iPhone 5 je poničený již z výroby a poškrábe se snadněji než iPhone 4. Pády z výšky mu problém nedělají
Předchozí generace chytrého telefonu s nakousnutým jablkem trpěla problémy s anténou, kdy při "špatném" držení zařízení ztrácela signál. Celá aféra dostala příhodný název "antennagate" a jak to vypadá, ani iPhone 5 se nakonec podobnému veselí nevyhne.
Internetové diskuze se začaly plnit příspěvky uživatelů, kteří dostali své kusy poškrábané a všelijak potlučené. Nutno podotknout, že zmíněné oděrky nikterak nebrání plnohodnotnému využívání smartphonu, ale jejich majitelé jsou právem naštvaní. Přeci jen u zařízení za stovky dolarů očekáváte, že bude vše v pořádku.
Aféře se začíná přezdívat "scuffgate" (podle slovíčka scuff - oděrka, odřenina) a čas ukáže, kolika kusů se podobná vada týká. K tomuto "problému" se nám vážou testy odolnosti, kde se testující podívali na snadnost poškrábání a pády z výšky.
iPhone 5 vs iPhone 4: Jak snadno se telefon poškrábe?
První test ukazuje právě situaci, kdy je pomocí svazku klíčů naráženo a škrábáno do zadní části přístroje. Nasazení hliníkových zad se skleněnými proužky byl zajímavý nápad, ale hliník je očividně měkký a o škrábance nebude nouze. Jak si stojí oproti "čtyřce" můžete vidět na následujícím videu. Výrobci krytů musejí mít z novinky každopádně radost.
iPhone 5 vs Samsung Galaxy S3: Komu nedělají dobře pády z výšky?
Další z pokusů se zaměřil na odolnost při pádu. Obětí je opět nový iPhone spolu s vlajkovou lodí Samsungu. Trojice pádů z různé výšky dopadla dle očekávání a Galaxy S3 doplácí na svůj velký displej. Přestože je objektivita testu na pováženou (zařízení může při hodu ze stejné výšky dopadnout na stranu, hranu apod.), ukazuje se zde, že o poškrábání určitě nebude nouze. Odolnost krycího skla displeje se však zdá být u iPhone 5 na dobré úrovni.