Rusko nasadilo v Sýrii své nejmodernější prostředky elektronického boje
Komplex elektronického boje Krasucha-4 byl speciálně vyvinut pro boj s velmi vyspělým protivníkem disponujícím špičkovou elektronikou. Podle rusů dokáže jejich nejnovější systém elektronického boje rušit signály nejmodernějších letounů AWACS, což jsou létající střediska včasného varování a řízení, jež poskytují důležité informace k navádění protivzdušné obrany na cíle a k řízení vojenských operací.
Dále tento multifunkční komplex dokáže rušit radary stíhacích letounů a dronů (Reaper, Global Hawk atd.) a zároveň i velmi ztěžuje navádění u přesné munice protivníka. Veškeré zbraně využívající radarových informací jsou pak protivníkovi teoreticky k ničemu. Krasucha-4 dokáže i zmást rakety s plochou dráhou letu. Co se týče dosahu tohoto mobilního bojového komplexu umístěného na vozidlech kamaz, tak rusové udávají, že Krasucha-4 je schopná pokrýt území do vzdálenosti kolem 300 km. Tedy celý komplex je navržen tak, aby chránil jednotky a objekty na velké ploše.
Systémy pro vedení elektronického boje jsou vybaveny i stíhací bombardéry SU-34 dislokované na letecké základně v Latakii. Letouny jsou vybaveny kontejnery elektronického boje Chibiny (L-175V). Systém Chibiny údajně zvyšuje schopnost přežití letounu v boji třicetkrát, pokud by měl být letoun sestřelen radarem naváděnou raketou vzduch-vzduch nebo země-vzduch. Ruští inženýři zatím pracují i na novém nástupci systému Chibiny s názvem Gimalai, který by měl mít menší rozměry a hmotnost, plus bude disponovat dalšími zatím utajovanými funkcemi. Systém pro elektronický boj Gimalai získají letouny Suchoj T-50.
Komplex Chibiny se minulý rok proslavil napříč některými médiemi i HOAX zprávou ohledně přeletu SU-24 nad americkým torpédoborcem USS Donald Cook, kdy Chibiny údajně rušilo protivzdušnou obranu torpédoborce. Systémem Chibiny disponují letouny SU-30, SU-34 a SU-35. Žádné SU-24 ze 70. let tímto systémem nedisponuje.