CDR.cz - Vybráno z IT

be3D.cz spustilo první český e-shop s modely do 3D tiskáren

be3D.cz_model prehled
be3D.cz, výrobce tiskárny DeeOrange, spustil první český e-shop s modely pro 3D tiskárny. V Evropě je tak prvním výrobcem tiskáren, který zároveň provozuje e-shop. Ten vznikl v souvislosti s rostoucí popularitou trojrozměrného tisku a očekávaným zájmem o 3D tiskárny ze strany domácností.

„3D tisk nyní využívají především firmy, je ovšem otázkou měsíců, kdy si tiskárny najdou cestu také do domácností. Koupě hotových modelů nabízí možnosti 3D tisku i těm, kteří nemají schopnosti a zkušenosti si sami modelovat, což je většina domácností,“ říká David Miklas, zakladatel be3D.cz. Souběžně se spuštěním databáze hledá be3D.cz designéry, kteří mohou prostřednictvím e-shopu prodávat své vlastní modely. Umístění modelu je bezplatné a designer obdrží 70 % z prodejní ceny.

be3D.cz_modely nahled

Spuštění e-shopu není dle Miklase posledním krokem v rozšiřování 3D tisku mezi laickou veřejnost. „Naše řešení nekončí pouze u prodeje modelů. V říjnu spustíme komunitní tisk, tedy vlastní formu sociální sítě. Zákazník, který nemá vlastní tiskárnu, si zakoupí model a s majiteli tiskáren se následně domluví na vytištění. Majitelé tiskáren zároveň dostávají nástroj, jak prodávat čas své tiskárny,“ vysvětluje záměry společnosti Miklas. Modelová databáze na serveru be3D.cz představuje řešení, které je uzpůsobeno pro evropský trh, kam chce be3D.cz v následujících měsících expandovat s  3D tiskárnou DeeOrange a připravovanou tiskárnou DeeRed, která bude určena průmyslovým provozům.

3D tiskárny v domácnostech již na Vánoce

3D tiskárny se dnes často skloňují ve spojení s průmyslovým využitím, případně s nadšenci, kteří mají 3D tisk jako hobby. Vývoj ve státech jako je například USA ukazuje, že 3D tisk je produktem také pro domácnosti. Podle objednávek be3D.cz se první tiskárny objeví již pod vánočním stromečkem. Největší boom pak domácnosti zasáhne v druhé polovině příštího roku. „Obal na telefon, plastové nádobí na zahradu, vykrajovátka na cukroví nebo módní doplňky, a to je jenom stručný výčet možných produktů, které si lidé mohou tisknout sami doma. V budoucnu si bude možné vytisknout například chybějící plastový díl pračky. Vznikem e-shopu významně přibližujeme tisk běžným uživatelům, kteří nemusí pracně modelovat. Místo toho si budou moci zakoupit již hotové modely. Samozřejmostí je možnost personalizace a různých úprav na zakoupených modelech prostřednictvím našeho, ale i jiného CAD softwaru,“ doplňuje Miklas.

Více o be3D.cz

Značka be3D.cz je předním dodavatelem 3D technologií na českém trhu. V portfoliu má vlastní 3D tiskárnu DeeOrange, která byla představena veřejnosti v květnu na veletrhu Reklama-Polygraf 2013. V září 2013 spustilo be3D.cz první e-shop s 3D modely v České republice. Nyní se be3D.cz věnuje vývoji větší tiskárny DeeRed, která bude určena pro průmyslovou výrobu. Be3D.cz spadá pod společnost DO-IT s.r.o. Společnost DO-IT a její značku be3D.cz podporuje ČVUT v rámci projektu InovaJET, viz http://www.inovacentrum.cvut.cz a momentálně sídlí v Inkubátoru ČVUT.
www.doit.cz; www.be3d.cz

Tagy: 
Zdroje: 

Tisková zpráva

Redakce CDR (Google+)

Redakci CDR.cz tvoří tým mladých žurnalistů, které spojuje společná láska k moderním technologiím. Milují chytré gadgety, vylepšováky a nejnovější zařízení všeho druhu.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku be3D.cz spustilo první český e-shop s modely do 3D tiskáren

Žádné komentáře.