CDR.cz - Vybráno z IT

Dárek pro IT caparty? Barevná klávesnice nebo flashky Angry Birds

Dnešní dítka jako by se s technikou narodila. Neustále posedávají u PC, v útlém věku jej ovládají lépe než jejich rodiče a problémy jim nedělá adaptovat se na jakoukoli novou technologii. Zanedlouho tu máme svátek všech dětí, tak proč jim tedy nepořídit kousek techniky určený přímo pro ně.
01_hlavni

Pro děti všeho věku je na trhu spousta zajímavých dárků, kterými je může rodič potěšit. Nemusí nutně vytahovat tisícové částky - může pořídit všelijaké líbivé gadgety. Dostupná je obrovská spousta druhů flashdisků, klávesnic, myší a dalších produktů upravených pro nejmenší. Nutno podotknout, že málokdy tyto výrobky nabídnou nadupanou výbavu a skvělé parametry, ale to se od nich vlastně ani neočekává. Prim zde hraje design a použitelnost.

02_s_klav

Nám se do rukou dostala právě klávesnice uzpůsobená pro malé uživatele počítače a série flashdisků s motivy populárních "naštvaných ptáků". 

CONNECT IT - pestrobarevná USB klávesnice pro děti

Už samotné balení produktu napoví, co může budoucí majitel očekávat. Uvnitř se nachází USB klávesnice standardního provedení, jež je zároveň netradičně barevná, a to dokonce hned několika různými výraznými barvami. Samotné plastové tělo je v černé barvě, ale jednotlivé bloky kláves dostaly výrazně syté odstíny modré, žluté, zelené a červené. Může se to zdát jako zbytečnost a řeknete si, že dítko podobné věci nepotřebuje. Ale barvy nemusí být pouze výkřikem šíleného designéra. Naopak…

03_klavesnice

Jednotlivé bloky kláves jsou díky tomu velmi dobře rozlišeny a orientace pro menší uživatele může být o to snadnější. Klávesy jsou také dostatečně velké a při psaní nedochází ke zbytečným překlepům. Další kapitolou je samotný potisk jednotlivých znaků, který je napsán doslova obrovským písmem. Tím začínajícím uživatelům usnadňuje psaní a spolu s barvami i výuku cvakání všemi deseti. Nechybí ani standardní devatero multimediálních tlačítek pro základní úkony, jako je nastavení hlasitosti a ovládání přehrávače. Samozřejmostí je bezproblémová funkčnost ihned po připojení bez nutnosti instalace speciálních ovladačů.

04_klavesnice

Z jednoduché klávesnice výrobce udělal zajímavou volbu určenou pro malé uživatele, za pár kaček a s líbivým designem. Více od tohoto řešení čekat nemůžeme, ale co vzhledem k cílovému uživateli a za cenu pohybující se kolem 300 Kč také chtít.

Parametry:

 • České rozložení s velikým fontem popisků
 • Povrch těla - matný černý plast
 • Klávesy ve 4 barevných provedeních
 • 1,5m kabel USB
 • 9 multimediálních kláves (funkce přehrávání, hlasitost apod.)

Hrdinové Angry Birds jako kapesní úložiště

Kdo by neznal svět, ve kterém válčí naštvaní ptáci se zákeřnými zelenými prasaty a snaží se získat zpět svá drahocenná vejce. Hit v podobě hry "Angry Birds" nedávno dosáhl miliardy stažení, válcuje (nejen) displeje mobilních telefonů. Na trhu je v současné době spousta hraček a dalších věcí s motivy těchto postaviček.

05_angry_logo

Jednou z dostupných věcí na motivy hry jsou 4GB flashdisky od Emtec v několika různých provedeních. Pokud přemýšlíte, jakým malým dárkem uděláte 1. 6. na "Mezinárodní den dětí" někomu ve svém okolí radost, určitě se jedná o volbu, kterou nic nepokazíte. Tento dárek nepochybně ocení všechny věkové kategorie, na rozdíl od předchozí specifické klávesnice. To se mi potvrdilo a první otázky, které jsem při pohledu mého okolí na disky slýchal, zněly: "A nechtěl bys mi některou z nich dát?".

06_angry_birds

Flashky nejsou pouhou plackou s natištěným obrázkem, ale jedná se o regulérní 3D objekt se všemi tvary. To je sice dělá hůře foremnými do kapsy, ale vzhledem ke gumovému povrchu není nutné mít strach z případného poškození.

Tato čtveřice skládající se ze tří opeřenců a jednoho zeleného prasete má povedený design i zpracování. Nechybí červený, žlutý a bílý opeřenec, a vedle toho zmiňovaný zelený "záporňák" tvářící se dle mého nejvíce pozitivně.

07_ptaci

V gumovém těle se skrývá USB 2.0 flashdisk s kapacitou 4 GB, což je naneštěstí jediná dostupná velikost u disků tohoto vzhledu. Ten se skrývá ve spodní části, ze které se snadno vyjme a lze využívat. Jelikož jsou obě části zvlášť, bál bych se možného zcizení a ztráty. Pro umístění na klíče lze využít klíčenky, jež je součástí krabičky.

08_emtec_angry

Disk vzhledem ani kapacitou neslibuje žádné vysoké rychlosti, ale přesto je rychlost čtení 15 MB/s a zápisu 5 MB/s celkem ucházející. Za cenu kolem 300 Kč není špatnou volbou a do budoucna budeme jen doufat ve varianty s větším úložištěm.

Parametry:

 • 4 varianty (červený, žlutý, bílý opeřenec a zelené prase)
 • Podoba 3D modelu
 • Velikost nepřesahující 5 cm
 • Kapacita 4 GB
 • Rychlost 15 MB/s čtení a 5 MB/s zápis
 • Záruka 5 let

Při vybírání pro děti je vedle technických parametrů dobré dbát i na použitelnost a vhodný design, který je pro naprostou většinu nejdůležitějším parametrem. Zmiňovaná klávesnice je dobrým příkladem skloubení obou faktorů, stejně jako perfektně zpracované postavičky naštvaných ptáků, po kterých se poohlédne i nejeden ze starších uživatelů.


Reklama
CONNECT IT kontrastní barevná klávesnice pro děti
CONNECT IT CI-72
(kontrastní barevná klávesnice, multimediální, USB)
Cena: 321,10 CZK*
Acer LCD G226HQLBbd
* orientační cena platná k publikačnímu dni tohoto preview na softcom.cz
EMTEC Angry Birds Series
EMTEC Angry Birds Series
(4 GB, USB 2.0 flashdisk, čtení 15MB/s, zápis 5MB/s)
Cena od: 299,00 CZK*
Acer LCD G226HQLBbd
* orientační cena platná k publikačnímu dni tohoto preview na softcom.cz

 

Tagy: 

Lukáš Voříšek (Google+)

Autor je fanouškem revolučních technologií a projektů, jako je fotoaparát Lytro a minipočítač Raspberry Pi. Právě o Lytru nyní vede sérii přednášek a workshopů, na které se můžete dostavit i vy. Dříve přispíval do magazínů PCTuning a Stahuj. S nadějí čeká na den, kdy nebude muset sedět u klávesnice a vše obstará čip v hlavě...

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Dárek pro IT caparty? Barevná klávesnice nebo flashky Angry Birds

Úterý, 29 Květen 2012 - 18:52 | corwin78 | Mě se ta klávka teké líbí, možná dokonce i pro mě...
Úterý, 29 Květen 2012 - 14:54 | HKMaly | Ja bych tu odolnost vuci tekutine upresnil:...
Úterý, 29 Květen 2012 - 12:46 | ica sk | Preco su popisky v malej abecede? Lahsie naucim...
Úterý, 29 Květen 2012 - 10:41 | BTJ | No ta klavesnice je fakt super, uz deckam kur***...
Úterý, 29 Květen 2012 - 10:08 | Slavo Krupa | tá klávesnica by sa hodila ,aj niektorým starším...

Zobrazit diskusi