Google hledá inženýry do projektu revolučního ovládání
Nešvarem současných zařízení je rozdílnost, a to jak ve smyslu různorodé velikosti obrazovky, tak odlišné citlivosti při doteku. Navíc s trendem zmenšujících se chytrých zařízení, která se vejdou na lidské zápěstí, se problém rozdílného ovládání různých přístrojů neustále prohlubuje. Pro člověka je však přirozený pohyb mnohem intuitivnější než mačkání tlačítek a posouvání prstu po displeji. Technologická společnost Google si tuto obecně známou pravdu vzala k srdci při vývoji nové technologie.
Skupina Google ATAP (Advanced Technologies and Projects) vyvíjí inovativní bezdotykové a bezdrátové ovládání v jednom, které by mohlo sjednotit ovládání všech zařízení. Takzvaný projekt Soli byl představen už vloni na vývojářské konferenci Google I/O a Google to s ním myslí opravdu vážně. V současnosti totiž rozšiřuje tým a hledá vhodné softwarové a hardwarové inženýry, kteří by se na projektu podíleli. Po uchazečích mimo jiné požaduje znalosti programování v jazycích C++ nebo Python a zkušenosti s vývojem mobilních aplikací pro operační systém Android a platformu Android Wear.
Technologie Soli je schopna v reálném čase sledovat sebemenší pohyby prstů a rozpoznávat gesta, kterými například můžete upravovat hlasitost, listovat seznamem skladeb nebo přeskakovat stránky. Čip je menší než miniSD karta a samotný senzor využívající radarovou technologii, který snímá až 10 tisíc snímků za sekundu, je velký jen jako zrnko písku, ale není problém jej použít i ve větším měřítku. Projektový tým plánuje vydat Dev Kit, který umožní vývojářům vytvářet v inovativním rozhraní nové interakce a aplikace.