CDR.cz - Vybráno z IT

Rodinnému albu už nic neunikne. Chytrý knoflík natočí každou dětskou nezbednost

Snad každý novopečený rodič je posedlý pořizováním fotografií a videí svých ratolestí. Největšími poklady jsou záběry jedinečných situací, od různých rošťáren po pitvořící scénky. Málokdo však stihne reagovat rychlým vytasením smartphonu.
Benjamin Button 5

Benjamin Button je unikátní chytrá kamera převlečená do knoflíku, která je výsledkem stejnojmenného slovenského startupu. Zařízení by si rádo našlo cestu k rodičům, kteří touží po neopakovatelných záběrech svých dětí, které je téměř nemožné v jedinečných situacích natočit tradiční cestou.

Namísto pohotového tasení smartphonu při jakékoliv příležitosti, která navíc v době nažhavení kamery může být navždy ztracena, se o veškeré záběry stará samotná kamerka s vlastním softwarem. Stačí si ji pouze nasadit a netrápit se, že něco unikne rodinnému albu.

Benjamin Button 3Benjamin Button 4

I přes své malé rozměry a váhu o 65 gramech je kamera schopna pořídit na jedno nabití až 3 hodiny záznamu ve FullHD rozlišení a 25 snímcích za sekundu. Její kapacita dosahuje 16GB a připojit ji lze pomocí USB-C konektoru.

Aby rodiče nemuseli procházet celý záznam, je možné využít přidruženého softwaru, který automaticky vybere nejlepší záběry. Algoritmus používá metodu detekce úsměvů, hluku i pohybu, aby vybral nejaktivnější momenty. Stejně tak je kamera vybavena funkcí rozpoznávání obličeje, aby vyfiltrovala rodiče, děti i cizí osoby. Alternativní řešení je vlastnoruční vyselektování záběrů, například skrze aplikaci pro smartphony.

Záběry natočené a údajně sestřihané softwarem - měnící se číslo prototypu v pravém rohu ale vybízí ke skepsím. 

Kamerka svým tvarem připomíná knoflík, ovšem o větších rozměrech. Pomocí svorky si jej mohou rodiče nasadit například na oblečení, případně je možné zařízení obléct i dítěti samotnému – takové řešení se může hodit například pro sourozence nebo čistě autentické záběry.

Zařízení je údajně velmi odolné a zároveň vodotěsné, pro všechny případy. Zvláště opatrovnické typy rodičů potěší využití netoxických materiálů, absence Wi-Fi připojení a Bluetooth modulu, které v některých studiích vyvstaly jako zdraví škodlivé z důvodu záření.

Zařízení je výtvorem slovenského startupu Benjamin Button Company, sídlící v Berlíně. Aktuálně bojuje o svoji přízeň na Kickstarteru. Částku, kterou společnost vyžadovala k pokrytí produkčních nákladů, však v době publikace článku již naplnila, a nezbývá tak než doufat, že se na naše pulty dostane co nejdříve. Její cena by se měla pohybovat okolo 6 tisíc Kč. 

Tagy: 
Zdroje: 

Jáchym Flídr

Začínal v roce 2012 jako redaktor serveru inGamer.cz, kde později povýšil na funkci editora videorubriky. Na CDR.cz, pod které inGamer.cz v roce 2014 přešel, začal jako zástupce šéfeditora herní rubriky. Od července téhož roku herní magazín vede.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Rodinnému albu už nic neunikne. Chytrý knoflík natočí každou dětskou nezbednost

Středa, 28 Červen 2017 - 01:22 | HKMaly | Fantasticke! Konecne always-on kamera cenove...
Středa, 21 Červen 2017 - 10:48 | Yusaku | To bude super - mate radeji zabery aktivniho...

Zobrazit diskusi