CDR.cz - Vybráno z IT

Na sběratelku nového Assassin’s Creed nestačí ani minimální česká mzda

Sběratelské edice herní série Assassin’s Creed byly vždy doprovázeny soškou hlavního hrdiny. V případě nadcházejícího Origins tomu nebude jinak, ovšem s tím rozdílem, že za raritu utratíte až desetinásobek toho, co obvykle.
Ac Origins

Věrní fanoušci herních sérií se sběratelským duchem mnohdy neváhají při ohlášení sběratelských edic nadcházejících pokračování svých oblíbených edic. V případě nově ohlášeného Assassin’s Creed: Origins si to mnozí jistě rozmyslí. Sběratelské edice vychází rovnou ve třech verží, ta nejdražší se vyšplhá na 800 amerických dolarů (~19 000 Kč), tedy více než desetinásobek původní ceny hry.

Pro porovnání, sběratelská edice oslavovaného Zaklínače 3: Divokého Honu se pohybovala na „pouhých“ 150 dolarech. Navzdory jejímu absolutnímu nedostatku ji dnes na aukčních serverech nalezneme přibližně za 500 dolarů, tedy stále na míle daleko od nově ohlášené legendární edice Assassin’s Creed: Origins.

Assassins Creed Origins 800 Edition

Největší podíl na ceně pochopitelně tvoří soška hlavního hrdiny Bayeka, kterou nalezneme v balení v nadstandardních rozměrech 73 cm. Vidět ji můžeme na obrázku výše. Celosvětově jich má být vyrobeno pouze 999 kusů. O to větší překvapení ovšem je, že si každý může edici objednat již dnes, na hratelnou verzi hry si ovšem bude muset počkat společně se smrtelníky na 27. října 2017.

Zbytek edice zaplní už tradiční obsah levnějších sběratelských bonusů, tedy Bayekův amulet, steelbook obal, zlatá edice hry s doplňkovým obsahem a Season Passem, obrázková knížka, herní soundtrack, kartičky, mapa herního světa, čtyři litografie a certifikát autentičnost (pro limitovanou edici sošky). 

592589 C 06 B 54 A 4 D 5238 B 4568 159247 E 5 Fadc 724363 E 8 B 4568 1

Na trhu se dále objeví další dvě, zmenšené, sběratelské edice. Jejich cena se dostane na střízlivějších, leč stále vysokých, $109 (~2500 Kč) za Gods Edition a $149 (~3500 Kč) za Dawn of The Creed Edition, viz výše. 

Zdroje: 

Jáchym Flídr

Začínal v roce 2012 jako redaktor serveru inGamer.cz, kde později povýšil na funkci editora videorubriky. Na CDR.cz, pod které inGamer.cz v roce 2014 přešel, začal jako zástupce šéfeditora herní rubriky. Od července téhož roku herní magazín vede.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Na sběratelku nového Assassin’s Creed nestačí ani minimální česká mzda

Úterý, 13 Červen 2017 - 23:44 | HKMaly | Ocekavam, ze v pristim dilu bude socha hlavniho...

Zobrazit diskusi