CDR.cz - Vybráno z IT

Diskuse k Bitcoin přispívá ke klimatickým změnám a vysílání škodlivých emisí

jako na jednu stranu je to pravda.... ale omezení spotřeby není řešení. Všichni co těží za elektřinu platí - platí se z toho společnosti vyrábějící elektřinu a tím pádem i nepřímo výstavba elektráren nových. Je přece jedno jestli je to spotřebováno v elektromobilu, na topení, nebo na těžbu. Pokud chceme řešit vysoké emise elektráren řešme elektrárny a ne spotřebitele. Protože právě tyto společnosti mají díky těžařům nezanedbatelně vyšší příjem a tak bychom měli tlačit na ně.

Pokud bych se měl podívat jak to funguje u nás, tak největší problém vidím ve špatném řízení přes HDO a malou motivací spotřebitelů. Podle mě by měla být elektřina ve vysokém tarifu dražší a v nízkém levnější. Vznikla by tak motivace pro lidi... Distributor by potom mohl přes HDO odbavovat přebytky z obnovitelných zdrojů efektivněji a tohle by jen prospělo jejich rozvoji.

Distribuce brečí že soláry jsou problém a potom dostanete doma nízký tarif v noci - není to padlé na hlavu?

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Tak ono není tak úplně jedno na co spotřebovávám zdroje. Jestli na virtuální měnu, nebo na nějakou skutečnou produkci/službu. Ta energie totiž může být využita lépe jinde, případně nemusím spotřebovat zdroje na její výrobu....

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

a co herní a zábavní průmysl? Jakou spotřebu energie má ten? To by taky chtělo zakázat.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Nesmyslné srovnání. Zábavní průmysl lidem něco přináší. To že se něčemu zasměju, či nad něčím zamyslím mně i společnosti něco přinese..

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

nevím tedy jak moje pobavení pomůže společnosti... Nicméně plýtvání energií je kam se člověk podívá. Kolik lidí svítí zbytečně, fungují přístroje co nejsou třeba (běžící TV co nikdo nesleduje, počítače zaplé a nevyužité... a co třeba spotřeba všech spotřebičů ve stand-by?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Vám něco přinese, že se zasmějete, jiným něco přinese těžení bitcoinů.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

já vím, ale obecně mi přijde hloupé ukazovat na spotřebu něčeho relativně zbytečného a přehlížet jiné věci. Celý článek má pro mě komunistický nádech a je psán ve stylu jakoby elektřina byla pro všechny zdarma a těžaři za ni neplatili. Je přece logické že spotřeba elektrické energie se bude časem zvyšovat s tím jak bude stoupat životní standart. Je jedno jestli to bude tím, že starší generace lidi topící uhlím a dřevem začnou vymírat a nahradí je pohodlnější generace, nebo zda to bude třeba instalaci klimatizací, nebo elektromobilitou, nebo topeni přes tepelná čerpadla. Prostě spotřeba půjde nahoru a pokud chceme nižší emise je třeba tlačit na elektrárenské společnosti které tyto špinavé elektrárny provozují. Ukazovat na nějakou skupinu, která legální cestou elektřinu nakupuje a platí za ni, že za vysoké emise škodlivin mohou oni je hloupé a velmi krátkozraké, protože to žádný problém nevyřeší do budoucna nevyřeší. Kdyby tu byl program podporující stavby malých vodních elektráren, které by mohly být na řekách a malých potocích co pár metrů a neházely by se klacky pod nohy jejich vlastníkům a těm co se je pokouší postavit může být situace úplně jiná. Nechci úplně plivat na ERU u nás, protože tento úřad se opravdu snaží a to co se jim povedlo v minulém roce i proti vůli všech distributorů je velmi dobrý začátek. Problém, ale není pouze tady, ale hlavně v nepodpoře vlády, protože většina čistých vodních elektráren je zamítnuta právě ironicky kvůli životnímu prostředí.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

"zavést daň z vlastnictví Bitcoinu, tzv. „Bitcoin Sin Tax“ a další omezení či daně uvalit na těžební stroje"

Štát sa už niekoľko rokov nedokáže rozhodnúť či je vôbec potrebné daňové priznanie. A ako toto zdanenie prispeje k minimalizácii klimatických zmien ?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tak je to samozřejmně blbost. Jednak nemohu trestat něco co je zcela mimo mou kontrolu a druhak by zfanění těžebních strojů mohlo zase vézt k mánii s grafikami (snad by ti idioti nezdanili i grafiky)...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Blbost z hlediska kontrolovatelnosti to není. Stačí říct, že kryptoměna musí umožňovat takový a takový způsob zdanění, jinak je ilegální, a je to vyřešeno. Druhá věc je, jestli by to bylo přínosné.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Jak vyřešeno. Abych mohl něco zakázat musím mít kontrolu nad tím kdo to má a co s tím dělá a to u tohodle nemám ani omylem...
To je jako zakázat chlapům myslet na sex.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Stát nemá přímou kontrolu nad spoustou věcí a vlastně ji ani nepotřebuje. On sice třeba nemá kontrolu nad tím, že zapíchneš svoji manželku, ale dokáže zpětně se slušnou úspěšností zjistit, že jsi to udělal, a zavřít tě. A to úplně stačí k tomu, aby sis to dvakrát rozmyslel. To tvoje přirovnání kulhá na obě nohy, protože měna, pokud má mít smysl, z principu vyžaduje interakci lidí. Mnoha lidí. Takže před státem to lze utajit těžko. Ilegální kryptoměna by brzo živořila na okraji zájmu společnosti, zřejmě hlavně v komunitách, které jsou samy ilegální.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Blbost stát má setsakra kontrolu nad tím jestli někdo nezapích něčí manželku. Každej člověk je evidovaný na několika místech je v kontaktu se spoustou lidí atd. To že někdo někomu zaplatil bitcoiny není evidováno prakticky nikde a nedá se to nijak dohledat proto taky různí zločinci s oblibou bitcoiny využívají pro platby/vydírání atd.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To, že momentálně těžba kryptoměn zvyšuje nárok na výrobu a distribuci elektrické energie je pravda, ale to je spíše otázka na výrobce HW, aby se snažili vylepšovat poměr ??OPS/TDP.
Druhá část tématu: Už někdo dokázal, že zvýšená produkce CO2 vede k přímému ovlivnění globálního klimatu z více jak 50%(to jsem ještě hodný, že dávám laťku tak vysoko)?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?
+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Bych si dovedl představit viruální měnu zkombinovanou třeba se SETI, nebo s výpočty ohledně medicíny apod. Tak by ta energie byla využita ne jen pro jakési výpočty, aby byla nějaká měna, ale i pro něco užitečného.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Řešení je jednoduché, vlastně jsou možné dvě
- daň z energie (nejlépe doplněná zrušením jiných daní)
- progresivně rostoucí cena elektřiny (za odstraňování znečištění je zodpovědná elektrárna)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

A už zase našly najkého "odborníka" šaška který bude kvičet jak težení zvyšuje odběr elektriky ! ach jo takovych pseudo odborníku nam fakt treba ! prostě jen další darmožrout co má potřebu kvičet ! ono je upně fuk jak se elektřina spotřebuje !
ti co těží za ni platí a ne malo !!! kdy ti co těží topily elektřnou tak co ? taky jim uvalíme maxi daně ? jinak dost mineru při těžení lze využít na topeni :))) asi tak najk takže dvě mouchy jednou ranou :)))
ono je spíše hlavní od kud vítr fouka ! banky a bankeři s státy ! nemaji virtualní mněny radi nemužou sněma manipulovat a okrádát lidi !!! to je hlavní duvod proč se hledaji pseudo odborníci aby se všemi možnýmy cestami snažily zničít virtualní mněny ! před par lety jsem těžil, ano stojí to elektriku ale domacnost jsem mněl na "solarko" a topení na teplené čerpadla , ale zase co jsem ušetřil "solárkem" a tep čerpadly jsem propalil na těžní ! tak ža jak jsem zvišíl spotřebu elektrické enrgie ? nijak !!! dneska už netěžím není rentabilní ! navíc puvodní smyls kryptomněn už je davno pryč ! jak mile se kryptomněn chitily nenažranci tak bylo jasné kam to pujde ! ale hlevní duvod přoč se bojuje proti kryptomněnám je ten že nad nima nemaji kontrolu bynky bankeři a staty ! a tím padem nemužou na kryptomněnách okradat lidi !!! to je snad jediná výhody která kryptomněnám zustala tedy pro malé těžaře ,
ono strašení pranim špinavých peněz je další zaminka jak omezovat kryptomněny ! když ukradnu 10 milionu a nakoupim zaně btc tak představa že ty oficialní prachy zmizí je mylná ! pokud okradeny mněl zapsane serie bankovek tak ty prachy se dicky najdou ! a myslím že dotyčný vas hezky rychle napraská když na něho přijdou že platí kradenýma penězma ! tak samo to je v bakovních platbách každá platba je dohledatelná !!! jen se musí chtít !

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.