CDR.cz - Vybráno z IT

Teams přináší revoluci v oblasti videohovorů: Nový filtr udělá z kolegyň modelky

Zdroj: Shutterstock

Microsoft Teams umožňuje sdílet soubory, chatovat, volat, organizovat schůzky a prezentovat projekty s kolegy, klienty nebo partnery. Rovněž nabízí různé funkce a možnosti pro zlepšení kvality a zážitku z videohovorů. Ovšem filtr, který by z ženy udělal modelku během videohovoru, tu ještě nebyl.

Jedná se o nejnovější a nejzajímavější z filtrů, který Microsoft Teams přidává do své nabídky - filtr pro virtuální make-up. Tento filtr využívá umělou inteligenci a augmentovanou realitu k tomu, aby uživatelům implementoval různé typy a barvy kosmetiky na jejich obličeje během videohovoru. Je to výsledek spolupráce mezi Microsoftem a kosmetickou značkou Maybelline, která je známá svými produkty pro oči, rty, obličej a nehty.

A jak to vlastně funguje?

Tento nový filtr je dostupný pro uživatele Microsoft Teams Enterprise, kteří mají licenci na používání této verze aplikace. Nachází se pod záložkou “videoefekty” v nastavení Microsoft Teams. Uživatelé si tak mohou vybrat z 12 různých vzhledů, které odpovídají skutečným produktům a odstínům Maybelline. Každý vzhled obsahuje informace o tom, jaké produkty a barvy jsou použity pro vytvoření daného efektu. Díky tomu si snadno mohou objednat nebo koupit tyto produkty, pokud se jim líbí jejich virtuální make-up.

Zdroj: Shutterstock

Funguje to ve své podstatě na principu rozpoznávání obličeje a mapování textur. Filtr detekuje polohu a rysy obličeje uživatele a přizpůsobuje jim virtuální make-up tak, aby vypadal co nejpřirozeněji a nejrealističtěji. Filtr také reaguje na pohyb a změny osvětlení uživatele tak, aby se virtuální make-up zachoval stejně jako skutečný. Je tedy navržen tak, aby byl kompatibilní s různými typy pleti a obličejů a aby zároveň respektoval rozmanitost a individualitu uživatelů.

Jaké jsou výhody tohoto filtru?

Tak určitě má hnec několik výhod. Jednou z nich je to, že filtr umožňuje uživatelům vypadat lépe a sebevědoměji během videohovorů. Může zakrýt všemožné nedokonalosti pleti, zvýraznit rysy obličeje nebo dodat trochu barvy do tváře. Rovněž ušetří čas a peníze tím, že eliminuje potřebu nanášet skutečný make-up před každým videohovorem.

Jako další výhodu můžeme uvést, že filtr umožňuje uživatelům experimentovat a zkoušet různé styly a produkty kosmetiky bez rizika nebo závazku. Je poté snažší jej používat jako zábavný a kreativní nástroj pro změnu vzhledu nebo jako způsob, jak pro sebe najít ten nejlepší make-up. Ale i jako inspirace nebo motivace pro nákup nebo vyzkoušení skutečných produktů Maybelline.

Diskuse ke článku Teams přináší revoluci v oblasti videohovorů: Nový filtr udělá z kolegyň modelky

Pondělí, 31 Červenec 2023 - 08:27 | Tomas A | Lebo Microsoft a 2023. Riešime zásadne pič*viny...
Neděle, 30 Červenec 2023 - 20:17 | Driscoll | Hodně dobrá otázka...
Neděle, 30 Červenec 2023 - 17:50 | Gaunter | Prečo autori Teams nepracujú na lepšej...
Neděle, 30 Červenec 2023 - 17:23 | no-X | Nejsem si jistý. Po představě, že bych se účasnil...
Neděle, 30 Červenec 2023 - 16:56 | Pety | Koupíte příslušnou kosmetiku a aplikujete si ji....
Sobota, 29 Červenec 2023 - 12:08 | Jenda | Ta představa, že pak musíte jít přímo na...

Zobrazit diskusi