Při neautorizované opravě MacBooku hrozí jeho zablokování, a to přímo od Applu
Většina majitelů nějakého MacBooku či iMacu je na své zařízení patřičně hrdá. Občas se však stane, že i toto zařízení je nutné odevzdat do opravy či servisu. Nejeden uživatel se proto odhodlává k neautorizovaným servisům, které bývají několikanásobně levnější než ty oficiální autorizované.
Přesně proti tomu se, podle interní zprávy, chce společnost Apple postavit. Opatření se prozatím týká MacBooku Pro (2018) a loňského iMacu Pro. Podle dosavadních zpráv by měla tyto zařízení být chráněna speciálními softwarovými zámky, které by měly uvést celé zařízení do nefunkčního stavu v případě, že se někdo pokusí opravit toto zařízení bez toho, aniž by před tím spustil speciální diagnostiku od Applu.
Tento diagnostický software mají pak k dispozici pouze licencované prodejny Apple a autorizované servisy, které jsou součástí tzv. Apple Service Toolkit. Autorizovanou opravnu pro vaše jablíčko je možné nalézt na tomto odkaze.
V případě iMacu Pro se zámek týká logické desky a flash paměti. Majitelé MacBooku Pro jsou na tom hůře. Musí své oblíbené zařízení odnést do originálního servisu při poruše displeje, logické desky, Touch ID, klávesnice, baterie, trackpadu či reproduktoru.
Za celou věc podle všeho může speciální čip T2, který by měl integrovat několik doposud oddělených částí v jeden celek. Konkrétně řadič řízení systému, audia a SSD komponentů.