CDR.cz - Vybráno z IT

Age of Empires II se letos vrací v remaku s novým kabátem. To už uteklo 20 let?

V roce 1999 vyšla jedna z doposud nejopěvovanějších strategických her pro PC, Age of Empires II. Tomuto dílu se povedlo nejen předehnat v popularitě svého předchůdce, ale i nástupce. O trůn jej nepřipravila ani konkurence. Přesto přišel čas oprášit klenoty.

Revitalizace prvního dílu Age of Empires, která vyšla vloni 1. října 2018, nepatřila mezi nejpodařenější. Po vizuální stránce se sice jednalo o nádherný počin, na kterém byla vidět píle grafiků, technicky však byl děravý jak cedník. Microsoft se tehdy touto předělávkou pokoušel prosadit svůj Microsoft Store, avšak neúspěšně. Před pár dny dokonce došlo k oznámení, že bude titul vydán rovněž pro Steam, a to rovnou s podporou multiplayeru napříč oběma platformami.

Na sérii však nezanevřeli, a podobného osudu se dočká i druhý díl. Na první pohled je z ukázek patrné, že pojedou tvůrci podle stejné šablony a obě předělávky si budou podobné jako vejce vejci. Což není nutně na škodu, jelikož se stejně již pár let motáme z hlediska grafiky na poměrně obstojném vrcholu bez nutných posunů vpřed. Doufat můžeme jedině, že technicky budou vývojáři napodruhé úspěšnější.

Age of Empires II původně vyšlo v roce 1999, a předělávka tak přichází přesně po dvou dekádách. Na současných systémech si tedy slavnou strategii užijete v novém kabátku s 4k rozlišením a znovu nahraným soundtrackem ve vyšší kvalitě. Rovněž se dočkáme nového datadisku The Last Khans, včetně kampaně.

Zahraniční zdroje se zmiňují o podpoře pro konzoli Xbox, nicméně na oficiálních stránkách hry je zmiňován pouze Windows 10 v kombinaci se Steamem. Patrně je zmínka o Xboxu jen nedorozuměním, jelikož bude hra akorát volně přístupná všem předplatitelům služby Xbox Game Pass, která je sice platná i pro PC, ale nutně neznamená přítomnost daného titulu i na konzolích.

Age of Empires II: Definitive Edition vyjde letos na podzim. 

Diskuse ke článku Age of Empires II se letos vrací v remaku s novým kabátem. To už uteklo 20 let?

Neděle, 16 Červen 2019 - 16:51 | Daniel Křenský | jestli to dopadne tak jako AoE: DE tak si dvojku...
Úterý, 11 Červen 2019 - 18:36 | Kazaxx | Dodnes občas zaparim (HD verze).
Úterý, 11 Červen 2019 - 18:36 | Kazaxx | Dodnes občas zaparim (HD verze).
Pondělí, 10 Červen 2019 - 16:40 | PPK | Myslim, ze by bylo vhodne zminit ze to neni prvni...
Pondělí, 10 Červen 2019 - 12:37 | Kert | Na jednu stranu mě to těší ale HW kvůli tomu...

Zobrazit diskusi