CDR.cz - Vybráno z IT

Diskuse k Nostalgická strategie OpenTTD je nyní ke stažení zdarma na Steamu

OpenTTD jsem zrovna minulý týden zkoušel. Takovej bordel v možnostech nastavení se vyrovná snad jen konfiguraci linuxu a jeho součástí v mufnácti konfiguračních souborech rozesetých na různých místech. Jak v tom jednoduše a intuitivně rozchodit hi-res grafiku, na to jsem během hodiny nepřišel. Tak jsem to zase odinstaloval s tím, že už si asi OpenTTD nikdy nezahraju.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Co myslíš tou hi-res grafikou? Já to instaloval někdy před vánocema a kromě nastavení AI u oponentů (je potřeba stáhnout přímo v GUI hry některý z nabízených algoritmů a pak ho přiřadit CPU hráči) to v podstatě stačí jen spustit a roztáhnout okno - co jde vidět na takové 27" 1440p ploše je parádní ;)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ta hra je super, ale souhlasím, že nastavení je jeden velkej bordel. Co se týká té grafiky, tak tu si musíš nejdřív stáhnout... což ale znamená, že musíš nejdřív vědět, která to je, protože jich tam jsou mraky... což ti teda úplně neporadím, protože já to hraju s originální grafikou z TTD.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Nenene, grafiku o vysokém rozlišení ne. To nedává smysl. Proč by to kdo dělal?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

no nektera ta hires grafika (treba zBase) je fajn, neni to zas tak jinaci, ten vzhled baraku,stanic,celkove sveta je stejnej, jen je proste ve vetsim rozliseni, takze se da na velkem 4K displeji zazoomovat, a vsechno je takove peknejsi, jemnejsi, a pritom vlastne stejny jako kdysi.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

na tu hi-res grafiku je nejjednodussi stahnout si tam abase/zbase

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

OpenTTD je super věc a Steam to stahování zjednodušuje, takže za mě palec nahoru.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Nápad dát to na Steam je geniální a nezbývá než autorům poděkovat. Vlastně se divím, že Epic takovou příležitost propásnul. Umístit na svém obchodě takovou hru a zdarma ji distribuovat je dle mého názoru pocta a skvělá příležitost k reklamě.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Jen se divím, proč je zdůrazněné že to je to zdarma. OpenTTD je přece opensource projekt. Jediné s čím byl problém, byla ta originál grafika z TTD.
Já jsem AI moc nepotřeboval, protože jsem hrával na serverech proti HI, ale je to už dávno ...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

V originálním TT/TTD byla ta AI tak pitomá, že jsem si zvykl hrát to jen pro zábavu ze stavění a proti počítadlu. U TT došlo na konci k přetečení a firma zkrachovala, u TTD to částečně ošetřili, takže stav konta nepřetekl, ale zastavil se. Některá čísla ohledně hodnoty firmy ale do záporu i tak šla...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Open source obecně neznamená zdarma. Ale OpenTTD bylo vždycky, akorát tam nebyly grafické soubory a musel tam člověk nahrát originální nebo nějaké free.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.