CDR.cz - Vybráno z IT

Ubisoftu uniklo oznámení The Division 2. Můžeme jej očekávat na Playstation 5?

Před několika minutami se na oficiálních stránkách Ubisoftu objevilo předčasně logo údajně chystaného Tom Clancy’s The Division 2. Odhalení můžeme očekávat již brzy.

Před přesně 2 lety vyrukoval Ubisoft se zbrusu novou značkou, Tom Clancy’s The Division, která se velmi rychle stala prodejním hitem. Hůře se ji však dařilo v recenzích, ve kterých se titul příliš neosvědčil. Kritizovaná byla především repetitivnost, nezáživný obsah a vizuální downgrade toho, co Ubisoft sliboval na předváděčkách.

Tom Clancy’s The Division však dostává i přes odliv prvních vln hráčů dostatečnou podporu, která přináší pravidelný obsah a nové skupinové aktivity. Zejména v posledních týdnech ožil titul v médiích, jelikož poslední dodatek přivedl řadu hráčů zpět ke hraní.

Dnes v odpoledních hodinách se na oficiálních webových stránkách Ubisoftu objevilo logo, které mluví samo za sebe, viz výše. Zástupci společnosti únik potvrdili. Na oficiální odhalení titulu se můžeme těšit na letošní E3, která se odehraje ve dnech 12-15. června již tradičně v Los Angeles.

 

Upoutávka na první díl Tom Clancy's The Division z roku 2013 (před downgradem)

Pokračování The Division 2 opět poběží na Snowdrop Engine, totiž na jeho aktuálnější verzi. Vývoje se zhostí studia Ubisoft Annecy, Redstorm, Reflections, Ubisoft Bucharest a Ubisoft Shanghai. Rozvržení projektu napříč několika studii po celém světě není zrovna v případě Ubisoftu nijak překvapující.

Vzhledem k nepotvrzeným informacím, že přední vývojáři vysokorozpočtových titulů dostali developerské kity PlayStation 5 již začátkem tohoto roku, jsou na místě i teorie, že by mohlo jít o launchový titul pro konzole příští generace. Od E3 oznámení tříáčkových titulů hráči běžně čekají až 2 roky, přičemž právě vydání next-gen konzolí se odhaduje na rok 2020. 

„Nebylo to jednoduché rozhodnutí, ale měli jsem tolik příběhů a zážitků, které jsme chtěli nabídnout ve světě The Division, že nejlepší cestou pro nás bylo pokračování,“ sdělil Julian Gerighty, kreativní ředitel ve společnosti Ubisoft.

Zdroje: 

Jáchym Flídr

Začínal v roce 2012 jako redaktor serveru inGamer.cz, kde později povýšil na funkci editora videorubriky. Na CDR.cz, pod které inGamer.cz v roce 2014 přešel, začal jako zástupce šéfeditora herní rubriky. Od července téhož roku herní magazín vede.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Ubisoftu uniklo oznámení The Division 2. Můžeme jej očekávat na Playstation 5?

Čtvrtek, 15 Březen 2018 - 14:37 | JirkaK | Problém je v tom že Division nese značku Tom...
Čtvrtek, 15 Březen 2018 - 12:42 | JirkaK | Z vizuálního pohledu se ta grafika opravdu...
Čtvrtek, 15 Březen 2018 - 07:25 | Nox Hubux | Je ale zvlastne, ze ludia nemali problem pochopit...
Pátek, 9 Březen 2018 - 15:57 | Jáchym Flídr | Dokud bude na E3 odhalován jakýkoliv titul ve...
Pátek, 9 Březen 2018 - 15:29 | JirkaK | Btw downgrade grafiky... Z technického pohledu k...
Pátek, 9 Březen 2018 - 15:12 | JirkaK | Jako když comunity manager na pravidelném State...

Zobrazit diskusi