CDR.cz - Vybráno z IT

Diskuse k Nový ruský těžký plamenomet TOS-2 má využít podvozek z tanku T-14 Armata

Prosim o jediny rozumny armadni zdroj, kde "plamenomet" a "zapalna munice" je pouzita jako synonymum.

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Takze nic. Ereb pise o armadnich novinkach a micha plamenomet se zapalnou munici. Neexistujici redakce chrape a dalsi idiotina na cdr se bude svet na veky veku.

Kolik to hodi napsat takove nesmysly na cdr.cz? Ze bych se zacal zivit jednodussi praci...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tak hele, já si ten obsah nevycucávám z prstu. Můžete se podívat třeba do zdrojového článku, píše se už v nadpise Heavy Flamethower System (těžký plamenometný systém nebo těžký reaktivní plamenomet).

U staršího TOS-1 je přehršel článků, kde se píše v souvislosti s Heavy Flamethower, stačí to zadat do Google, hned to začíná anglickou mutací wikipedie, až po anglickou mutaci Sputniku :-)

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Stejně to dopadne jako posledně https://www.youtube.com/watch?v=jcu0P2YMxGk

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Kupodivu , pokud se mluví o zbraňové platformě , tak lze opravdu očekávat nasazení Armaty jako pohonné jednotky pro raketomet .
(S plamenometem neplést)

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

"Na platformě Armata vznikl např. tank T-14" je dost odvážné tvrzení. T-14 je pořád jen ve vývoji a na brzké rozjetí seriové výroby to nevypadá. Tím hůře jsou na tom ostatní vozidla z této rodiny, které se začnou vyrábět až bude alespoň z části saturována poptávka po tanku.
Zatím je to jen takový pšouk do větru.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Odkdy se za vyvinutí tanku považuje rozjetá/odladěná sériová výroba? Němci za války dali dohromady snad necelé dva prototypy tanku mouse, přesto nikdo nepochybňuje, že ten tank vyvinuli a existoval...
Jinak ten do očí bijící nesmysl s plamenometem by vážně mohli spravit..

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Proč to angličani nazvali tak jak nazvali, sice nechápu, ale moje oči si nemůžou pomoct. Raketomet je raketomet, a plamenomet je plamenomet. Možná se plamenomety genderově vzbouřily a vynutily si změnu názvu, koneckonců už máme pěkných pár příkladů z našich luhů a hájů, kdy se stejným věcem náhle říká jinak :-)). Snad aspoň my Češi bychom si mohli zachovat soudnost ;-)
https://en.wikipedia.org/wiki/M270_Multiple_Launch_Rocket_System
vs.
https://en.wikipedia.org/wiki/Flamethrower

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.