CDR.cz - Vybráno z IT

Google se naučil česky. Hlasové zadávání konečně umí interpunkci

Společnost Google vydala aktualizaci své služby hlasové zadávání textu. Díky tomu je teď možno ukončovat věty interpunkčními znaménky. Do současnosti Gboard napsal místo "." pouze slovo "tečka"

Google již dlouhou dobu nabízí pro své uživatele možnost zadávání textu hlasem. V české verzi však bývaly problémy s nesprávnými interpunkčními znaménky. Nyní však Google své nedostatky odstranil a nyní je již možné zadávat text hlasem v českém jazyce bez strachu z většího množství chyb v interpunkci.

Uživatelé se mohli setkat s vyspělejší formou hlasového zadávání textu v češtině již ve verzi Androidu 4.0. Velikou zásluhou na této evoluci od verze 4.0 po současnost má například i Google Now. Je to podobná služba jako Google Assistent, akorát s tím velikým rozdílem, že je dostupný i na jiné platformy.

Pomocí Google Now lze snadno a rychle vyhledávat na internetu nebo využívat příkazy pro přehrávání hudby, otevírání aplikací, volání, atd. Tyto sesbírané příkazy zadávané v české jazyce pomáhají vývojářům ucelit databázi s nasbíranými informacemi a zdokonalovat i hlasové zadávání.

Dříve při vyslovení „tečky“ nebo „otazník“ došlo k zápisu tohoto slova. Nyní po aktualizaci se místo těchto slov objeví správná interpunkční znaménka „.“ a „?“. Pokud máte zájem vyzkoušet tuto užitečnou funkci, můžete tak učinit po nainstalování Gboard. Poté je možnost využít hlasové zadávání všude tam, kde se používá klávesnice.

Tagy: 
Zdroje: 

Diskuse ke článku Google se naučil česky. Hlasové zadávání konečně umí interpunkci

Žádné komentáře.