CDR.cz - Vybráno z IT

Epic Games rozdává dvě hry zdarma, které potěší hráče adventur

Digitální obchod s videohrami Epic Games Store nabízí tento týden zdarma dvě hry, které potěší milovníky adventur.

Od 15.9. do 22.9. máte možnost si v online obchodě s videohrami Epic Games Store zdarma vyzvednout hry Spirit of the North a The Captain.

 Unikla Vám tato akce? Podívejte se do naší kategorie HRY ZDARMA, kde vám přinášíme pravidelný přehled aktuálních nadílek

Hra Spirit of the North je third person adventura, kterou vytvořili američtí herní vývojáři ze studia Infuse Studio. Jedná se o relaxační adventuru, jejíž hlavní hrdinkou je liška, respektive ovládáte fyzickou lišku a její astrální formu. Hra je zaměřena na průzkum okolí, překonávání překážek pomocí skákání a na řešení logických hádanek. S liškou objevujete svět dávno ztracené civilizace v prostředí, které si bere inspiraci v ostrovní krajině Islandu. Příběh je inspirován severským folklórem.

Hru Spirit of the North dohrajete přibližně za 5 hodin a na Epicu se běžně prodává za 420 korun. Hra si vysloužila na metacritic od odborných recenzentů metascore 58 a od hráčů následně souhrnné hodnocení 7,8.

Druhou hrou je pixel-artová adventura The Captain od švédského studia Sysiac Games. Ve hře se vtělíte do Thomase Welmy, vědeckého důstojníka vesmírné flotily, na jehož bedrech spočívá úkol zachránit planetu Zemi před zničením. Jisté temné síly se snaží Zemi zničit a vy máte ve svém vlastnictví jedinou věc, které může jejich plány překazit. Bohužel se právě nacházíte na opačném konci galaxie, a tak začíná souboj s časem. Máte vlastně vůbec šanci Zemi zachránit? Během cesty zpět na Zemi potkáte různé mimozemské civilizace a budete muset rozhodnout o jejich osudu. Zachráníte je nebo je naopak zničíte? Hra je humorně laděná a určitě udělá radost i retro hráčům, kteří s nostalgií vzpomínají na herní sérii Space Quest z 80. a 90. let minulého století.

Adventuru The Captain dohrajete za přibližně 14 až 15 hodin a na Epicu se běžně prodává za 420 korun. Hra si vysloužila na metacritic od hráčů souhrnné hodnocení 7,6.

Spirit of the North si můžete přidat zdarma do své knihovny na tomto odkazu a hru The Captain na tomto odkazu.

Zdroje: 

Epic Games Store

Petr "Ereb" Vašíček

Redaktor CDR/DIIT píšící o všem, co souvisí s autorským právem, světem robotiky, stále záhadným vesmírem a technickými novinkami v oblasti vojenství. Cizí mu není ani svět videoher - rád s nostalgií vzpomíná na staré herní konzole a herní pecky, kvůli nimž už dnes člověk musí sáhnout po DOSBoxu.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Epic Games rozdává dvě hry zdarma, které potěší hráče adventur

Žádné komentáře.