CDR.cz - Vybráno z IT

Univerzita Karlova zakládá herní vývojářské studio, zapojí studenty i učitele

Výmluva, že potřebujete nový počítač k „věcem do školy“ se stává více a více legitimním argumentem. Platí to pro některé studenty Univerzity Karlovy, která před několika dny založila vlastní studio pro tvorbu videoher, kde se budou moci studenti uplatnit.
Attentat 1942 9

Charles University Innovations Prague s.r.o. je dceřinou společností Univerzity Karlovy, jež (jak název napovídá) byla založena k přenosu získaných vědomostí na akademické půdě k inovativním projektům v reálném světě.

Společnost založila svou první tzv. „spin-off společnost“, Charles Games s.r.o. Jde o právnickou osobu, do které výzkumná instituce (v tomto případě univerzita) kromě základního vkladu „vloží“ i duševní vlastnictví, ke kterému přišli výzkumníci dané instituce. Záměrem společnosti je získané znalosti proměnit v zisk na trhu (protože zřídkakdy je akademik také obratný podnikatel). Definic je více, tato pro tento případ sedne nejvíce.

Attentat 1942 2

Společnost bude prostřednictvím studentů magisterského oboru Vývoj počítačových her na Matematicko-fyzikální fakultě spolu se studenty a pedagogy Filozofické fakulty UK vyvíjet vlastní tituly. Mezi její repertoár se zařadí i výukové hry Attentat 1942 a nyní vyvíjené pokračování Svoboda 1945.

Jednatel i někteří členové dozorčí rady jsou výzkumníky, kteří se odborně zabývají umělou inteligencí i využitím videoher v oblasti vzdělávání, komercializace tedy vypadá slibně. Zisky z prvních let fungování poputují zpět do společnosti.

Zdroje: 

Pavel Vevera

Členem redakce inGamer.cz byl od samotného založení v roce 2012. Původně působil jako multisekční redaktor, přispívající jak články, tak video tvorbou, nakonec se však ustálil na textech. Jako externista od 1. ledna 2014 pokračuje v rámci herní rubriky CDR.cz, kam se redakce i část obsahu inGameru přesunula.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Univerzita Karlova zakládá herní vývojářské studio, zapojí studenty i učitele

Žádné komentáře.