorii naprosto normální. Či spíše levná.

2) Ale ty jsi také srovnával vývoj programu F-35 s F-22, kde jsi mluvil o tom, že se F-22 vyrobilo málo. A to jsem kritizoval především, protože je to naprosto nesmyslná a lživá paralela: už teď je F-35 jednou z nefrekventovanějších typů stíhaček (předstihla Gripen i EFT) a dále se vyrábí v naprosto výjimečném tempu 100ks/rok.

3) Lžeš, že jsi předtím nekritizoval i bojovou hodnotu F-35, cituji:
"kdy obrovske naklady na vyvoj a vyrobu nejsou ani zdaleka vyvazeny vyssi bojovou hodnotou."

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Je to debil

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Kolik že Rusko avizovalo že postaví korvet a fregat? :) Realita...Kolik že T14 a Su57? .)))

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Dovolím si drobnou korekturu:
2032 Rusko krachuje a Kuzněcov je prodán za cenu šrotu Číně

2034 Kompletně zmodernizovaný Kuzněcov slavnostně zařazen do služby v Čínském námořnictvu ;)

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

No oni číňani nějak už nemusí nic opravovat. První letadlovou lod si postavili na základě "zbytku" letadlové lodě třídy Admiral Kuzněcov kterou koupili od Ukrajiny v roce 1998, do bojového stavu byla zařazena v roce 2012. Ale pozor, od té doby už si postavili druhou(tu okopírovali podle první), ale staví třetí ta bude do provozu uveden snad letos a je již kompletně podle čínských plánů. No a plánují tři další, ty už budou poháněné jadernými reaktory. V rychlosti s jakou je staví se vyrovnají USA, no a velikostí taky. Tak asi tak.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

trochu by som to poopravil. poslednu lietadlovku v usa sprevadzaju problemy. stavia sa uz 10-rocie a stale su tam problemy. takze cina uz co sa tyka rychlosti usa asi predbehla. samozrejme otazka je technicke vybavenie a to neviem porovnat

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Technicky je ta USA jinde. To, co protahuje její stavbu jsou právě ty nové technologie, jako např. elektrickomagnetický katapult, nové výtahy atd....

To je trochu bolest USA projektů, že si toho navymešlej moc a pak se jim to táhne.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Jinymi slovy jsou na tom stejne jako Rusaci....

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Nejsou. Protože narozdíl od Rusů jsou schopni přinejmenším nějaké produkty dotáhnout do produkčního stádia. F-35 se vyrábí ve velkém, Ford je dokončen a už se staví další lodě této třídy.

Rusko: Su-57 neexistuje v sériové verzi, Armata zatím neprošla zkouškami a místo toho se kupují T-90, ohledně letadlovky zatím nezvládli ani opravit třicet let starou loď, natož postavit jinou.

Tvrdit že je to stejné může jen člověk zlblý Ruskou propagandou.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Zblbly hsi hlavne ty, americkou prop.

Problemy stejne, Rusaci proste nemaji penize.

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Ano, Rusové nemají peníze a mají podfinancovaný vývoj. Pocud souhlasím. To je opravdu hlavní problém. Další problém, částečně související je, že Rusko prostě v mnoha ohledech zaostává ve špičkových technologiích (ať jde o polovodičovou výrobu, kde podstatně zaostávají ve schopnosti vyrobit moderní AESA radary, anžto nemají tak dobré procesy na výrobu GaN polovodičů, nebo o pokročilé kompozitní materiály, kde jim prostě v posledních desetiletích ujel vlak - což se např. projevuje na ne tak zvládnuté stealth technologii, která na materiálech stojí, a celkově na vyšší váze ruských strojů oproti západním).

A co se týče toho "stejného problému", tak ne, problémy popsané výše Amerika nemá, nebo je alespoň nemá v takové míře, aby ji to bránilo dovést zbraňové projekty do reálné produkční fáze. USA prostě je schopná vyrábět kompletně nové zbrojní projekty - byť s problémama, Rusko ne. To je realita. A že je to tím, že USA na to má více peněz? No je, a? Ale ono to není jen tím, je to také např. prostě tím, že spousta špičkových vědců jde rádo do USA, ale málokterý půjde do Ruska....

A ad zblbnutí propagandou: docházejít Ti argumenty, viď? Když musíš vytahávat takové jalové řeči.... Anebo je to jen podle sebe soudím Tebe?

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Hochu, mokry hadr na hlavu a prasky...

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Argumenty došly, žejo..... Ale nemusíš to přiznávat takhle okatě, příště je lepší (a méně trapné) mlčet.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ach jo, zatvrzely demagog a troll

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Hlavně až ho opraví a vyšlou na misi, tak se nesmí porouchat.
- Pak by to vypadalo jako "zničení celého letadlového loďstva" Ruska.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Ostáva len dúfať že chlapi sa na lodi neožerú a loď zase nezapália :D

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

To fakt není o opilosti, ale o absenci dozoru bezpečnosti práce. Jestliže nějakého blba napadne, že je dobrý nápad kupit hadry nasáklé rozpouštědly na chodbě, místo do kontejneru na nebezpečný odpad, a žádnej dozor mu za to nezpřeláme ihned hnáty, tak si to o požár vyloženě říká (a přesně takhle předloni Kuzňa zahořel).

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Jenže to je přesně ten problém, který jednoznačně torpéduje takto velké projekty. Rusko a ruskij čelavěk je ale zrovna odrbávač světového kalibru, pokud nad ním nestojí někdo s knutou a bumážkou na deportaci do gulagu. :-)

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Líbí se mi, co autor považuje za "skromnou modernizaci": nové systémy elektronického boje, komunikační systémy a síťové letecké systémy, novou protivzdušnou obranu Pantsir-M (česky Pancíř, fascinuje mě, jak Češi neustále transkribují ruská slova přes angličtinu), nové kotle, čerpadla a nové přistávací, pozorovací a řídící letecké systémy a nový nátěr.

Takže původní zůstanou trup, paluba, turbíny a šrouby...

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

A co s tím jako jiného po požáru? Nechat jen to, co nebylo poškozené ohněm. Všechno ostatní se musí vyměnit. Nový neznamená nutně jiný - modernizovaný.

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Ale autor psal pravdu. Protože v čase, který si na to vyhradili, víc než skromnou modernizaci nelze provést. Takže to reálně skromná modernizace bude (jestli vůbec). No, a v rámci této skromné modernizace mají ty nerealistické plány, které mají, to je také pravda... :-)

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

ani se nedivím že ji chtějí udržet, jde o udržení schopnosti i projekci síly. To plavidlo, zvlášť modernizované bude i v jednom svazu dost nepříjemné pro případného protivníka. Má a bude mít dlouhý život. Ostatně kdyby ji tařka pirátsky nepřevzali těsně po rozpadu Svazu tak by ji dávno rozřezali nebo by ještě hnila v Nikolajevě či v nejlepším případě by sloužila v čínském námořnictvu....

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

No jo, u Sýrie to bylo představení síly ;-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

nahodou, nepritele uspesne vycudili.... ;-)

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.