CDR.cz - Vybráno z IT

Jak vypadá třetí světová válka ve hře? Seznamte se v akčním videu s World War 3

Smyšlený válečný konflikt si vzala za vzor chystaná střílečka World War 3. Ta se letos na GamesComu poprvé podrobněji představuje, hratelnou ukázkou i našlapaným videem.

Třetí světová válka je strašák, kterému se lidstvo chce vyhnout. V tom virtuálním světě je ovšem dobrým tématem pro působivý akční titul. Na hře, která se přímo World War 3 jmenuje, pracuje tým vývojářů z Farm 51 a na GamesCom 2018 přijíždí s hratelnou ukázkou.

Tvůrci vypustili první gameplay trailer, který ukazuje reálné záběry z hraní multiplayerové alfa verze. I když zcela nereprezentuje možné kvality, minimálně představuje samotný obsah, který můžeme natěšeně očekávat.

Rozmanitý zbraňový arsenál, těžká technika, taktická kooperace v týmech, destrukční model a především rychlé tempo bude hráče ve World War 3 provázet. Hratelnostně z videa titul evokuje Rainbow Six: Siege. Úhel kamery, vykreslování zbraní, animací postav a způsob pohybů, jako by hře od Ubisoftu z oka vypadly.

.
Takový formát hratelnosti nemusí každému vyhovovat, své fanoušky si ale jistě najde. Našlápnuto má World War 3 určitě dost. Možná i díky tomu, že v jistých ohledech se snaží co nejvíce přiblížit realitě. Autoři vyzdvihují například autentický systém průraznosti kulek a jejich reakci při střetu s krycím prvkem.

Jednotliví vojáci mají navíc různé druhy výzbroje a výstroje. Ne na každou postavu tak platí stejný recept. Právě to může hru dělat velmi rozmanitou a barevnou. Její datum vydání neznáme, objevit se má ovšem na Steamu v předběžném přístupu. Návštěvníci GamesComu si World War 3 mohou otestovat přímo na výstavišti.

Michal "MichalPospíchal" Pospíchal

V roli novináře se na herní scéně pohybuje už více než 9 let. V historii prošel několika velkými redakcemi, jako BonusWeb.iDnes.cz, naposledy se v roli šéfredaktora podílel na tvorbě serveru inGamer.cz, který byl 1. ledna 2014 sloučen s herní sekcí CDR.cz, kde nadále vedl rubriku. V červenci 2014 se na vlastní žádost přesunul na post editora magazínu. Od roku 2016 píše také pro DIIT.cz o technických a všeobecných tématech.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Jak vypadá třetí světová válka ve hře? Seznamte se v akčním videu s World War 3

Žádné komentáře.