Microsoft zakázal úplnou deaktivaci Windows Defender
Windows Defender, známý také jako Microsoft Defender Antivirus, je nativní, vestavěné antivirové řešení proti malwaru v systému Windows 10. Je navrženo tak, aby chránilo počítač a připojená zařízení před nežádoucími útoky, pokusy o ransomware, viry a mnoha dalšími formami škodlivých rootkitů u těch nejběžnějších uživatelů.
Pro většinu uživatelů s Windows je Windows Defender určitě jedna z nejlepších možností antivirového softwaru. U těch pokročilejších pak mohou nastat situace, kdy uživatel chce vypnout funkci ochrany v reálném čase, avšak Windows Defender ji po čase opět aktivuje. Ve Windows 8 tato deaktivace byla platná do doby, než ji uživatel znovu nespustil.
Pro zkušenější uživatele je možnost plné deaktivace vytvořením klíče s názvem "DisableAntiSpyware" s hodnotou "1", avšak pro ty má Microsoft špatnou zprávu. Počínaje srpnovou aktualizací 2020 (verze 4.18.2007.8) společnost Microsoft uvedla, že hodnoty u klíče DisableAntiSpyware budou ignorovány.
- „Toto nastavení je zrušeno a bude na klientských zařízeních ignorováno, od srpna 2020 (verze 4.18.2007.8) na Microsoft Defender Antivirus,“ napsal Microsoft.
Windows Defender můžete dočasně zakázat pomocí editoru zásad skupiny, nebo softwaru třetích stran. Ve výchozím nastavení systém Windows 10 nezahrnuje možnost trvalého vypnutí Windows Defender, ale instalací antivirového softwaru třetí strany, dle vašeho výběru, ho samozřejmě deaktivujete.