CDR.cz - Vybráno z IT

Diskuse k Vědecký projekt ngEHT se pokusí zachytit chování černé díry v reálném čase

Kdyby tak autor v článku nepsal nesmysly:

https://www.youtube.com/watch?v=NOIjZ80F2Xo

hned ze startu

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

no nic proti ale jak chtěji zachiti něco co defakto nejde zachitit ? čerou diru nemužeme vidět , lze vidět jen zbytka světla a hmoty které pohlcuje , tady pokud se nepletu

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To je taky cílem projektu - zachytit pohyb hmoty v akrečním disku. Je to napsáno hned v perexu.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

V článku je doslova: "který stojí za pořízením historicky první fotografie černé díry, chce nyní vylepšit svůj virtuální teleskop a pořídit historicky první videozáznam černé díry" Což je z principu blbost.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Tak jistě, "díra" je výraz pro něco, co ve skutečnosti neexistuje, stejně jako tma nebo chlad. Vyfotit studnu nebo důl je v tom případě taky z principu blbost.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ne není ze studny i z vnivřku dolu se světlo normálně šířit může, stejně tak ho lze navštívit a vrátit se odtud a to i vcelku... Díru jako takovou vyfotit jde (a díra jako taková není "nic" může být vyplněná například vzduchem či vodou, černou díru nikoliv.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To je celkem jedno, jestli se z ní může nebo nemůže šířit světlo. Když vyfotíte vchod do jeskyně slabým foťákem, čip taky nepochytá fotony v místě otvoru. Černá díra je objekt s vlastní hmotností a tvarem, je ostře ohraničená, pouze dno nemá na druhé straně, ale v centru.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.