CDR.cz - Vybráno z IT

Diablo 1 se dočká remaku v enginu Diablo 3 a vrací se Necromancer

Diablo 01
Ačkoliv jsme se na letošním Blizzconu nedočkali oznámení čtvrtého Diabla, skalní fanoušci Blizzardu za velkou louží nebyli o nic dále k omdlení. Odpovědnost nesl oznámený remake prvního dílu a Necromancer, jež si probojoval cestu do Diabla 3

Blizzcon je Mekkou každého fandy Blizzardu a jeho her, přičemž se společnost i letos snažila, aby se všem zúčastněním tato cesta vyplatila. Ohlášení Diabla 4 jsme se nakonec nedočkali, avšak i přesto bude série Diablo zase o něco bohatší. Blizzard plánuje remake Diabla 1 v enginu Diablo 3.

Dočkáme se jej v nadcházejícím updatu k Diablo 3: Reaper of Souls se jménem The Darkening of Tristram. To znamená, že i když remake samotný bude zdarma, k jeho zahraní bude třeba rozšíření Reaper of Souls.

"Oslavte v nadcházejícím updatu k Diablo 3: Reaper of Souls 20 let Diabla cestou zpět do hlubin Katedrály, kde to vše začalo. Připravte se na prozkoumání 16 úrovní ve zrůdami zaplněném dungeonu a čelte čtyřem hlavním bossům z původní hry. To vše s retro nádechem zajištěném speciálními grafickými filtry a osmi-směrového pohybu," láká oficiálně Blizzard. 

Tento návrat proběhne již příští týden, zatím ale pouze na testovacím serveru hry. Plnohodnotná verze vyjde v lednu. Dalším háčkem je, že předělané Diablo nebude dostupné věčně. Přístupné bude po omezenou dobu a po jejím uplynutí zmizí. Událost by se však podle Blizzardu měla opakovat každý rok.

Další důležitým oznámením je návrat třídy Necromancera v rámci Diabla 3. Ten bude dostupný v druhé polovině roku 2017 a pouze coby placený přídavek Rise of the Necromancer Pack. Kromě Necromancera samotného budou jeho součástí dva sloty pro postavy navíc, jeden nový mazel a další kosmetické přídavky.

Pavel Vevera

Členem redakce inGamer.cz byl od samotného založení v roce 2012. Původně působil jako multisekční redaktor, přispívající jak články, tak video tvorbou, nakonec se však ustálil na textech. Jako externista od 1. ledna 2014 pokračuje v rámci herní rubriky CDR.cz, kam se redakce i část obsahu inGameru přesunula.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Diablo 1 se dočká remaku v enginu Diablo 3 a vrací se Necromancer

Pondělí, 7 Listopad 2016 - 15:37 | japkoslav | Teda částečně se těším na svou nejoblíbenější...

Zobrazit diskusi