Další česká hra ze středověku? V Medieval Engineers stavíte hrady za pomoci vědy
Tématika středověku se zejména v poslední době stává mezi tuzemskými vývojáři oblíbenou. Nejprve s kůží na trh přicválali Warhorse s RPG Kindom Come: Deliverance a se simulátorovým sandboxem o sobě nyní dávají vědět čeští Keen Software House, seskupení kolem vývojáře Marka Rosy. Tvůrci úspěšného projektu Space Engineers představují svou novinku Medieval Engineers.
Hru budou autoři paralelně tvořit vedle stále se rozvíjejících Space Engineers a podle všeho se vydají i podobnou cestou. Jako ochutnávku toho, na co se mohou hráči těšit, navíc do světa vypustili první video. To zatím vyobrazuje pouze alfa verzi hry, obsahuje však řadu podstatných věcí, ze kterých si uděláte dokonalou představu o tom, co tahle zajímavě se tvářící středověká hra nabídne.
O charakteristice Medieval Engineers dostatečně vypovídají oficiální stránky hry, kde stojí: "Středověký inženýr je vynálezce a profesionální odborník používající vědecké znalosti, matematiku, fyziku, astronomii, metalurgii, vědu o materiálech a strukturní analýzy." Potřeba bude využívat také zručnosti a vynalézavosti při řešení problémů týkajících se výstavby budov a mechanických systémů.
U téhle hry bude potřeba zapojit mozek. Vaše stavby musí být praktické, bezpečné a dostupné z hlediska nákladů. Dotkneme se oboru stavebnictví i strojírenství. Naším úkolem bude stavba hradů, měst, ale také obléhacích strojů. Chybět nebude ani údržba architektonických děl a s tím spojená úprava terénu nebo podzemní těžba surovin.
Medieval Engineers se snaží dodržovat zákony fyziky i historickou důvěryhodnost. Nevyužívají žádné technologie, které nebyly mezi 5. a 15. stoletím k mání. V aktuální chvíli se hra nachází v alfa stádiu a již brzy bude k mání skrze Steam Early Access. Její vývoj pak bude postupný, odvíjet se prý má s ohledem na zpětnou vazbu komunity tak, aby tvůrci připravili fanouškům opravdu to, co si žádají.
Diskuse ke článku Další česká hra ze středověku? V Medieval Engineers stavíte hrady za pomoci vědy