CDR.cz - Vybráno z IT

Rage 2 je plné barev i zmutovaných nepřátel. Podívejte se na akční trailer

Nejen vysokou laťku, ale i vysoké tempo příští rok nasadí střílečka Rage 2. Podaří se našemu ostřílenému hrdinovi zamezit konci světa?

Dnešní noční konference Bethesdy v premiéře ukázala očekávané tituly, v případě jiných značek oznámila jejich pokračování a na trh přišla i se zcela novou herní sérií. Svůj druhý díl příští rok dostane i futuristická first-person střílečka Rage.

Hra, která si bere to nejlepší z původního zpracování, se krapet inspirovala také v Mad Maxovi. Vnímejme to jako přidanou hodnotu, za vývojem Rage 2 totiž stojí stejný tým autorů z Avalanche Studios. Své poznatky z dalších úspěšných her dozajista zúročí.

.
"Rage 2 je nejbláznivější open-world střílečka, kterou jste kdy hráli,"
říká šéf vývoje Magnus Nedfors. V otevřeném světě se nám pod ruku dostane hrdina jménem Walker - poslední ranger (nikoliv texaský) - narozený do světa na pokraji zkázy. Příčinou nevlídné situace na Zemi je zásah asteroidu, který obrátil koloběh života zcela na ruby a způsobil řadu mutací.

K vidění byl na E3 úvodní trailer, který ukazuje akční sestřih z mnoha míst, na které se v rámci hry podíváme. Naším nejlepším přítelem bude široká škála zbraní a těšit se můžeme i bláznivé automobilové honičky. Nepřátelé budou rozmanití, a rozhodně si s námi nebudou brát servítky.

Rage 2 je barevná hra s částečnou cell-shadowou grafikou, která postapokalyptickou atmosféru dovádí k dokonalosti. Palec hore zaslouží vývojáři taky za práci se světelnými efekty. Titul vychází na jaře příštího roku pro Windows PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Zdroje: 

Michal Pospíchal

V roli novináře se na herní scéně pohybuje už více než 9 let. V historii prošel několika velkými redakcemi, jako BonusWeb.iDnes.cz, naposledy se v roli šéfredaktora podílel na tvorbě serveru inGamer.cz, který byl 1. ledna 2014 sloučen s herní sekcí CDR.cz, kde nadále vedl rubriku. V červenci 2014 se na vlastní žádost přesunul na post editora magazínu. Od roku 2016 píše také pro DIIT.cz o technických a všeobecných tématech.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Rage 2 je plné barev i zmutovaných nepřátel. Podívejte se na akční trailer

Žádné komentáře.