CDR.cz - Vybráno z IT

SOUTĚŽ - Vyzkoušeli jsme a rozdáváme software pro správu disků od EaseUS!

PR článek
Easeus Review
EaseUS Partition Master je zajímavou alternativou pro výchozí správu disků, kterou nalezneme zabudovanou v operačním systému Windows. Klíčové funkce nabízí pod jednou pokličkou a přehledně. Jak se nám osvědčil?

Po limitovanou dobu si můžete vyzvednout plnou verzi programu EaseUS Partition Master Professional. Stačí navštívit oficiální stránky (odkaz) a kliknout na možnost Get Free License. Plná verze vám již zůstane, je však nutné ji aktivovat po dobu aktuálnosti této recenze. 


EaseUS Partition Master ocení jak běžní uživatelé, tak náročnější profesionálové, ať už v jeho základní či profesionální verzi. Intuitivní prostředí mapuje všechny důležité funkce, které bychom jinak hledali (a mnohdy ani nenašli) ve svém operačním systému porůznu.

Jednoduchost pod jednou střechou

Přítomnost prvků pod jednou střechou přináší mnohé benefity. Je možné si jednotlivé operace naplánovat dopředu a nechat je program postupně vykonávat, například přes noc. Frontu operací ocení zejména uživatelé, kteří potřebují spravovat disky o vysoké kapacitě, popřípadě i zaplněné. 

EaseUS Partition Master navíc zachová data takřka během jakékoliv operace.

Easeus Partition 1Easeus Partition 2

Před každou rizikovou se ale nezapomene připomenout, aby zdůraznil její choulostivost. Tímto můžete spravovat systémové i datové disky, beze strachu o svá data a blaženi pocitem, z vyhnutí se zálohování. V případě jakýchkoliv potíží případně program disponuje dodatečnou nabídkou softwaru pro záchranu dat, od stejné společnosti.

Správa diskových oddílů obsahuje typické stavební prvky, tedy zmenšení, rozšíření, spojení, vytvoření, smazání, zformátování, kontrolu, popřípadě skrytí. Jejich přesazování nabízí velice intuitivní posuvník, který zvládne každý uživatel bez jakékoliv úhony.

Problémy s HDD o větší kapacitě než 2TB?

V případě, že jste zakoupili disk větší nežli 2TB, možná jste zpozorovali nemožnost vytvořit oddíl o větší kapacitě nežli právě 2TB. EaseUS Partition Master zvládne tento problém vyřešit jednoduše převedením typického MBR disku na GPT disk, který již větší kapacity zvládá.

Easeus Partition 11Easeus Partition 4Easeus Partition 5

Popřípadě naopak, pokud potřebujete osadit pevný disk do staršího počítače, který si s GPT způsobem rozdělení pevného disku nerozumí, můžete jej naopak vrátit zpětně do podoby MBR bez ztráty dat.

Zrychlení vašeho SSD či HDD

Mezi další funkce EaseUS Partition Master patří zarovnání do 4k sektorů, respektive funkci 4k Alignment. Tímto maximalizujeme rychlost čtení, zápisu i životnosti svého SSD, tedy pochopitelně i rychlejší dobu načítaní operačního systému.

Rozdělení HDD na více než 4 oddíly

Pokud upřednostňujete více oddílů, mohli jste narazit na problém, kdy nelze pevný disk rozdělit na více než čtyři části. EaseUS Partition Master má na tento problém odpověď v pohodě převedení oddílu pevného disku z primárního na logický.

Easeus Partition 6Easeus Partition 7

Každý pevný disk o záznamu MBR umožňuje rozdělení pouze na čtyři primární oddíly. Abychom však dosáhli většího množství, pro jakékoliv účely, můžeme zvolit alternativní rozdělení na tři primární oddíly a nekonečný počet logických oddílů.

Druhou možností je převést MBR disk na GPT, viz výše. Tímto dosáhneme limitu až 128 oddílů na jeden disk, navíc bez limitace 2 TB. EaseUS Partition Master obě metody opět zvládá bez jakékoliv ztráty dat.

Podporovaná zařízení

Mezi podporovaná zařízení patří takřka všechny v současnosti používané formáty. IDE, eSATA, SATA, SCSI, SSD, RAID konfiguraci, USB Flash Drive, pevný disk Firewire, paměťové karty atd… Vše o minimální kapacitě 2GB a nanejvýš 16TB. EaseUS Partition Master je schopno tímto spravovat až 32 paměťových zařízení naráz.

Easeus Partition 12Easeus Partition 9Easeus Partition 10

Hravě si poradí s 32-bitovým i 64-bitovým operačním systémem. Podmínkou je alespoň Windows XP, dále tedy Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 a Windows 10.

Pro základní úkony postačí bezplatná verze, musíme však vyzdvihnout profesionální verzi pro její několikanásobně vyšší rychlost operací, nulové limitace funkcí a živou technickou podporu. 


Vyzvědněte si svoji plnou verzi již nyní na oficiálních stránkách, a ušetřete tak 100 % původní ceny 40 dolarů. Pozor! Akce platí pouze omezenou dobu, tak nemeškejte. 

(akce uzavřena)

Redakce CDR (Google+)

Redakci CDR.cz tvoří tým mladých žurnalistů, které spojuje společná láska k moderním technologiím. Milují chytré gadgety, vylepšováky a nejnovější zařízení všeho druhu.

více článků, blogů a informací o autorovi