Aktualizované DRM u Assassins Creed: Origins zřejmě nadměrně zatěžuje procesor
Společnost Bethesda u svých dvou nejnovějších videoher The Evil Within 2 a Wolfenstein 2: The New Collosus protipirátskou ochranu Denuvo nepoužila (teprve uvidíme, jestli lidé z Bethesdy rezignovali ohledně využití Denuva už napořád). Pro mnohé to zřejmě není žádné překvapení, protože posledních několik týdnů ukázalo, že protipirátskou ochranu Denuvo lze poměrně rychle překonat. Stávající verze Denuva v4 totiž poslední dobou nedokázala před piráty ochránit AAA tituly ani jeden den!
Videohra South Park: The Fractured But Whole od společnosti Ubisoft byla cracknuta během jednoho dne. Mnozí se tak domnívali, že stejný osud postihne i novou pecku Assassins Creed: Origins. Ovšem to se nestalo. Crack na Assassins Creed: Origins se zatím ani po několika dnech neobjevil.
Důvodem je totiž to, že Ubisoft použil ochranu Denuvo v kombinaci s ochranou VMProtect. Takže se před crackery objevila nová výzva. Podle bulharského crackera s nickem Voksi (skupina Revolt) zřejmě Ubisoft usoudil, že samotné Denuvo už nedokáže zastavit nápor pirátů v prvních několika rozhodujících dnech, kdy videohru nejde upirátit, a tak sáhl po další vrstvě ochrany v podobě VMProtect.
Tato kombinace zřejmě není ještě úplně odladěná, protože podle Voksiho si hra při využívání protipirátské ochrany náhodně ukousává zhruba třetinu procesorového výkonu (pohybuje se to kolem 30 až 40%). Situace má být tak špatná, že údajně u některých hráčů dochází po několika hodinách hraní Assassins Creed: Origins k BSoD (modrým obrazovkám smrti).