CDR.cz - Vybráno z IT

Chytrá domácnost od Google nyní uděluje různé příkazy dle vaší přesné polohy GPS

Aplikace Google Home se již synchronizuje se všemi vašimi chytrými žárovkami, kamerami a termostaty, a ovládá je vaším jménem, i když zrovna nejste doma. S novými změnami je nyní spouštění těchto gadgetů možné už při dosažení konkrétní polohy.

S tolika chytrými domácími přístroji, jenž jsou v současné době na trhu, není úplná automatizace pouhým snem, ale realitou. V loňském roce byla do Google Home rutin přidána „detekce přítomnosti“, která pomocí sledování polohy a umělé inteligence detekuje, kdy je dům prázdný, aby se vypla světla, snížila teplota a aktivovaly se všechny bezpečnostní kamery. 

Aktualizovaný systém pro detekování vašeho příjezdu a odjezdu vám nyní poskytne zhruba stejné ovládací prvky, ale s lepšími výsledky. Místo toho, aby se totiž spoléhal pouze na váš telefon a na to, zda-li jste opravdu z domu odešli či nikoli, si nyní můžete nastavit konkrétní cíle pro spuštění různých příkazů.

Pokud například chcete, aby se v domě začalo topit už několik minut před příjezdem, můžete si nastavit lokaci poblíž, po jejíž dosažení se příkaz automaticky spustí.

zdroj

Michaela "Michaela" Hnátková

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Chytrá domácnost od Google nyní uděluje různé příkazy dle vaší přesné polohy GPS

Úterý, 19 Říjen 2021 - 15:28 | miro | chytré domácnosti pre hlúpych obyvateľov
Úterý, 19 Říjen 2021 - 14:28 | Tomáš Černák | S tímhle ať jdou do prdele. Já potřebuji, aby...

Zobrazit diskusi