CDR.cz - Vybráno z IT

Japonsko vyvinulo skutečného Transformera, robota schopného se složit ve sporťák

V Japonsku, odkud pochází původní hračky Transformers, vznikl i první skutečný autobot na světě. Robot dokáže chodit a během necelé minuty se proměnit ve sportovní vůz, který je schopen normální jízdy.

Slavné americké blockbustery Transformers jsou původně inspirované stejnojmennými hračkami pocházejími napůl z Japonska, a vycházejících od roku 1984 ve vzájemné spolupráci hračkářských společností Hasbro a Takara.

Tamější fascinace roboty je patrná, a proto není divu, že Japonci povznesli tento 34 let starý koncept na realizovatelnou úroveň. Vyvinuli autobota, který se během necelé minuty dokáže proměnit z robotického titána ve "sportovní" auto pro dva cestující. 

Robota vyvinula společnost Brave Robotics ve spolupráci s Asratec, SoftBank a Sansei Technologies. Obdařila ho jménem J-deite RIDE. Prezentace finálního produktu proběhla 25. dubna 2018 ve městě Saitama, v Japonsku. Sám výkonný ředitel společnosti, Kenji Ishida, se nechal slyšet, že inspirací pro autobota byly právě hračky a dětský animovaný seriál. 

Stojící robot měří 3,7 metrů a zvládne údajně v rozloženém stavu chůzi o rychlosti 30km/h, testování však proběhlo pouze v uzavřeným prostorách a na videu v akci viděn není, proto berme informaci s nadhledem. Ishida naznačil, že autobot najde využití zejména v zábavním průmyslu. Zároveň si nepřeje, aby byl autobot vnímán pouze jako drahá hračka, ale byl vnímám jako inspirace druhým. 

Robot zkonstruovaný konstruktérem Masaaki Nagumou 

Japonsko je zemí, kde jsou roboti ve veliké oblibě. Například inženýr a konstruktér Masaaki Nagumo se také nechal inspirovat filmovou předlohou a sestavil si svého vlastního robota, ovšem bez možnosti proměny ve skutečný automobil. Jeho výtvor je také o poznání větší, proto se pilot musí dostávat do kokpitu alternativně. 

Tagy: 
Zdroje: 

Diskuse ke článku Japonsko vyvinulo skutečného Transformera, robota schopného se složit ve sporťák

Žádné komentáře.