CDR.cz - Vybráno z IT

Huawei představil nové chytré hodinky Watch 2 - nabídnou SIM a GPS, víme i cenu

Watch 2 dorazí ve dvojici verzí - sportovní plastové a nechybí ani kovové s označením Watch 2 Classic.Těšit se můžeme na GPS, LTE, nebo také mód, ve kterém vydrží 25 dní bez nabití!
Watch 2 Four Classics

Jsou tomu téměř dva roky, kdy Huawei představil první generaci svých hodinek Watch. První Android Wear zařízení z produkce čínského výrobce se po dlouhé době konečně dočkalo svého nástupce. 

V sobotu, na konferenci MWC 2017 v Barceloně, představil Huawei novou generaci hodinek nazvanou Watch 2. Vedle designových změn jsme se dočkali přidání 4G, nebo také GPS. Hodinky se tak stanou více nezávislými na mobilním telefonu.

V "hloupém" módu vydrží na baterii i 25 dní

Watch 2 nabídnou jemný 1,3" displej s rozlišením 390 x 390 obrazových bodů, 4GB úložiště (pro uživatele bude dostupná jen část) a 420mAh baterie, díky které se má výdrž pohybovat kolem 48 hodin. V módu tréninku hodinky podle výrobce vydrží 10 hodin. Aby se Huawei odlišil, přišel s módem, ve kterém hodinky vypnou všechny chytré funkce a pouze ukazují čas. 

Huawei Watch 2 745 X 473 X

Po vzoru konkurence nabídne Huawei hodinky se SIM kartou, nebo integrovanou eSIM. Pro správné fungování chytrých funkcí by tak neměl být třeba telefon. Přibyla i integrovaná GPS, která společně se senzory pohybu a tepu najde uplatnění právě v trenérském módu a v aplikacích ve stylu Endomondo. Uvnitř nového modelu tepe procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100.

Huawei Watch 2 - Sportovní z plastu, klasické v kovu

Dále nechybí NFC a jako operační systém byl použit zmiňovaný Android Wear 2.0. Hodinky jsou dostupné ve dvojici variant. Watch 2 ve sportovním provedení s LTE a Watch 2 Classic v kovovém těle bez LTE.

Huawei Watch 1

K dispozici je několik barevných variant s různými pásky, cena začíná na 320 Euro (kolem 8 700 Kč). Novinka se dostane na trh v dubnu tohoto roku v USA a UK. 

Zdroje: 

Engadget, tisková zpráva

Lukáš Voříšek (Google+)

Autor je fanouškem revolučních technologií a projektů, jako je fotoaparát Lytro a minipočítač Raspberry Pi. Právě o Lytru nyní vede sérii přednášek a workshopů, na které se můžete dostavit i vy. Dříve přispíval do magazínů PCTuning a Stahuj. S nadějí čeká na den, kdy nebude muset sedět u klávesnice a vše obstará čip v hlavě...

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Huawei představil nové chytré hodinky Watch 2 - nabídnou SIM a GPS, víme i cenu

Žádné komentáře.