CDR.cz - Vybráno z IT

Diskuse k Zapomínáte hesla? Motorola má tetování a tabletky, které je nahradí

Heslo by se mělo tetovat na nějaké zvlášť skryté místo, např. na "druhou" stranu předkožky. Po takovém tetování dané heslo jistě nezapomenete a kdyby přeci, pak si stačí dojít na záchod... jo a nezapomenout si dalekohled...

No teď vážně. Vysílá-li nějaký čip nějaký identifikátor, pak je tento identifikátor možné (na)snímat a používat jeho kopii ať už ve své fyzikální podobě (nevíme o jako konkrétní informaci se jedná, ale umíme to reprodukovat), nebo jej dokonce převést do informační podoby s tou pak dále pracovat. Typickým příkladem budiž RFID chip. Není vůbec nutné fyzicky danou osobu nějak obtěžovat.

Souhlasím s tím, že doposud nejbezpečnějším skladováním je mozek, i když i ten se dá přinutit k prozrazení (každý má svou hranici, kterou je možné překonat).

No a pro každodenní používání je stejně nejjednodušší pin/heslo, kdy chytré mobily rozhází klávesy pokaždé jinak a tedy není zatím známo, jak odezíráním (bez přímého pohledu na klávesnici) a nebo z omatlání zjistit, co to je za heslo. I když kdo ví, jak dlouho toto vydrží. V dnešní době moderní vědy a techniky je možné skoro všechno...

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Samozrejme ze identifikator je k nicemu. Aby to melo nejakou bezpecnostni relevanci, muselo by to umet prinejmensim RSA.

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

"...bude vysílat elektronický osmnáctibitový identifikátor"
Takže to bude aplikovateľné iba pre 262 tisíc ľudí?
Hmmm, zaujímavé obmedzenie...

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Hm, jako polykat mesic pilulky a doufat, ze se nejaky bordel usadi v zaludku, tak to je fakt sila .....

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Jak bylo řečeno, všechny ty vysílací sračičky se dají odposlechnout, i kdyby měly fungovat na vzdálenost 2 centimetry od dlaně.. Dále tohle drahé zařízenív yřadíte z provozu špatnou stravou, rentgenem, olíznutí devítivoltové baterie, častým sledovánímtelevize.. Nehledě na to, jaké změny vyvolá trvalé vystavení vlivům tohoto čipu v lidském organismu.

I čip pod kůží, všecko co vysílá. Pokud dáte běžným lidem do ruky technologie a znalosti, snadno vytvoří odposlouchávací zařízení, kor v dnešní době. Jo, mít celý národ blbců, řízený pár chytrými má něco do sebe - když nebudou umět vyrobit nůž, bude se jim těžko válčit v Iráku.. Ale to je samozřejmě II II - Idealismus Impossible II.

Prostě tahle bezkontaktní a bezprojevová autentizace je nepoužitelná. I čtečka otisků prstů má šílenou míru FAR, QR kódy by zas musely být opravdu rozsáhlé pro dostatečnou míru identifikace - a také se dají odposlechnout, tentokrát už na straně čtecího zařízení, případně se tak jako tak dá lhát mezi čtecím a autentizačním zařízením, jak bylo mnohokráte provedeno u podvodů s platební kartou..

+1
-7
-1
Je komentář přínosný?

... a navic to skvele dlazdi cestu pro povinne cipovani vladou. Ach jo.

+1
-5
-1
Je komentář přínosný?

Vsude si davam heslo "heslo" a tak ho nikdy nezapomenu jak vidim "Zadej heslo:" hned si na nej vzpomenu ;)

+1
-4
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.