CDR.cz - Vybráno z IT

Od dronů k digitálnímu zalévání květin: Parrot ukázal chytrý květináč [CES 2015]

Jsou výrobci, jejichž portfolio je předvídatelné a málokdy překvapí. To určitě neplatí o Parrot, který představil vychytané Bluetooth udělátka pro automatizované zalévání květin. Ajťáci, už nikdy vám doma nepomřou květiny!
Parrot Pot Ces 2015

Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas je v plném proudu a jak už to tak bývá, čeká na nás spousta zajímavých novinek a vychytávek. Nezahálel ani výrobce Parrot, kterého můžeme znát z oblasti navigací, elektronických hraček či třeba létajících dronů.

Bn Gg 451 Parrot G 20150104173107

Do pestrého portfolia nyní přibudou vychytávky pro domácnost 21. století. Digitální zavlažovač řízený smartphonem a chytrý květináč potěší každého, kdo na pravidelné zalévání zapomíná, nebo často jezdí pryč z domu. Dvojice zařízení se po naplnění vodou a připojení k vašemu telefonu promění v automatizované zalévače. Jejich nastavení provedete snadno přes Bluetooth 4.0 a specializovanou aplikaci. Zalévat tak vlastně můžete i z postele, nebo druhého konce domu.

Ačkoliv by to čekal málokdo, Parrot už do "zahradničení" zabrousil minulý rok, kdy představil chytrý senzor Flower Power, jenž vám poví detaily o množství světla či vláhy okolo květiny.

Parrot Cos

H2O - přidejte Bluetooth a vodu

Novinka s názvem H2O navazuje na zmíněný model a vedle detekce úrodnosti půdy, teploty či hodnot světla, přidává také funkci zavlažovací. Jednoduše zařízení zapíchnete do hlíny, našroubujete PET lahev s běžným závitem uzávěru (ideálně do kapacity 2 litry). U detekce zmíněných hodnot to však celé nekončí. Díky speciální apliakci pro telefony a databázi kolem 8 000 rostlin nastavíte vámi požadovanou a poté můžete udělat vše pro to, aby se květině dařilo.

Fp H 2 O Schema 640 X 480Parrot Pot Cdr

Vlevo model H2O určený pro PET lahve, vpravo Pot ve tvaru květináče

Parrot Pot - Květináč pro lenochy

Parrot Pot je naopak dokonce celý květináč. Zvládá to samé, co model H2O, ale přidává funkci běžné nádoby na květinu s rezervoárem pro 2 litry vody. Pomocí čtveřice otvorů udržuje květináč vláhu na potřebné úrovni. V případě, že hrozí její nedostatek kvůli prázdnému zásobníku, umí přejít do šetřícího režimu a prodloužit tak rostlince život o nějaký ten den.

Parrot Pot

Výrobce zatím bohužel nezmínil konkrétní ceny ani data uvedení na trh, ale dá se počítat s hodnotami kolem 60 dolarů (1 200 Kč) za verzi H2O.

Zdroje: 

1, 2

Lukáš Voříšek (Google+)

Šéfredaktor nového technologického magazínu inSmart.cz. Autor je fanouškem revolučních technologií a projektů, jako je fotoaparát Lytro a minipočítač Raspberry Pi. Dříve přispíval do magazínů PCTuning a Stahuj. S nadějí čeká na den, kdy nebude muset sedět u klávesnice a vše obstará čip v hlavě...

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Od dronů k digitálnímu zalévání květin: Parrot ukázal chytrý květináč [CES 2015]

Čtvrtek, 8 Leden 2015 - 20:52 | Spirit_pcf | Aha a bude to teda aj selektovat kytky, delat...
Úterý, 6 Leden 2015 - 10:26 | Miroslav Jasso | Konečně už nebudou muset Větnamci zazdívat...
Úterý, 6 Leden 2015 - 09:23 | BTJ | Ono to zni pekne, ale ruku na srdce ..........
Pondělí, 5 Leden 2015 - 21:57 | Lipca CZ | Jako dobrý, ale nekoupím si na zalévání kravinu,...
Pondělí, 5 Leden 2015 - 21:22 | rman | To jako jo, jenze sem se to uplne nehodi, to by...
Pondělí, 5 Leden 2015 - 17:36 | HKMaly | Nejdriv si pockej, kolik toho za tu cenu prodaji...
Pondělí, 5 Leden 2015 - 14:53 | rman | Tak kdyz vidim tu cenu, tak bych svoje Growduino....

Zobrazit diskusi