CDR.cz - Vybráno z IT

Na Tinderu si můžete filtrovat partnera podle očkování, na pokyn vlády USA

Seznamování v době koronaviru a souvisejících bezpečnostních opatřeních není vůbec jednoduché. Americká vláda se proto dohodla s vývojáři seznamovacích aplikací na tom, aby si uživatelé mohli přidat na profil zda byli očkováni či nikoliv.

Zdroj

Americký prezident Joe Biden, resp. jeho administrativa v Bílém domě, oslovili vývojáře těch nejpopulárnějších seznamovacích aplikací jako je Tinder, Match, Badoo či Bumble za jediným účelem, a to, aby donutili mladou generaci nechat se naočkovat proti koronaviru. Na všech těchto platformách by se tak měla nově objevovat i informace, zda je dotyčný uživatel naočkován.

Nová funkcionalita dokonce umožní vyhledávat v profilech podle naočkovanosti a všichni, kteří jsou naočkováni, dostanou exkluzivní přístup k prémiovým funkcím, které jsou k dispozici pouze předplatitelům. Celý tento projekt by se měl odstartovat již během několika následujících dnů a bude probíhat až do 4. července. Seznamovací aplikace OkCupid dokonce oznámila, že od 24. května nabízí možnost přidat se ke své profilové fotce odznak „Jsem očkovaný.“

Zdroj

Tento den totiž vystoupí americký prezident Joe Biden na veřejnosti a označí pandemii COVIDu ve Spojených státech amerických za překonanou. V tu dobu totiž má být naočkováno více než 70 % Američanů starších 21 let. V současné době je proočkováno již přes 50 % dospělých Američanů.

Americký prezident Joe Biden se u každé příležitosti snaží povzbuzovat k tomu, aby se lidé nechali očkovat. Tempo vakcinace však kleslo na polovinu. Z tohoto důvodu se Jeo Biden spojil i s alternativními taxislužbami Uber a Lyft, které umožňují nejen rezervaci na očkování přes své aplikace, ale dokonce nabízejí i svoz na očkování a zpět.

Tagy: 
Zdroje: 

Diskuse ke článku Na Tinderu si můžete filtrovat partnera podle očkování, na pokyn vlády USA

Středa, 26 Květen 2021 - 19:27 | RedMaX | Obracene by to mohlo fungovat taky: Hledam...

Zobrazit diskusi