CDR.cz - Vybráno z IT

CDR Facepalm! Co se stane, když pustíte hackera ve vězení k počítači

Pokud trávíte ve vězení delší čas, zbyde vám chvíle i na učení. Mimo čtení knih se v luxusnějších věznicích dostanete i do speciálních tříd pro vězně, kde se naučíte, jak používat počítač. Problém nastane, když do takového prostředí pustíte počítačového kriminálníka.
facepalm-logo

Nikdo pořádně netuší, jak se to mohlo stát, ale nějakým způsobem se Nicholas Webber ocitl v kurzu počítačů ve věznici v jižním Londýně. Proslul na internetu založením webu GhostMarket, kde se sdružovali vývojáři virů a zloději kreditních karet. Údajně se na tomto fóru nacházely kradené detaily o 100 000 platebních kartách. Chlapík se tedy se svými znalostmi rozhodně nešel do třídy nudit výkladem.

V počítačové učebně prý vypukl chaos, který byl způsoben průnikem do interního systému věznice. I když není stále jasné, k čemu všemu se Webber v systému dostal, lektor počítačového kurzu pan Fox byl vyhozen i přes protesty, že netušil o Webberových hackerských schopnostech.

Nicholas Webber byl v roce 2011 uvězněn na 5 let za vedení výše zmiňovaného webu s ilegálním obsahem, který měl potenciál  ke krádeži až 15 milionů liber.

cdr-facepalm

Vedení věznice si za tento fail odnáší od CDR březnový Facepalm.

Další meme příběhy

Zdroje: 

Jiří Moos (Google+)

Jirka Moos je redaktor CDR.cz a DIIT.cz, kreativec se smyslem pro humor a také blázen do zabezpečení IT systémů. Vede bezpečnostní týdeník CDR Security Update a v současné době řeší marketing a redakční spolupráce CDR/DIIT.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku CDR Facepalm! Co se stane, když pustíte hackera ve vězení k počítači

Čtvrtek, 7 Březen 2013 - 08:38 | randomofamber | Směji se až za břicho popadám, krásný vtip......
Středa, 6 Březen 2013 - 20:34 | Nick | Nevím, jak to mají v Londýně, ale obyčejně je...
Středa, 6 Březen 2013 - 17:28 | peca | Co jsem četl jinde, tak, prý, se stejně nemohl...
Středa, 6 Březen 2013 - 17:04 | Tomáš Bohuněk | A myslíte, že mu prodlouží trest, když zhřešil...

Zobrazit diskusi