Acer vs. Philips vs. Benq: Vyzkoušeli jsme pro vás kapesní projektory
Kapitoly článků
Abych ale jenom nekritizoval, pojďme si povědět o tom zajímavějším. Oba projektory mají v sobě až dvouhodinovou baterku! To je při jejich rozměrech opravdu působivé. Za 3 hodiny je nabijete a pak 2 hodiny promítáte - stačí k tomu smartphone s HDMI, HDMI kabel a pevné ruce nebo polička.
A vlastně to jde i bez HDMI. Alespoň v případě Philipsu, který integruje WiFi a vlastně běží na Androidu. Je ovšem trochu nešťastné, že Android vyhodí klávesnici všude (např. v Chrome), ale ne při zadávání hesla na WiFi. Musíte si tedy do batohu přibalit i USB klávesnici… :) Dálkové ovládání je sice mnohotlačítkové, ale s heslem na WiFi nepomůže. A nepomůže ani na projektoru přítomný touchpad.
A Acer? Ten ani ovládání nemá. Ani ho nepotřebuje, protože nemá ani menu. Má USB pro mass storage a čtyři dotyková tlačítka pro hlasitost, mód a zhasnutí. A vypínač. Je to velice jednoduchý projektor, který prostě připojíte přes HDMI, zapnete a promítáte. Na jednu stranu to má své plus – i vaše babička to zvládne uvést do provozu.
Menu s androidím minipočítačem kříženého Philipsu je o něco méně přehledné. Kdo ale má doma projektor, ve kterém má nainstalované Angry Birds? Já to považuji za blbost, nicméně proti gustu…
Co do příslušenství a konektivity, oba silně prohrávají s BenQ GP3 – tady připojíte jen a pouze (v balení nedlouhým 60cm) HDMI (a tedy WiFi u Philipsu, občas). BenQ šlo připojit ke všemu, zejména VGA, které potřebujete pro připojení k většině notebooků ještě v roce 2014. Zato jsou ale výrazně mrňavější a mají baterii už v sobě. Je to prostě k jinému účelu.
Jelikož jedině média/video má smysl na takovém projektoru zobrazovat, následuje níže pár srovnávacích fotek. Zleva BenQ GP3, Acer C205, Philips PPX3610.
vlastní