CDR.cz - Vybráno z IT

Diskuse k Jak řešit CLO či DPH na balíček z Číny a zemích mimo EU?

Úplně nejjednodušší je zvolit přepravu Aliexpress něco nebo Cainiao něco (Cainiao je dceřinka Ali). Aliexpress za vás odvede DPH, kterou si připočítávají jeho prodejci k ceně, a vyřídí celnici do těch 150 eur transparentně a bez starostí.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To bych úplně netvrdil, protože Ali to odvede, ale ČP klidně balík doručí na dobírku a chce zaplatit DPH znovu a to i bez plné moci, kterou musí mít ČP pro zastupování podepsanou. A na číslo, které to má řešit se nejde dovolat a na email neodpovídají.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ono to funguje tak, že to Ali doveze hromadně do své centrály u Prahy, vyřídí celnici a dál to pošle poštou už z ČR. Dokonce sám od sebe slučuje zásilky na stejného příjemce. Ale musí to holt přepravovat správný přepravce, což je přepravní služba Ali, dceřinka Cainaio.

Ono za vás clo zařídí i DHL, ale za těžké peníze (pošta je proti nim zadarmo - a jejich doprava z Číny taky stojí raketu).

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To jsi popsal jeden z druhu dopravy, ale Ali/Cainaio jich používá minimálně 10 + varianty combined delivery.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

No ano. Vždyť píšu, jakou dopravu musíte zvolit. Nejjistější je AliExpress Standard Shipping.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Objednal jsem od zavedení tohoto nesmyslu několik balíčků z ali a všecky došly v pohodě. Často to doveze místo pošty ppl a spol. Nikdy po mně nikdo nic navíc nechtěl. Akorát je to ještě pomalejší než to bylo dosud...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tak hlavně naše skvělá pošta zásadně žádný email, ani SMS neposílá, protože by mohla náhodou přijít o část prachů, které si připočítá k ceně. Taky je super, že jejich dvě stovky se projeví i na výši DPH, takže hnedle je zásilka dražší o 210,- Kč. To se tahle zničeho nic objeví pošťák u dveří a požaduje prachy, přesto, že jak email, tak telefon je uveden přímo na balíčku. Odmítám zaplatit, posílám zpět, dostanu peníze z Ali, objednávám znovu u jiného prodejce, kde mi to pošlou s Ali přepravou Standard, té se naše slavná pošta dotkne až v hromadné zásilce odeslané z Ústí nad Labem.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tak to by moc nepochodili, pokud jim nedám souhlas s vybavením cla tak jim nic nezaplatím, když mi přijde balík tak se prvně musí zeptat jestli ho chci přes ČP proclít a nebo si proclení udělám sám a ne že to bez mého vědomí vše udělají a ještě si za to budou chtít účtovat nějaké poplatky.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Oni jsou státní organizace, oni se neptají. Já je prostě posílám do háje, protože odmítám jejich arogantní chování. Ale slušné, ty pošťačka za to nemůže, že má ve vedení drzé spratky. Jsem zvědav, kdy někoho napadne prolobovat, abychom jim museli zaplatit, ať už ten balík převezmeme, nebo ne, jsou toho schopni.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Docela srozumitelny clanek jen bych zduraznil, ze clovek potrebuje e-identitu nebo datovou schranku.

POZOR: Na vlastni vyplneni celniho prohlaseni mate pouze cas mezi odeslanim zasilky a jejim prijetim CP. Ve chvili ji prideli ceske sledovaci cislo, tak uz podali celni prohlaseni a musite jim to zaplatit. Z toho mi plyne, ze pokud ho clovek poda sam, tak oni narazi na stejny problem - vubec jsem s nimi nic neresil a zasilka mi normalne prisla domu.

Nejvetsi sranda byla, ze v zari nikdo nevedel jak spravne vyplnit to celni prohlaseni a nikde k tomu nebyl poradny navod. Zaroven tam byly zjevne technicke problemy. Ceska posta balik znala, ale ecep tvrdil, ze ne. Prehazovali si me jako horky brambor mezi celniky a postou (na oboji jsem volal nekolikrat). Klasicky cesky b.r.d.l. Hodili je do toho a plavte, dokonce jsem dostaval uplne protichudne informace o tom, ve ktere chvili to lze proclit jeste sam a kdy uz to cli CP. Lidi jak na celni poste, tak na celnici byli ochotni, ale to bohuzel nestaci, kdyz selhava system.

Kdyz pominu Aliexpress, se kterym jsem nemel jediny problem, tak zkusenosti s eBay jsou nasledujici:
- eBay z USA - hned od pocatku bez problemu, jen musi dorucovat CP; pokud je celni odbaven v cene zaslani, tak to funguje jako predtim naprosto bez problemu, jen si clovek musel vzdy priplatit, ale to vidi uz pri koupi, kolik to bude celkem
- eBay z UK - prvni dve zasilky katastrofa. Hlavne si pohlidejte, ze vam postacka da doklad o zaplaceni. U jedne ze zasilek jsem celkem rychle vyresil vratku pres eBay (chteji videt doklad o zaplaceni DPH). U druhe, kde mi postacka nedala doklad to uz 4 mesice resim s CP. Ceska posta znala sledovaci cislo, ale neslo podat prohlaseni na (psalo to, ze zasilka neni poste znama). U dalsich zasilek uz to vypada, ze se to stabilizovalo. U treti zasilky to proslo v pohode. Bohuzel i kdyz to ma normalni sledovaci cislo, tak to nekdy dorucuje uplne jina spolecnost.

V pripade, ze se vam podevede podat celni prohlaseni u eBay zasilky (do 150EUR), tak uz se nic neplati.

Dalsi web, ktery to posila "proclene" je jlcpcb.com - dve zasilky, uplne bez problemu. Prislo to nekam do Nemecka, kde to proclili a domu to doslo spedici. DPH se plati stejne jako na Ali, pri platbe za zbozi.

Jsou urcite i dalsi weby, ale ty nemam vyzkousene.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.