Už žádné odzbrojení. Velká Británie podstatně navýší své zásoby jaderných zbraní
Ještě v prosinci minulého roku Spojené království plánovalo snížit své zásoby jaderných zbraní z celkových 225 hlavic na pouhých 180 hlavic. Nyní je všechno jinak, a naopak má dojít k navýšení z původních 180 na 260 jaderných hlavic. Není přitom jasné, proč se Velká Británie k takovémuto kroku odhodlala. Na konci 70. let minulého století disponovala Velká Británie celkem 500 jadernými hlavicemi, a od konce studené války se toto číslo neustále snižovalo.
Od vlády Borise Johnsona je toto velmi provokativní krok, který odsoudila řada komentátorů a aktivistů, protože Spojené království opakovaně poukazovalo snižování zásob svých jaderných hlavic, což bylo důkazem toho, že plní svou zákonnou povinnost vyplývající ze smlouvy o nešíření jaderných zbraní. Velká Británie je původním signatářem Smlouvy o nešíření jaderných zbraní, a z původní pětice jaderných mocností má v současnosti nejmenší jaderný arzenál.
Velká Británie využívá pro své jaderné odstrašovací schopnosti střely UGM-133 Trident ll (SLBM) odpalované z ponorek. Královské námořnictvo provozuje celkem 4 ponorky třídy Vanguard, které mohou tyto střely odpalovat. Každá ponorka může nést celkem 16 střel Trident ll. Těchto 16 střel pak může zasadit jaderný úder až 192 hlavicemi (16 střel x 12 hlavic). V současnosti přepravují ponorky Královského námořnictva pouze 40 hlavic na jednu ponorku (8 střel x 5 hlavic).