CDR.cz - Vybráno z IT

ANKETA: Nezapomeňme na nezávislé vývojáře! Vyberte indie klenot roku 2016

Indie Games Fight By Hbrunatv D 7 Hruwq
Nezávislá scéna je na herním poli kapitolou sama o sobě. Od běžné produkce se liší nejen marketingem, ale i koncepty, kterých se velkých vydavatelé obávají. Kdo chce nevšední zážitky, nalezne je právě u těchto neznámých klenotů. Vyberme ty nejzajímavější!

Stavět v anketě o nejlepší hru roku proti sobě nezávislou scénu s tříáčkovou je velmi nerovný souboj. Zatímco mainstreamová produkce je podepřena masivními reklamními kampaněmi, přítomností na všech důležitých konferencích a produkčními týmy čítající stovky až tisíce zaměstnanců, nezávislá scéna se může spoléhat pouze na dobré slovo lidu a nadšení rovné garážových výtvorů. 

Ač ale nezávislé hry nespoléhají na megalomanský budget, svými kvalitami a především nápady mnohdy předčí tříáčkovou produkci, která spoléhá na osvědčené koncepty a bojí se vylézt ze škatulky blockbusterových receptů. 

Letošní rok byl na nezávislou scénu vskutku bohatý - někteří by mohli tvrdit, že daleko bohatší než mainstreamový proud. Pochlubte se svými zkušenostmi s touto scénou v následující anketě. Pomůžete tak lepšímu povědomí o tom či onom titulu a podpoříte nezávislé vývojáře. 

Výsledky obou hlasování, včetně srovnání s našimi interními redakčními názory, zveřejníme koncem týdne. 

Hlasování skončilo. 

Tato soutěž již skončila.