CDR.cz - Vybráno z IT

Diskuse k Facebook vyvinul Transcoder, který převádí kód napříč programovacími jazyky

Zajímavé... Moc by mě zajímalo, zda je transcoder schopen vytvořit vlastní funkci v cílovém jazyce, když tato funkce nativně neexistuje... Například Python má funkce "lstrip" či "rstrip", kdežto Java má jen "trim".

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Většinou jsou taky naprosto odlišné knihovny. Nebo práce s pamětí. Spíš bych to viděl na proof-of-concept, než že by se to hodilo na opravdový kód.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

No jen takový detail. Nevyvinul transcoder. Vyvinul compiler, kterému říká TransCoder.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Spíš bych to nazval česky překladač, tam už je to naprosto jasné. Dojde k překladu kódu z jazyka A do jazyka B, dost pravděpodobně přes nějaký prostřední jazyk C (že by ten C#?).

Takovéhle věci se běžně na úrovni HW dějou. Napíše se kód v C++, ten se například ve Vivado HLS přeloží do VHDL a ten teprve vyplivne bitstream pro FPGA. Vtip je ten, že ačkoli VHDL je všemocné (popř. verilog), tak cykly jsou podstatně složitější, zjednodušeně řečeno, stejně jako ohlídat všechny hodiny a "návěstí". Tam se musí dít opravdu "těžká magie".

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Že budou schopni převádět Javu nebo Python do Cpp bych i věřil. Ale jak převenou Cčkové ukazatele a ukazatelovou aritmetiku v Pythonu nebo Javy bude asi zajímavé :D

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.