Recenze ZTE Blade II a Huawei Ascend G300: Porovnání parametrů, běh systému
[aktualizováno] Chytrý mobilní telefon bude před Vánoci jednou z nejčastěji kupovaných položek. My jsme se podívali na dva zástupce z řady těch nejlevnějších, ale zároveň nadprůměrně vybavených. Je libo povedený smartphone za cenu kolem 3 000 Kč?
Kapitoly článků
6. Porovnání parametrů, běh systému
Když jsme si telefony představovali, asi málokomu uniklo, že se výbava poměrně výrazně podobá. Oba mají 1GHz procesor, 512 MB RAM a na první pohled by se mohlo zdát, že operační systém Android 2.3 na nich poběží podobně svižně. Drobné rozdíly se však najdou.
Huawei si se systémem očividně vyhrál a nejenže vypadá nadstavba o něco málo lépe (čistě subjektivní pocit), zároveň se zdá běh upraveného prostředí plynulejší. Nejedná se o zásadní rozdíl, ale všimnete si ho.
Za co musím čínské výrobce pochválit, je nasazování informační diody. Jednoduchý kus hardwaru usnadní uživatelům život a nebudou muset kvůli kontrolovaní přijatých zpráv apod. zbytečně zapínat displej. Stejně tak mile překvapila použitá LED dioda u fotoaparátů, kdy i telefon za 3 000 Kč poskytne poměrně slušné fotografie. Fotoaparáty jsou na slušné úrovni a mnohdy poráží dražší konkurenci, zde tedy palec nahoru. Blade II potěší i zmiňovanou přední kamerkou.
Při ovládání si nelze nezvšimnout zásadního rozdílu u trojice standardních tlačítek v dolní části přístroje. Huawei sází na dotykové ikony, ZTE pro změnu na vystouplá hardwarová tlačítka. Každému asi bude vyhovovat něco jiného, nicméně práce s nimi je bezproblémová v obou případech.
Při hovorech a umístění do držáku pro auta má Blade II drobnou výhodu v mikrofonu usazeném na přední části přístroje, Ascend G300 jej má na spodní hraně. Konektory pro sluchátka nalezneme v horní hraně telefonu, naproti zapínacímu tlačítku. Stejně tak nechybí kolébky pro ovládání hlasitosti. U ZTE jí hledejme vpravo a u konkurenta na druhé straně.
Bezproblémové bylo i užívání GPS, kdy s použitím A-GPS byla lokalizace poměrně rychlá. Se signálem nebyl sebemenší problém, což je velká výhoda u plastových konstrukcí.
Displeje se na sluníčku dají přečíst, ale bude nutné nastavit vyšší podsvícení, případně nechat vše na dobře fungující automatice. Příjemná se zde ukázala i výdrž. Ta bývá nejčastějším problémem chytrých telefonů, ale námi testované modely při středním využíváním bez problému zvládaly 2-3 dny fungování na jedno nabití.
předchozí kapitola
následující kapitola
Kapitoly článků
6. Porovnání parametrů, běh systému